<< EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Mäntsälän Moottorikerho ry
KOUKKU
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK4, 14.25km, nopein: 86.3km/h
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari9:54,2
26Heinänen Antti10:48,654,4
35Laakkonen Pentti J12:36,02:41,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari25:50,9
26Heinänen Antti28:20,6 2:29,7
35Laakkonen Pentti J33:52,1*8:01,2


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Laakkonen Pentti J, 3A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 93.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti9:10,7
212Valtaala Jari9:32,021,3
310Hänninen Veijo9:42,131,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti23:52,8
212Valtaala Jari25:02,6 1:09,8
310Hänninen Veijo25:44,5 1:51,7

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK4, 14.25km, nopein: 90.4km/h
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha9:27,7
214Honkalatva Jari10:00,733,0
319Lindholm Bertil10:05,437,7
417Salminen Sakari10:06,438,7
516Lehtinen Juhani10:36,21:08,5
615Meronen Jyrki10:51,01:23,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha24:51,4
219Lindholm Bertil26:28,9 1:37,5
317Salminen Sakari26:31,4 1:40,0
414Honkalatva Jari26:54,5 2:03,1
516Lehtinen Juhani28:00,4 3:09,0
615Meronen Jyrki31:20,2 6:28,8


Keskeyttäneet: 13, Sarasto Martti, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 90.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami9:25,2
223Berner Juha9:25,40,2
320Hirvonen Kimmo9:27,52,3
421Mustonen Jarmo9:27,92,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami24:45,9
223Berner Juha24:50,5 4,6
320Hirvonen Kimmo24:59,0 13,1
421Mustonen Jarmo25:14,5 28,6

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero8:43,1
227Lappalainen Jussi9:04,321,2
324Allinen Niko9:11,628,5
425Kauppila Riku9:23,039,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero22:59,1
227Lappalainen Jussi24:01,1 1:02,0
324Allinen Niko24:22,2 1:23,1
425Kauppila Riku24:34,1 1:35,0

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK4, 14.25km, nopein: 95.6km/h
SijNroNimiTulosEro
130Taskinen Sami8:56,5
233Töyrylä Matti8:59,32,8
332Loppi Kari9:04,27,7
431Forsberg Kaj9:12,516,0
536Mäkelä Joni9:20,123,6
628Kortelahti Eero9:26,129,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Töyrylä Matti23:36,8
230Taskinen Sami23:39,3 2,5
336Mäkelä Joni23:44,4 7,6
432Loppi Kari23:58,0 21,2
531Forsberg Kaj24:14,2 37,4
628Kortelahti Eero24:26,5 49,7


Keskeyttäneet: 29, Sarkimo Juha, 3A, Tekninen vika  -   34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK4, 14.25km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
137Kuukka Timo8:33,7
243Juhannusvuori Kimmo8:37,33,6
339Hietanen Ilpo8:46,612,9
441Ala-Lahti Jorma8:53,720,0
542Valkonen Heikki9:15,041,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo22:43,3
237Kuukka Timo22:47,2 3,9
339Hietanen Ilpo23:10,4 27,1
441Ala-Lahti Jorma23:18,4 35,1
542Valkonen Heikki23:57,8 1:14,5


Keskeyttäneet: 38, Tikanmäki Tomi, 4B, Tekninen vika  -   40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu9:40,6
244Hakala Markku10:21,841,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu25:59,1
244Hakala Markku27:43,9 1:44,8

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 90.3km/h
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti9:27,8
246Sällinen Hannu11:28,12:00,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti27:34,9
246Sällinen Hannu28:44,4 1:09,5

 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK4, 14.25km, nopein: 92.6km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha9:14,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha24:17,8

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 89.1km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa9:35,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa25:09,2


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK4, 14.25km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne8:36,8
255Tuominen Sami9:02,325,5
356Putila Jyrki9:09,332,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne22:45,3
255Tuominen Sami24:12,4 1:27,1
356Putila Jyrki24:13,9 1:28,6


Keskeyttäneet: 54, Korte Juha, 3B, Ulosajo  -   58, Laaksonen Juha, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 58, Laaksonen Juha, 3B, EK-maksimi, 5:50,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK4, 14.25km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti8:42,1
259Vuori Juhani8:46,64,5
367Sakselin Antero8:59,917,8
464Hartikka Reijo9:17,535,4
566Sinkkonen Toni9:25,543,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti22:56,8*
259Vuori Juhani23:32,2 35,4
367Sakselin Antero23:42,2 45,4
464Hartikka Reijo24:30,5 1:33,7
566Sinkkonen Toni24:52,0 1:55,2


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   63, Gylden Ari, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 68, Jaatinen Matti, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK4, 14.25km, nopein: 86.9km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti9:50,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti26:06,4

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka9:18,5
271Lindroos Esa9:35,717,2
370Holmberg Kari10:06,147,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka24:20,4
271Lindroos Esa25:18,2 57,8
370Holmberg Kari27:06,5 2:46,1

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 95.6km/h
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku8:56,6
274Leino Miika9:29,833,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku23:38,9*
274Leino Miika25:12,5 1:33,6


*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 93.4km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka9:09,2
277Tarvainen Matti.J.9:40,030,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka24:30,4
277Tarvainen Matti.J.26:10,9 1:40,5