7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK5 Maali> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 6, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
mvalkama.fi 2
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK6, 26.06km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine17:29,2
21Paarala Pekka17:45,916,7
33Häggqvist Jukka18:27,458,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine41:47,7
21Paarala Pekka43:14,4 1:26,7
33Häggqvist Jukka43:46,3 1:58,6


Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti16:18,0
26Söderqvist Hans-Åke17:39,51:21,5
37Koskinen Ari19:06,72:48,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti39:39,1
26Söderqvist Hans-Åke43:04,3 3:25,2
37Koskinen Ari46:18,1 6:39,0

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK6, 26.06km, nopein: 98km/h
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku15:57,5
212Nysten Marko16:23,926,4
310Lehtinen Juhani17:53,71:56,2
411Salminen Sakari17:59,92:02,4
59Meronen Jyrki18:25,92:28,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku39:15,9
212Nysten Marko39:53,1 37,2
311Salminen Sakari42:56,5 3:40,6
410Lehtinen Juhani44:35,1 5:19,2
59Meronen Jyrki50:09,3*10:53,4


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha16:17,8
216Koski Lasse16:43,425,6
314Kesseli Raimo16:46,728,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha39:40,5
214Kesseli Raimo40:47,9 1:07,4
316Koski Lasse41:17,4 1:36,9

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi15:44,7
218Mikkola Juha16:19,935,2
317Turtia Jari17:14,21:29,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi38:10,4
218Mikkola Juha39:31,1 1:20,7
317Turtia Jari42:15,4 4:05,0

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK6, 26.06km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko15:49,4
225Altti Pekka15:58,89,4
324Sarkimo Juha16:44,855,4
423Laine Esa17:03,31:13,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko38:24,9
225Altti Pekka40:54,5 2:29,6
324Sarkimo Juha41:03,4 2:38,5
423Laine Esa42:01,2 3:36,3


Keskeyttäneet: 20, Paarala Rauno, 6B, Tekninen vika  -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo  -   26, Loppi Kari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK6, 26.06km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne14:52,7
227Valkonen Heikki15:21,628,9
330Lindholm Bertil16:37,71:45,0
428Malmberg Markku17:45,92:53,2
529Laakso Markku19:04,04:11,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne36:10,1
227Valkonen Heikki37:26,5 1:16,4
330Lindholm Bertil40:41,6 4:31,5
429Laakso Markku46:01,6 9:51,5
528Malmberg Markku48:34,0*12:23,9


Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 90.2km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu17:20,5
234Hakala Markku18:27,41:06,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu42:03,2
234Hakala Markku45:15,7 3:12,5


Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 82.5km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti18:56,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti43:53,8

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
137Salo Juha15:38,8
239Sakselin Antero15:55,516,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero38:42,4
237Salo Juha38:56,4 14,0


Keskeyttäneet: 38, Salminen Ari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 99km/h
SijNroNimiTulosEro
142Mäkinen Vesa15:48,0
241Glad Vesa16:17,829,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Mäkinen Vesa39:04,8
241Glad Vesa39:26,3 21,5


Keskeyttäneet: 40, Raittila Seppo, 6B, Rengasrikko
 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki15:55,9
243Sissala Jari17:28,61:32,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki38:45,0
243Sissala Jari41:57,4 3:12,4


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo16:20,3
249Jänisoja Isto22:02,45:42,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo39:25,0
249Jänisoja Isto45:08,1 5:43,1


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK6, 26.06km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa17:11,1
250Holmberg Kari18:45,31:34,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa42:28,7
250Holmberg Kari45:27,3 2:58,6

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 95.2km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka16:25,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka39:35,7

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK6, 26.06km, nopein: 89.6km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.17:26,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.45:31,6*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0