7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
mvalkama.fi 1
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK2, 5.69km, nopein: 95.2km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine3:35,1
21Paarala Pekka3:45,810,7
33Häggqvist Jukka3:47,011,9
42Heinänen Antti3:55,720,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine7:55,8
21Paarala Pekka8:15,5 19,7
33Häggqvist Jukka8:19,0 23,2
42Heinänen Antti8:39,1 43,3


Keskeyttäneet: 5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti3:23,3
26Söderqvist Hans-Åke3:43,019,7
37Koskinen Ari4:06,643,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti7:33,5
26Söderqvist Hans-Åke8:17,0 43,5
37Koskinen Ari9:02,2 1:28,7

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK2, 5.69km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko3:21,7
213Taipale Markku3:27,65,9
311Salminen Sakari3:35,513,8
410Lehtinen Juhani3:52,630,9
59Meronen Jyrki3:59,938,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko7:25,3
213Taipale Markku7:34,6 9,3
311Salminen Sakari8:00,0 34,7
410Lehtinen Juhani8:33,9 1:08,6
59Meronen Jyrki14:19,9*6:54,6


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha3:28,2
214Kesseli Raimo3:32,64,4
316Koski Lasse3:36,07,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha7:43,7
214Kesseli Raimo7:52,9 9,2
316Koski Lasse7:56,5 12,8

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 103km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi3:18,9
218Mikkola Juha3:24,75,8
317Turtia Jari3:45,927,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi7:22,0
218Mikkola Juha7:28,8 6,8
317Turtia Jari8:10,0 48,0

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK2, 5.69km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko3:20,7
226Loppi Kari3:20,90,2
325Altti Pekka3:22,31,6
420Paarala Rauno3:24,94,2
521Jaakkola Sami3:24,94,2
624Sarkimo Juha3:39,118,4
723Laine Esa3:47,927,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko7:25,1
226Loppi Kari7:26,4 1,3
325Altti Pekka7:30,1 5,0
421Jaakkola Sami7:34,9 9,8
520Paarala Rauno7:37,3 12,2
624Sarkimo Juha8:03,0 37,9
723Laine Esa8:07,3 42,2

 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK2, 5.69km, nopein: 108.2km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne3:09,3
231Hietanen Ilpo3:16,57,2
327Valkonen Heikki3:17,07,7
429Laakso Markku3:29,820,5
530Lindholm Bertil3:33,023,7
628Malmberg Markku3:42,333,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne7:00,7
227Valkonen Heikki7:19,8 19,1
331Hietanen Ilpo7:34,1 33,4
430Lindholm Bertil7:54,9 54,2
528Malmberg Markku8:09,2 1:08,5
629Laakso Markku10:01,1 3:00,4

 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 91.8km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu3:43,2
234Hakala Markku3:50,37,1
335Äyräväinen Henry3:51,38,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu8:12,2
234Hakala Markku8:27,4 15,2
335Äyräväinen Henry9:49,2 1:37,0

 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 89.7km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti3:48,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti8:20,1

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero3:20,1
237Salo Juha3:22,42,3
338Salminen Ari3:42,622,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero7:23,6
237Salo Juha7:32,6 9,0
338Salminen Ari8:11,4 47,8

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo3:19,1
241Glad Vesa3:23,03,9
342Mäkinen Vesa3:23,74,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo7:23,8
241Glad Vesa7:27,9 4,1
342Mäkinen Vesa7:33,9 10,1

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 99.6km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki3:25,7
243Sissala Jari3:35,810,1
344Pakarinen Aimo5:37,02:11,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki7:33,3
243Sissala Jari7:55,0 21,7
344Pakarinen Aimo10:27,4 2:54,1

 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto3:28,2
247Hartikka Reijo3:28,60,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto7:37,6
247Hartikka Reijo7:38,6 1,0


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK2, 5.69km, nopein: 95.4km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa3:34,8
250Holmberg Kari3:55,520,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa7:59,5
250Holmberg Kari8:35,9 36,4

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka3:24,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka7:33,0

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK2, 5.69km, nopein: 85.9km/h
SijNroNimiTulosEro
153Mustapuro Onni3:58,4
254Tarvainen Matti.J.4:18,219,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Mustapuro Onni9:27,9
254Tarvainen Matti.J.9:35,6*7,7


*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0