7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Fixus Mynä-Auto
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK4, 5.3km, nopein: 94.6km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine3:21,7
23Häggqvist Jukka3:26,85,1
31Paarala Pekka3:35,413,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine16:08,0
23Häggqvist Jukka16:55,7 47,7
31Paarala Pekka16:58,1 50,1


Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101.1km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti3:08,8
26Söderqvist Hans-Åke3:29,320,5
37Koskinen Ari3:40,731,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti15:24,6
26Söderqvist Hans-Åke16:54,5 1:29,9
37Koskinen Ari18:09,0 2:44,4

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK4, 5.3km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko3:07,3
213Taipale Markku3:10,33,0
311Salminen Sakari3:20,112,8
410Lehtinen Juhani3:35,027,7
59Meronen Jyrki3:38,731,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku15:41,9
212Nysten Marko15:43,7 1,8
311Salminen Sakari16:42,3 1:00,4
410Lehtinen Juhani17:51,4 2:09,5
59Meronen Jyrki23:08,2*7:26,3


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha3:10,4
214Kesseli Raimo3:16,56,1
316Koski Lasse3:19,08,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha15:34,0
214Kesseli Raimo15:58,3 24,3
316Koski Lasse16:23,9 49,9

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi3:08,1
218Mikkola Juha3:11,33,2
317Turtia Jari3:25,016,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi15:00,0
218Mikkola Juha15:19,4 19,4
317Turtia Jari16:47,5 1:47,5

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK4, 5.3km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko3:01,6
226Loppi Kari3:06,04,4
325Altti Pekka3:10,69,0
420Paarala Rauno3:13,411,8
524Sarkimo Juha3:19,918,3
623Laine Esa3:27,425,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko15:01,3
226Loppi Kari15:02,8 1,5
324Sarkimo Juha16:11,4 1:10,1
420Paarala Rauno16:32,5 1:31,2
523Laine Esa16:32,6 1:31,3
625Altti Pekka17:20,8 2:19,5


Keskeyttäneet: 21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK4, 5.3km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne2:58,8
227Valkonen Heikki3:01,02,2
329Laakso Markku3:14,816,0
430Lindholm Bertil3:19,320,5
528Malmberg Markku3:31,933,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne14:16,9
227Valkonen Heikki14:48,1 31,2
330Lindholm Bertil16:04,6 1:47,7
429Laakso Markku17:54,7 3:37,8
528Malmberg Markku22:22,6*8:05,7


Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 92.8km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu3:25,6
234Hakala Markku3:40,815,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu16:32,2
234Hakala Markku18:00,9 1:28,7


Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti3:27,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti16:46,9

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero3:06,8
237Salo Juha3:11,85,0
338Salminen Ari3:28,621,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero15:13,6
237Salo Juha15:46,0 32,4
338Salminen Ari16:44,2 1:30,6

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiTulosEro
141Glad Vesa3:03,9
242Mäkinen Vesa3:10,76,8
340Raittila Seppo3:11,77,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo15:11,3
241Glad Vesa15:39,3 28,0
342Mäkinen Vesa15:43,2 31,9

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki3:06,6
243Sissala Jari3:19,713,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki15:12,6
243Sissala Jari16:08,5 55,9


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101km/h
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto3:09,0
247Hartikka Reijo3:10,31,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto15:24,5
247Hartikka Reijo15:25,7 1,2


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK4, 5.3km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa3:23,6
250Holmberg Kari3:44,621,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa16:46,0
250Holmberg Kari17:41,7 55,7

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka3:08,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka15:27,3

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK4, 5.3km, nopein: 83.4km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.3:48,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.19:14,0*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0