<< EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 3, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Mäntsälän Moottorikerho ry
SOUKKIO
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK3, 4.82km, nopein: 86.5km/h
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari3:20,6
26Heinänen Antti3:37,817,2
35Laakkonen Pentti J4:01,540,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari15:56,7
26Heinänen Antti17:32,0 1:35,3
35Laakkonen Pentti J21:16,1*5:19,4


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Laakkonen Pentti J, 3A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK3, 4.82km, nopein: 93.1km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti3:06,4
212Valtaala Jari3:15,99,5
310Hänninen Veijo3:21,515,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti14:42,1
212Valtaala Jari15:30,6 48,5
310Hänninen Veijo16:02,4 1:20,3

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK3, 4.82km, nopein: 89.3km/h
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha3:14,3
217Salminen Sakari3:18,94,6
319Lindholm Bertil3:25,711,4
414Honkalatva Jari3:29,114,8
516Lehtinen Juhani3:40,626,3
615Meronen Jyrki7:22,64:08,3
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha15:23,7
219Lindholm Bertil16:23,5 59,8
317Salminen Sakari16:25,0 1:01,3
414Honkalatva Jari16:53,8 1:30,1
516Lehtinen Juhani17:24,2 2:00,5
615Meronen Jyrki20:29,2 5:05,5


Keskeyttäneet: 13, Sarasto Martti, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK3, 4.82km, nopein: 90.1km/h
SijNroNimiTulosEro
120Hirvonen Kimmo3:12,6
222Jaakkola Sami3:14,21,6
323Berner Juha3:14,31,7
421Mustonen Jarmo3:20,78,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami15:20,7
223Berner Juha15:25,1 4,4
320Hirvonen Kimmo15:31,5 10,8
421Mustonen Jarmo15:46,6 25,9

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK3, 4.82km, nopein: 95.6km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero3:01,5
227Lappalainen Jussi3:06,34,8
324Allinen Niko3:07,35,8
425Kauppila Riku3:14,513,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero14:16,0
227Lappalainen Jussi14:56,8 40,8
324Allinen Niko15:10,6 54,6
425Kauppila Riku15:11,1 55,1

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK3, 4.82km, nopein: 95.8km/h
SijNroNimiTulosEro
136Mäkelä Joni3:01,2
233Töyrylä Matti3:04,33,1
330Taskinen Sami3:07,46,2
432Loppi Kari3:07,86,6
531Forsberg Kaj3:10,99,7
628Kortelahti Eero3:11,710,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Mäkelä Joni14:24,3
233Töyrylä Matti14:37,5 13,2
330Taskinen Sami14:42,8 18,5
432Loppi Kari14:53,8 29,5
528Kortelahti Eero15:00,4 36,1
631Forsberg Kaj15:01,7 37,4


Keskeyttäneet: 29, Sarkimo Juha, 3A, Tekninen vika  -   34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK3, 4.82km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo2:56,5
237Kuukka Timo2:57,20,7
339Hietanen Ilpo2:58,92,4
441Ala-Lahti Jorma3:01,75,2
538Tikanmäki Tomi3:03,06,5
642Valkonen Heikki3:05,79,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo14:06,0
237Kuukka Timo14:13,5 7,5
339Hietanen Ilpo14:23,8 17,8
441Ala-Lahti Jorma14:24,7 18,7
542Valkonen Heikki14:42,8 36,8
638Tikanmäki Tomi14:44,5 38,5


Keskeyttäneet: 40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK3, 4.82km, nopein: 85.8km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu3:22,2
244Hakala Markku3:34,412,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu16:18,5
244Hakala Markku17:22,1 1:03,6

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK3, 4.82km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti3:13,0
246Sällinen Hannu3:39,226,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Sällinen Hannu17:16,3
247Blomroos Pertti18:07,1 50,8

 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK3, 4.82km, nopein: 92.8km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha3:06,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha15:03,8

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK3, 4.82km, nopein: 87.7km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa3:17,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa15:33,7


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK3, 4.82km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne2:55,9
256Putila Jyrki3:11,415,5
355Tuominen Sami3:11,515,6
458Laaksonen Juha9:00,06:04,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne14:08,5
256Putila Jyrki15:04,6 56,1
355Tuominen Sami15:10,1 1:01,6
458Laaksonen Juha26:04,5*11:56,0


Keskeyttäneet: 54, Korte Juha, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 58, Laaksonen Juha, 3B, EK-maksimi, 5:50,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK3, 4.82km, nopein: 99.7km/h
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti2:54,0
259Vuori Juhani3:00,76,7
367Sakselin Antero3:06,612,6
464Hartikka Reijo3:09,615,6
563Gylden Ari3:11,317,3
666Sinkkonen Toni3:13,419,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti14:04,7
267Sakselin Antero14:42,3 37,6
359Vuori Juhani14:45,6 40,9
463Gylden Ari15:08,7 1:04,0
564Hartikka Reijo15:13,0 1:08,3
666Sinkkonen Toni15:26,5 1:21,8


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK3, 4.82km, nopein: 84.9km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti3:24,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti16:16,3

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK3, 4.82km, nopein: 92.6km/h
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka3:07,3
271Lindroos Esa3:15,48,1
370Holmberg Kari3:28,220,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka15:01,9
271Lindroos Esa15:42,5 40,6
370Holmberg Kari17:00,4 1:58,5

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK3, 4.82km, nopein: 93.4km/h
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku3:05,7
274Leino Miika3:13,17,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku14:42,3*
274Leino Miika15:42,7 1:00,4


*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK3, 4.82km, nopein: 91.6km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka3:09,5
277Tarvainen Matti.J.3:19,49,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka15:21,2
277Tarvainen Matti.J.16:30,9 1:09,7