7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
Yleinen, A-jun, B-jun
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K Hämäläinen
 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK1, 5.94km, nopein: 88.6km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki4:01,4
274Laine Jukka4:11,09,6
369Aaltonen Kari4:14,012,6
466Jyränkö Juhani4:14,413,0
576Laaksonen Juhani4:14,713,3
671Liukkonen Juha4:17,416,0
765Möller Mika4:19,117,7
875Wiik Stefan4:20,519,1
967Korpela Matti4:20,819,4
1064Hannu Mika4:22,220,8
1172Juutilainen Heikki4:27,526,1
1270Turunen Mikko4:28,427,0
1363Varis Timo4:34,733,3
1473Haapalainen Kari4:38,336,9
1562Hannu Oskari4:42,941,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki4:01,4
274Laine Jukka4:11,0 9,6
369Aaltonen Kari4:14,0 12,6
466Jyränkö Juhani4:14,4 13,0
576Laaksonen Juhani4:14,7 13,3
671Liukkonen Juha4:17,4 16,0
765Möller Mika4:19,1 17,7
875Wiik Stefan4:20,5 19,1
967Korpela Matti4:20,8 19,4
1064Hannu Mika4:22,2 20,8
1172Juutilainen Heikki4:27,5 26,1
1270Turunen Mikko4:28,4 27,0
1363Varis Timo4:34,7 33,3
1473Haapalainen Kari4:38,3 36,9
1562Hannu Oskari4:42,9 41,5

 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK1, 5.94km, nopein: 92.1km/h
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi3:52,3
288Paappanen Pasi3:54,82,5
387Ämmälä Jere3:57,14,8
483Hokkanen Hannu4:00,88,5
589Laurila Sami4:00,88,5
684Nieminen Joni4:06,614,3
780Nurmi Kai4:07,114,8
881Näsi Juha4:10,117,8
979Valkonen Matias4:12,019,7
1086Luoma-aho Anssi4:14,822,5
1182Keskinen Joni4:15,423,1
1285Metsä-Mattila Juha4:15,623,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi3:52,3
288Paappanen Pasi3:54,8 2,5
387Ämmälä Jere3:57,1 4,8
483Hokkanen Hannu4:00,8 8,5
589Laurila Sami4:00,8 8,5
684Nieminen Joni4:06,6 14,3
780Nurmi Kai4:07,1 14,8
881Näsi Juha4:10,1 17,8
979Valkonen Matias4:12,0 19,7
1086Luoma-aho Anssi4:14,8 22,5
1182Keskinen Joni4:15,4 23,1
1285Metsä-Mattila Juha4:15,6 23,3

 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK1, 5.94km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
193Rantasalo Riku4:04,5
2103Varjo Teemu4:07,12,6
397Raitanen Kimmo4:09,65,1
494Venho Jesse4:13,69,1
590Koskinen Jani4:16,011,5
6100Jokela Lauri4:18,013,5
796Aspegren Risto4:19,114,6
891Niini Jarno4:24,419,9
995Koskinen Kimmo4:26,522,0
10102Launonen Marko4:27,222,7
1192Oksanen Petri4:28,624,1
1298Rokka Jani4:35,831,3
13101Pohjankivi Juha-Pekka4:44,940,4
1499Vepsä Jyrki4:50,646,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
193Rantasalo Riku4:04,5
2103Varjo Teemu4:07,1 2,6
397Raitanen Kimmo4:09,6 5,1
494Venho Jesse4:13,6 9,1
590Koskinen Jani4:16,0 11,5
6100Jokela Lauri4:18,0 13,5
796Aspegren Risto4:19,1 14,6
891Niini Jarno4:24,4 19,9
995Koskinen Kimmo4:26,5 22,0
10102Launonen Marko4:27,2 22,7
1192Oksanen Petri4:28,6 24,1
1298Rokka Jani4:35,8 31,3
13101Pohjankivi Juha-Pekka4:44,9 40,4
1499Vepsä Jyrki4:50,6 46,1

 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK1, 5.94km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Yrjölä Mikke3:45,8
2107Kononen Olli-Pekka4:06,020,2
3106Kovanen Seppo4:08,823,0
4104Koskinen Kalle4:23,137,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Yrjölä Mikke3:45,8
2107Kononen Olli-Pekka4:06,0 20,2
3106Kovanen Seppo4:08,8 23,0
4104Koskinen Kalle4:33,1*47,3


*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0