7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K Hämäläinen
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK1, 5.94km, nopein: 82km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine4:20,7
21Paarala Pekka4:29,79,0
33Häggqvist Jukka4:32,011,3
42Heinänen Antti4:43,422,7
55Ohrankämmen Jari10:00,05:39,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine4:20,7
21Paarala Pekka4:29,7 9,0
33Häggqvist Jukka4:32,0 11,3
42Heinänen Antti4:43,4 22,7
55Ohrankämmen Jari10:30,0*6:09,3


*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 85.5km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti4:10,2
26Söderqvist Hans-Åke4:34,023,8
37Koskinen Ari4:55,645,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti4:10,2
26Söderqvist Hans-Åke4:34,0 23,8
37Koskinen Ari4:55,6 45,4

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK1, 5.94km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko4:03,6
213Taipale Markku4:07,03,4
311Salminen Sakari4:24,520,9
410Lehtinen Juhani4:41,337,7
59Meronen Jyrki10:00,05:56,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko4:03,6
213Taipale Markku4:07,0 3,4
311Salminen Sakari4:24,5 20,9
410Lehtinen Juhani4:41,3 37,7
59Meronen Jyrki10:20,0*6:16,4


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 83.7km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha4:15,5
214Kesseli Raimo4:20,34,8
316Koski Lasse4:20,55,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha4:15,5
214Kesseli Raimo4:20,3 4,8
316Koski Lasse4:20,5 5,0

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 88km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi4:03,1
218Mikkola Juha4:04,11,0
317Turtia Jari4:24,121,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi4:03,1
218Mikkola Juha4:04,1 1,0
317Turtia Jari4:24,1 21,0

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK1, 5.94km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko4:04,4
226Loppi Kari4:05,51,1
325Altti Pekka4:07,83,4
421Jaakkola Sami4:10,05,6
520Paarala Rauno4:12,48,0
623Laine Esa4:19,415,0
724Sarkimo Juha4:23,919,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko4:04,4
226Loppi Kari4:05,5 1,1
325Altti Pekka4:07,8 3,4
421Jaakkola Sami4:10,0 5,6
520Paarala Rauno4:12,4 8,0
623Laine Esa4:19,4 15,0
724Sarkimo Juha4:23,9 19,5

 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK1, 5.94km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne3:51,4
227Valkonen Heikki4:02,811,4
331Hietanen Ilpo4:17,626,2
430Lindholm Bertil4:21,930,5
528Malmberg Markku4:26,935,5
629Laakso Markku6:31,32:39,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne3:51,4
227Valkonen Heikki4:02,8 11,4
331Hietanen Ilpo4:17,6 26,2
430Lindholm Bertil4:21,9 30,5
528Malmberg Markku4:26,9 35,5
629Laakso Markku6:31,3 2:39,9

 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 79.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu4:29,0
234Hakala Markku4:37,18,1
335Äyräväinen Henry5:57,91:28,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu4:29,0
234Hakala Markku4:37,1 8,1
335Äyräväinen Henry5:57,9 1:28,9

 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 78.7km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti4:31,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti4:31,7

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero4:03,5
237Salo Juha4:10,26,7
338Salminen Ari4:28,825,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero4:03,5
237Salo Juha4:10,2 6,7
338Salminen Ari4:28,8 25,3

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 87.4km/h
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo4:04,7
241Glad Vesa4:04,90,2
342Mäkinen Vesa4:10,25,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo4:04,7
241Glad Vesa4:04,9 0,2
342Mäkinen Vesa4:10,2 5,5

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 86.4km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki4:07,6
243Sissala Jari4:19,211,6
344Pakarinen Aimo4:50,442,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki4:07,6
243Sissala Jari4:19,2 11,6
344Pakarinen Aimo4:50,4 42,8

 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 85.7km/h
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto4:09,4
247Hartikka Reijo4:10,00,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto4:09,4
247Hartikka Reijo4:10,0 0,6


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK1, 5.94km, nopein: 80.8km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa4:24,7
250Holmberg Kari4:40,415,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa4:24,7
250Holmberg Kari4:40,4 15,7

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka4:08,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka4:08,2

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK1, 5.94km, nopein: 80km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.4:27,4
253Mustapuro Onni5:29,51:02,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.4:27,4
253Mustapuro Onni5:29,5 1:02,1