7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 5, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Kasitien Katsastus
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK5, 12.71km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine8:10,5
23Häggqvist Jukka8:23,212,7
31Paarala Pekka8:30,419,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine24:18,5
23Häggqvist Jukka25:18,9 1:00,4
31Paarala Pekka25:28,5 1:10,0


Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 96km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti7:56,5
26Söderqvist Hans-Åke8:30,333,8
37Koskinen Ari9:02,41:05,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti23:21,1
26Söderqvist Hans-Åke25:24,8 2:03,7
37Koskinen Ari27:11,4 3:50,3

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK5, 12.71km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku7:36,5
212Nysten Marko7:45,59,0
311Salminen Sakari8:14,337,8
49Meronen Jyrki8:35,258,7
510Lehtinen Juhani8:50,01:13,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku23:18,4
212Nysten Marko23:29,2 10,8
311Salminen Sakari24:56,6 1:38,2
410Lehtinen Juhani26:41,4 3:23,0
59Meronen Jyrki31:43,4*8:25,0


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 97.6km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha7:48,7
214Kesseli Raimo8:02,914,2
316Koski Lasse8:10,121,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha23:22,7
214Kesseli Raimo24:01,2 38,5
316Koski Lasse24:34,0 1:11,3

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi7:25,7
218Mikkola Juha7:51,826,1
317Turtia Jari8:13,748,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi22:25,7
218Mikkola Juha23:11,2 45,5
317Turtia Jari25:01,2 2:35,5

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK5, 12.71km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari7:29,2
222Frilander Mikko7:34,25,0
325Altti Pekka7:34,95,7
420Paarala Rauno7:55,826,6
524Sarkimo Juha8:07,238,0
623Laine Esa8:25,356,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari22:32,0
222Frilander Mikko22:35,5 3,5
324Sarkimo Juha24:18,6 1:46,6
420Paarala Rauno24:28,3 1:56,3
525Altti Pekka24:55,7 2:23,7
623Laine Esa24:57,9 2:25,9


Keskeyttäneet: 21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK5, 12.71km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne7:00,5
227Valkonen Heikki7:16,816,3
330Lindholm Bertil7:59,358,8
428Malmberg Markku8:25,51:25,0
529Laakso Markku9:02,92:02,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne21:17,4
227Valkonen Heikki22:04,9 47,5
330Lindholm Bertil24:03,9 2:46,5
429Laakso Markku26:57,6 5:40,2
528Malmberg Markku30:48,1*9:30,7


Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu8:10,5
234Hakala Markku8:47,436,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu24:42,7
234Hakala Markku26:48,3 2:05,6


Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti8:10,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti24:57,1

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
137Salo Juha7:31,6
239Sakselin Antero7:33,31,7
338Salminen Ari8:22,651,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero22:46,9
237Salo Juha23:17,6 30,7
338Salminen Ari25:06,8 2:19,9

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
141Glad Vesa7:29,2
242Mäkinen Vesa7:33,64,4
340Raittila Seppo7:45,916,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo22:57,2
241Glad Vesa23:08,5 11,3
342Mäkinen Vesa23:16,8 19,6

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki7:36,5
243Sissala Jari8:20,343,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki22:49,1
243Sissala Jari24:28,8 1:39,7


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 99.7km/h
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo7:39,0
249Jänisoja Isto7:41,22,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo23:04,7
249Jänisoja Isto23:05,7 1,0


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK5, 12.71km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa8:31,6
250Holmberg Kari9:00,328,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa25:17,6
250Holmberg Kari26:42,0 1:24,4

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka7:43,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka23:10,3

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK5, 12.71km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.8:50,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.28:04,7*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0