7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 3, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
SV-Rakenne
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK3, 7.22km, nopein: 89.5km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine4:50,5
21Paarala Pekka5:07,216,7
33Häggqvist Jukka5:09,919,4
42Heinänen Antti5:14,323,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine12:46,3
21Paarala Pekka13:22,7 36,4
33Häggqvist Jukka13:28,9 42,6
42Heinänen Antti13:53,4 1:07,1


Keskeyttäneet: 5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 92.1km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti4:42,3
26Söderqvist Hans-Åke5:08,225,9
37Koskinen Ari5:26,143,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti12:15,8
26Söderqvist Hans-Åke13:25,2 1:09,4
37Koskinen Ari14:28,3 2:12,5

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK3, 7.22km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku4:57,0
29Meronen Jyrki5:09,612,6
312Nysten Marko5:11,114,1
411Salminen Sakari5:22,225,2
510Lehtinen Juhani5:42,545,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku12:31,6
212Nysten Marko12:36,4 4,8
311Salminen Sakari13:22,2 50,6
410Lehtinen Juhani14:16,4 1:44,8
59Meronen Jyrki19:29,5*6:57,9


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 92.9km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha4:39,9
214Kesseli Raimo4:48,99,0
316Koski Lasse5:08,428,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha12:23,6
214Kesseli Raimo12:41,8 18,2
316Koski Lasse13:04,9 41,3

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi4:29,9
218Mikkola Juha4:39,39,4
317Turtia Jari5:12,542,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi11:51,9
218Mikkola Juha12:08,1 16,2
317Turtia Jari13:22,5 1:30,6

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK3, 7.22km, nopein: 96.1km/h
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari4:30,4
222Frilander Mikko4:34,64,2
324Sarkimo Juha4:48,518,1
423Laine Esa4:57,927,5
520Paarala Rauno5:41,81:11,4
621Jaakkola Sami6:09,11:38,7
725Altti Pekka6:40,12:09,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari11:56,8
222Frilander Mikko11:59,7 2,9
324Sarkimo Juha12:51,5 54,7
423Laine Esa13:05,2 1:08,4
520Paarala Rauno13:19,1 1:22,3
621Jaakkola Sami13:44,0 1:47,2
725Altti Pekka14:10,2 2:13,4

 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK3, 7.22km, nopein: 101km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne4:17,4
227Valkonen Heikki4:27,39,9
329Laakso Markku4:38,821,4
430Lindholm Bertil4:50,433,0
531Hietanen Ilpo5:38,21:20,8
628Malmberg Markku10:21,56:04,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne11:18,1
227Valkonen Heikki11:47,1 29,0
330Lindholm Bertil12:45,3 1:27,2
431Hietanen Ilpo13:12,3 1:54,2
529Laakso Markku14:39,9 3:21,8
628Malmberg Markku18:30,7 7:12,6

 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 88.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu4:54,4
234Hakala Markku5:52,758,3
335Äyräväinen Henry6:08,91:14,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu13:06,6
234Hakala Markku14:20,1 1:13,5
335Äyräväinen Henry15:58,1 2:51,5

 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 86.9km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti4:59,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti13:19,3

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 91.8km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero4:43,2
237Salo Juha5:01,618,4
338Salminen Ari5:04,221,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero12:06,8
237Salo Juha12:34,2 27,4
338Salminen Ari13:15,6 1:08,8

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo4:35,8
242Mäkinen Vesa4:58,622,8
341Glad Vesa5:07,531,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo11:59,6
242Mäkinen Vesa12:32,5 32,9
341Glad Vesa12:35,4 35,8

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki4:32,7
243Sissala Jari4:53,821,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki12:06,0
243Sissala Jari12:48,8 42,8


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo4:36,8
249Jänisoja Isto4:37,91,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo12:15,4
249Jänisoja Isto12:15,5 0,1


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK3, 7.22km, nopein: 80.9km/h
SijNroNimiTulosEro
150Holmberg Kari5:21,2
251Lindroos Esa5:22,91,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa13:22,4
250Holmberg Kari13:57,1 34,7

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 90.9km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka4:46,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka12:19,0

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK3, 7.22km, nopein: 74.4km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.5:49,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.15:25,1*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0