7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK6       Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
LUOKKATULOS
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
 
 
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
4
Lepoaho Raine
Fromholdt Petri
KeurUA
RiiUA
Morris Cooper S41:47,7
2
1
Paarala Pekka
Matikainen Virpi
TUA
ALTI
Austin Healey Sprite43:14,4 1:26,71:26,7
3
3
Häggqvist Jukka
Nieminen Kristian
UAU
ParkUA
Sunbeam Imp43:46,3 1:58,631,9

Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
8
Leander Matti
Keskitalo Teppo
HRCF
RiiUA
Ford Escort 1300 GT39:39,1
2
6
Söderqvist Hans-Åke
Sylvan Hans

Mini Cooper S43:04,3 3:25,23:25,2
3
7
Koskinen Ari
Kalenius Anni
UUA
UUA
Renault 8 Gordini46:18,1 6:39,03:13,8
 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
13
Taipale Markku
Laakso Mikael
E-TMK/UA
Ford Escort Twincam39:15,9
2
12
Nysten Marko
Saaristo Timo
KaUA
KaUA
Ford Cortina Lotus39:53,1 37,237,2
3
11
Salminen Sakari
Salminen Helena
UAU
HRCF
Ford Cortina GT42:56,5 3:40,63:03,4
4
10
Lehtinen Juhani
Lehtinen Petra
HRCF
UAU
Datsun 1600 SSS44:35,1 5:19,21:38,6
5
9
Meronen Jyrki
Temonen Antti
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Cortina GT50:09,3*10:53,45:34,2

*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
15
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant39:40,5
2
14
Kesseli Raimo
Pyykkö Mikko
HyUA
HyUA
Ford Falcon40:47,9 1:07,41:07,4
3
16
Koski Lasse
Karjala Jussi-Pekka
LaihUA
LaihUA
BMW 2002 TI41:17,4 1:36,929,5
 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
19
Lappalainen Jussi
Hurskainen Rauno
KiuUA
Päij-HUA
Ford Escort 1300 GT38:10,4
2
18
Mikkola Juha
Saarinen Timo
FoSUA
VaToSUA
Toyota Corolla39:31,1 1:20,71:20,7
3
17
Turtia Jari
Turtia Janne
KySUA
KySUA
Wartburg 353 W 00042:15,4 4:05,02:44,3
 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
22
Frilander Mikko
Järvinen Tommi
TeisUA
TeisUA
Sunbeam Avenger 1600 GT38:24,9
2
25
Altti Pekka
Minkkinen Harri
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Escort 160040:54,5 2:29,62:29,6
3
24
Sarkimo Juha
Sarkimo Ari
THU-TEAM
THU-TEAM
Ford Escort 160041:03,4 2:38,58,9
4
23
Laine Esa
Härkönen Antti
NHD
UAU
Ford Escort Twincam42:01,2 3:36,357,8

Keskeyttäneet: 20, Paarala Rauno, 6B, Tekninen vika  -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo  -   26, Loppi Kari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
32
Kanerva Janne
Kanerva Harri
AnkUA
AnkUA
Volvo 142 S36:10,1
2
27
Valkonen Heikki
Valkonen Emppu
LMM
LMM
Volvo 14437:26,5 1:16,41:16,4
3
30
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Volvo 16440:41,6 4:31,53:15,1
4
29
Laakso Markku
Hoppania Markku
LamUA
LamUA
Opel Kadett B46:01,6 9:51,55:20,0
5
28
Malmberg Markku
Malmberg Mika
I-HelUA
I-HelUA
Volvo 142 S48:34,0*12:23,92:32,4

Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
33
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Mazda 130042:03,2
2
34
Hakala Markku
Männistö Jari
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla45:15,7 3:12,53:12,5

Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
36
Blomroos Pertti
Blomroos Esko
WRT RY
WRT RY
Volkswagen Scirocco GTI43:53,8
 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
39
Sakselin Antero
Hautalahti Raimo
SaloUA
AL-Myrskylä
Ford Escort 200038:42,4
2
37
Salo Juha
Siilimäki Esa
LahUA
LamUA
Ford Escort 200038:56,4 14,014,0

Keskeyttäneet: 38, Salminen Ari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
42
Mäkinen Vesa
Hevonkoski Jari
LaihUA
LaihUA
Toyota Starlet39:04,8
2
41
Glad Vesa
Kossi Jenna
NokUA
NokUA
Toyota Starlet39:26,3 21,521,5

Keskeyttäneet: 40, Raittila Seppo, 6B, Rengasrikko
 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
46
Putila Jyrki
Kärkkäinen Jouni
Leppävirta RT
Leppävirta RT
Talbot Sunbeam TI 1.638:45,0
2
43
Sissala Jari
Lähteenmäki Seppo
VaToSUA
VaToSUA
Talbot Sunbeam TI 1.641:57,4 3:12,43:12,4

Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
47
Hartikka Reijo
Hartikka Roosa
KySUA
KySUA
Opel Kadett C Rallye 2.0E39:25,0

Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko  -   49, Jänisoja Isto, 6C, Tekninen vika
 
Luokka 14, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1982-1990, Lähti:0
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
51
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)42:28,7
2
50
Holmberg Kari
Holmberg Kirsi
LahUA
LahUA
Peugeot 205 GTI45:27,3 2:58,62:58,6
 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
52
Koskela Ilkka
Salmijärvi Katja
TerUA
TerUA
Opel Manta 2.0 E39:35,7
 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
54
Tarvainen Matti.J.
Tuominen Timo
OriUA
SMILE
Mitsubishi Galant VR-4 (EA39A)45:31,6*

Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0
 
Luokka 18, Ikäkaudet E, F h G1 / T, GT, 1-4: kuutiotilavuus vapaa, vuodet 1969, NUOTTILUOKKA, Lähti:0
 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
55
Pohjonen Ilkka
Arola Arto
NuUA
KSAU
Skoda Favorit 136 L47:01,4
 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1

Keskeyttäneet: 56, Pitkäniemi Timo, 6C, Tekninen vika
 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
61
Koskenala Petteri
Nyholm Tommy
LohUA
NuUA
Opel Kadett GSi 16V36:53,8
2
59
Rissanen Vesa
Suhonen Pekka
PiekUA
PiekUA
Ford Escort RS 160037:35,6 41,841,8
3
60
Nieminen Sakari
Andersson Ari
TUA
TUA
Opel Manta 20038:56,7 2:02,91:21,1
4
57
Salminen Timo
Rannikko Pekka
RaisUA
RaisUA
Ford Escort Mexico41:08,8 4:15,02:12,1

Keskeyttäneet: 58, Söyring Petri, 6B, Tekninen vika
 
Luokka 22, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:0
 
Luokka 23, Historic Regurality Rally Trophy-tasanopeusluokka, Lähti:0
 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
68
Eerola Erkki
Kittelä Mikko
MäntsMK
PukMU
Volkswagen 1302 S38:19,5
2
69
Aaltonen Kari
Sarekivi Mika
SatUA
SatUA
Volkswagen 1302 S39:30,3 1:10,81:10,8
3
74
Laine Jukka
Penkkala Seppo
NaSU
NaSU
Volkswagen 1302 S40:01,3 1:41,831,0
4
73
Haapalainen Kari
Sällinen Hannu
Päij-HUA
KongUA
Volkswagen 1303 S40:23,9*2:04,422,6
5
75
Wiik Stefan
Ravolainen-Rinne Heta
SiAk
MäntsMK
Volkswagen 1303 S40:26,8 2:07,32,9
6
71
Liukkonen Juha
Liukkonen Vesa
HRF
HRF
Volkswagen 1302 S40:26,9 2:07,40,1
7
65
Möller Mika
Möller Hannu
JämSUA
JämSUA
Volkswagen 1303 S40:31,4 2:11,94,5
8
64
Hannu Mika
Simola Jari
MäntsMK
JyvUA
Volkswagen 1600 TL41:03,8 2:44,332,4
9
66
Jyränkö Juhani
Niini Tomi
MäntsMK
SaloUA
Volkswagen 1302 S41:06,0 2:46,52,2
10
76
Laaksonen Juhani
Nyberg Göran
SiAk
SiAk
Volkswagen 1302 S42:24,4 4:04,91:18,4
11
70
Turunen Mikko
Oksanen Markus
MäntsMK
UuUA
Volkswagen 1302 S47:03,0 8:43,54:38,6
12
62
Hannu Oskari
Sparre Aki
VMF
VMF
Volkswagen 1600 TL48:13,0 9:53,51:10,0

Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika  -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo  -   72, Juutilainen Heikki, 6B, Vetonivel
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
78
Valkonen Anssi
Pohto Jani
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 32536:39,6
2
88
Paappanen Pasi
Kolunsarka Tero
RaisUA
UAU
BMW 325i (E36)37:14,4 34,834,8
3
89
Laurila Sami
Hokkanen Riikka
AL-Härmä
AL-Kangasniemi
BMW 325i (E36)37:33,9 54,319,5
4
83
Hokkanen Hannu
Manninen Petteri
AL-Kangasniemi
AL-Kangasniemi
BMW 325i37:36,4*56,82,5
5
85
Metsä-Mattila Juha
Aalto Juha
AAU
AAU
BMW 325i (E36)38:38,0 1:58,41:01,6
6
84
Nieminen Joni
Kitinoja Anssi
VUA
EPUA
BMW 325i38:48,3 2:08,710,3
7
86
Luoma-aho Anssi
Mäkiniemi Marko
LapUA
AL-Härmä
BMW 325i39:00,1 2:20,511,8

Keskeyttäneet: 79, Valkonen Matias, 5B, Ulosajo  -   80, Nurmi Kai, 6B, Ulosajo  -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo  -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin  -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 83, Hokkanen Hannu, 5L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
103
Varjo Teemu
Virtanen Sebastian
RaisUA
KeurUA
Renault Megane37:45,2
2
93
Rantasalo Riku
Viitanen Pekka
RaisUA
RaisUA
Volkswagen Polo 16V 1.437:57,7 12,512,5
3
97
Raitanen Kimmo
Taipale Pasi
MäntsMK
LahUA
Volkswagen Polo 1.440:03,4 2:18,22:05,7
4
91
Niini Jarno
Achrén Janne
KySUA
KySUA
Opel Astra41:16,9 3:31,71:13,5
5
90
Koskinen Jani
Piiroinen Sani
VitikanUA
RiiUA
Citroën Saxo VTS41:29,1 3:43,912,2
6
92
Oksanen Petri
Ikonen Urpo
LohUA
HanUA
Volkswagen Polo 16V 1.441:30,5 3:45,31,4
7
102
Launonen Marko
Saksinen Jani
XON SC
HyUA
Peugeot 206 XS41:55,7 4:10,525,2
8
98
Rokka Jani
Laakso Antti

Skoda Favorit 136 L42:40,5 4:55,344,8
9
95
Koskinen Kimmo
Lehtimaa Rami
PR-Rac
PR-Rac
Ford Focus43:14,8 5:29,634,3
10
99
Vepsä Jyrki
Vepsä Sami
RaisUA
RaisUA
Volkswagen Polo GTI44:37,4 6:52,21:22,6
11
101
Pohjankivi Juha-Pekka
Mäkelä Marko
SatUA
OrSUA
Vaz 211046:55,8 9:10,62:18,4

Keskeyttäneet: 94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo  -   96, Aspegren Risto, 6B, Kaasuvaijeri  -   100, Jokela Lauri, 6A, Tekninen vika
 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
106
Kovanen Seppo
Lehtinen Kristian
PaiUA
RaisUA
Honda Civic Type R38:00,1
2
107
Kononen Olli-Pekka
Toivo Marko
VUORIKEMIAN MK
ÄetUA
Ford Fiesta ST38:47,1 47,047,0
3
104
Koskinen Kalle
Koskinen Vesa-Pekka
SatUA
SatUA
Ford Fiesta R240:59,8*2:59,72:12,7

Keskeyttäneet: 105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
108
Selivaara Antti
Viinikka Anssi
SatUA
PetUA
Subaru Impreza WRX STI (2007) GRB34:16,5
 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
112
Rantasalo Mika
Koski Jouko
RaisUA
RaisUA
Opel Kadett GSi 16V35:16,1
2
109
Joona Lauri
Määttänen Markus
SAU
POPPOO
Ford Fiesta R235:37,7 21,621,6
3
110
Patajoki Niko
Vaaleri Samu
P-HUA
TamUA
Ford Escort RS 200036:31,7 1:15,654,0

Keskeyttäneet: 111, Valkonen Nico, 5B, Vetoakseli  -   113, Palmi Toomas, 2B, Tekninen vika  -   114, Kallio Kari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
116
Sarjula Sami
Laine Janne
AL-Kangasniemi
ValUA
Toyota Corolla37:18,7
2
117
Kuparinen Teuvo
Kuparinen Tommi
TerUA
TerUA
Toyota Starlet37:37,8 19,119,1
 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
124
Mattila Reijo
Kaija Päivi
SomUA
MikUA
Volkswagen Golf GTI 16V 2.034:54,3
2
126
Reunanen Petri
Kuusela Jari
PaiUA
RaisUA
BMW M336:05,6 1:11,31:11,3
3
119
Sorjasaari Jyrki
Raessuo Juha-Pekka
RaisUA
RaisUA
Fiat 131 Racing36:09,0 1:14,73,4
4
125
Koivunen Teemu
Nummela Teppo
SomUA
LuPäSUA
BMW M3 (E36)36:33,3 1:39,024,3
5
118
Rokka Sami
Leino Jarkko
RaisUA
RaisUA
BMW 325i36:40,4 1:46,17,1
6
120
Piirainen Jari
Tapanainen Veijo
KySUA
KySUA
BMW M337:03,7 2:09,423,3
7
77
Hirvijärvi Lasse
Yli-Karro Simo
EPUA
RauUA
BMW 325i (E36)37:22,7 2:28,419,0
8
123
Vihervuori Petri
Mannertie Jarno
OriUA
OriUA
Ford Escort RS 200037:37,8*2:43,515,1
9
122
Rajasto Teemu
Juhannusvuori Kimmo
RaisUA
AUK J-äijät
Ford Escort RS 200038:28,0 3:33,750,2
10
121
Lepola Erkki
Mäkinen Jouni
RiiUA
RiiUA
BMW 325i (E36)38:35,7 3:41,47,7

*AT-pisteet: 123, Vihervuori Petri, 2A, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
127
Forsgren Kim
Altomaa Henri
MäntsMK
MäntsMK
Toyota Starlet36:38,7
 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
128
Rantala Tauno
Rantala Kari
EurUA
EurUA
Ford Escort RS 200039:41,5

Keskeyttäneet: 129, Velling Toni, 6B, Ulosajo  -   130, Raittinen Matti, 6A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
131
Suojanen Janne
Iltanen Jouni
SäkUA
KySUA
Ford Escort 160040:22,1
2
133
Vyyryläinen Markus
Vyyryläinen Harri
RaisUA
RaisUA
Opel Corsa40:23,0 0,90,9
3
132
Hakanperä Antti
Nurmi Jani
SäkUA
RauUA
Ford Escort45:52,9*5:30,85:29,9

*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
138
Nordberg Jussi
Koskinen Jussi
RauUA
EurUA
BMW M337:39,0
2
140
Salminen Jari
Katila Ville
RauUA
EurUA
Honda Integra Type R38:29,7 50,750,7
3
139
Suvanto Jarno
Nikusaari Miika
MynUA
MynUA
BMW 325i38:38,1 59,18,4
4
137
Pietilä Arto
Mäkelä Tomi
MynUA
MynUA
Volkswagen Golf GTI 16V38:46,5 1:07,58,4
5
134
Pelander Tony
Lehtonen Juha
SaloUA
SaloUA
BMW 325i39:34,1 1:55,147,6
6
141
Suvanto Reino
Suvanto Jyri
MynUA
MynUA
Volvo 24239:38,4 1:59,44,3

Keskeyttäneet: 135, Jalavikko Ari, 5B, Tekninen vika  -   136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo