7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK5 Maali> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 6, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
mvalkama.fi 2
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK6, 26.06km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine17:29,2
21Paarala Pekka17:45,916,7
33Häggqvist Jukka18:27,458,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine41:47,7
21Paarala Pekka43:14,4 1:26,7
33Häggqvist Jukka43:46,3 1:58,6


Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti16:18,0
26Söderqvist Hans-Åke17:39,51:21,5
37Koskinen Ari19:06,72:48,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti39:39,1
26Söderqvist Hans-Åke43:04,3 3:25,2
37Koskinen Ari46:18,1 6:39,0

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK6, 26.06km, nopein: 98km/h
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku15:57,5
212Nysten Marko16:23,926,4
310Lehtinen Juhani17:53,71:56,2
411Salminen Sakari17:59,92:02,4
59Meronen Jyrki18:25,92:28,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku39:15,9
212Nysten Marko39:53,1 37,2
311Salminen Sakari42:56,5 3:40,6
410Lehtinen Juhani44:35,1 5:19,2
59Meronen Jyrki50:09,3*10:53,4


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha16:17,8
216Koski Lasse16:43,425,6
314Kesseli Raimo16:46,728,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha39:40,5
214Kesseli Raimo40:47,9 1:07,4
316Koski Lasse41:17,4 1:36,9

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi15:44,7
218Mikkola Juha16:19,935,2
317Turtia Jari17:14,21:29,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi38:10,4
218Mikkola Juha39:31,1 1:20,7
317Turtia Jari42:15,4 4:05,0

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK6, 26.06km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko15:49,4
225Altti Pekka15:58,89,4
324Sarkimo Juha16:44,855,4
423Laine Esa17:03,31:13,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko38:24,9
225Altti Pekka40:54,5 2:29,6
324Sarkimo Juha41:03,4 2:38,5
423Laine Esa42:01,2 3:36,3


Keskeyttäneet: 20, Paarala Rauno, 6B, Tekninen vika  -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo  -   26, Loppi Kari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK6, 26.06km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne14:52,7
227Valkonen Heikki15:21,628,9
330Lindholm Bertil16:37,71:45,0
428Malmberg Markku17:45,92:53,2
529Laakso Markku19:04,04:11,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne36:10,1
227Valkonen Heikki37:26,5 1:16,4
330Lindholm Bertil40:41,6 4:31,5
429Laakso Markku46:01,6 9:51,5
528Malmberg Markku48:34,0*12:23,9


Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 90.2km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu17:20,5
234Hakala Markku18:27,41:06,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu42:03,2
234Hakala Markku45:15,7 3:12,5


Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 82.5km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti18:56,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti43:53,8

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
137Salo Juha15:38,8
239Sakselin Antero15:55,516,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero38:42,4
237Salo Juha38:56,4 14,0


Keskeyttäneet: 38, Salminen Ari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 99km/h
SijNroNimiTulosEro
142Mäkinen Vesa15:48,0
241Glad Vesa16:17,829,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Mäkinen Vesa39:04,8
241Glad Vesa39:26,3 21,5


Keskeyttäneet: 40, Raittila Seppo, 6B, Rengasrikko
 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki15:55,9
243Sissala Jari17:28,61:32,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki38:45,0
243Sissala Jari41:57,4 3:12,4


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo16:20,3
249Jänisoja Isto22:02,45:42,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo39:25,0
249Jänisoja Isto45:08,1 5:43,1


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK6, 26.06km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa17:11,1
250Holmberg Kari18:45,31:34,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa42:28,7
250Holmberg Kari45:27,3 2:58,6

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 95.2km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka16:25,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka39:35,7

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK6, 26.06km, nopein: 89.6km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.17:26,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.45:31,6*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0
 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 80.5km/h
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka19:25,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka47:01,4

 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 86.3km/h
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo18:07,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo41:14,6

 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
EK6, 26.06km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri15:16,7
259Rissanen Vesa15:37,520,8
360Nieminen Sakari15:58,942,2
457Salminen Timo16:47,71:31,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri36:53,8
259Rissanen Vesa37:35,6 41,8
360Nieminen Sakari38:56,7 2:02,9
457Salminen Timo41:08,8 4:15,0


Keskeyttäneet: 58, Söyring Petri, 6B, Tekninen vika
 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK6, 26.06km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki15:51,0
269Aaltonen Kari16:13,822,8
373Haapalainen Kari16:13,922,9
471Liukkonen Juha16:28,237,2
575Wiik Stefan16:34,643,6
674Laine Jukka16:35,644,6
764Hannu Mika16:42,551,5
865Möller Mika16:51,41:00,4
966Jyränkö Juhani16:54,11:03,1
1070Turunen Mikko17:40,11:49,1
1176Laaksonen Juhani18:44,72:53,7
1262Hannu Oskari21:43,95:52,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki38:19,5
269Aaltonen Kari39:30,3 1:10,8
374Laine Jukka40:01,3 1:41,8
473Haapalainen Kari40:23,9*2:04,4
575Wiik Stefan40:26,8 2:07,3
671Liukkonen Juha40:26,9 2:07,4
765Möller Mika40:31,4 2:11,9
864Hannu Mika41:03,8 2:44,3
966Jyränkö Juhani41:06,0 2:46,5
1076Laaksonen Juhani42:24,4 4:04,9
1170Turunen Mikko47:03,0 8:43,5
1262Hannu Oskari48:13,0 9:53,5


Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika  -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo  -   72, Juutilainen Heikki, 6B, Vetonivel
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK6, 26.06km, nopein: 102.6km/h
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi15:14,6
288Paappanen Pasi15:14,90,3
389Laurila Sami15:19,65,0
483Hokkanen Hannu15:26,712,1
585Metsä-Mattila Juha15:48,233,6
686Luoma-aho Anssi15:55,440,8
784Nieminen Joni16:18,21:03,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi36:39,6
288Paappanen Pasi37:14,4 34,8
389Laurila Sami37:33,9 54,3
483Hokkanen Hannu37:36,4*56,8
585Metsä-Mattila Juha38:38,0 1:58,4
684Nieminen Joni38:48,3 2:08,7
786Luoma-aho Anssi39:00,1 2:20,5


Keskeyttäneet: 79, Valkonen Matias, 5B, Ulosajo  -   80, Nurmi Kai, 6B, Ulosajo  -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo  -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin  -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 83, Hokkanen Hannu, 5L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK6, 26.06km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu15:31,6
293Rantasalo Riku15:33,62,0
390Koskinen Jani16:22,951,3
497Raitanen Kimmo16:41,81:10,2
592Oksanen Petri16:53,11:21,5
691Niini Jarno16:56,71:25,1
7102Launonen Marko17:04,81:33,2
898Rokka Jani17:18,41:46,8
999Vepsä Jyrki18:24,32:52,7
1095Koskinen Kimmo18:30,02:58,4
11101Pohjankivi Juha-Pekka21:02,15:30,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu37:45,2
293Rantasalo Riku37:57,7 12,5
397Raitanen Kimmo40:03,4 2:18,2
491Niini Jarno41:16,9 3:31,7
590Koskinen Jani41:29,1 3:43,9
692Oksanen Petri41:30,5 3:45,3
7102Launonen Marko41:55,7 4:10,5
898Rokka Jani42:40,5 4:55,3
995Koskinen Kimmo43:14,8 5:29,6
1099Vepsä Jyrki44:37,4 6:52,2
11101Pohjankivi Juha-Pekka46:55,8 9:10,6


Keskeyttäneet: 94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo  -   96, Aspegren Risto, 6B, Kaasuvaijeri  -   100, Jokela Lauri, 6A, Tekninen vika
 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK6, 26.06km, nopein: 100.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo15:33,6
2107Kononen Olli-Pekka16:05,832,2
3104Koskinen Kalle16:42,51:08,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo38:00,1
2107Kononen Olli-Pekka38:47,1 47,0
3104Koskinen Kalle40:59,8*2:59,7


Keskeyttäneet: 105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti14:15,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti34:16,5

 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
EK6, 26.06km, nopein: 107.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Rantasalo Mika14:33,9
2109Joona Lauri14:38,54,6
3110Patajoki Niko15:22,648,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1112Rantasalo Mika35:16,1
2109Joona Lauri35:37,7 21,6
3110Patajoki Niko36:31,7 1:15,6


Keskeyttäneet: 111, Valkonen Nico, 5B, Vetoakseli  -   113, Palmi Toomas, 2B, Tekninen vika  -   114, Kallio Kari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
EK6, 26.06km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1116Sarjula Sami15:13,2
2117Kuparinen Teuvo15:30,517,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1116Sarjula Sami37:18,7
2117Kuparinen Teuvo37:37,8 19,1

 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
EK6, 26.06km, nopein: 108.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo14:24,6
2126Reunanen Petri14:44,419,8
3119Sorjasaari Jyrki14:52,828,2
4125Koivunen Teemu14:58,734,1
5123Vihervuori Petri14:58,934,3
6118Rokka Sami15:08,443,8
777Hirvijärvi Lasse15:20,856,2
8121Lepola Erkki15:39,21:14,6
9122Rajasto Teemu15:44,11:19,5
10120Piirainen Jari15:51,51:26,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo34:54,3
2126Reunanen Petri36:05,6 1:11,3
3119Sorjasaari Jyrki36:09,0 1:14,7
4125Koivunen Teemu36:33,3 1:39,0
5118Rokka Sami36:40,4 1:46,1
6120Piirainen Jari37:03,7 2:09,4
777Hirvijärvi Lasse37:22,7 2:28,4
8123Vihervuori Petri37:37,8*2:43,5
9122Rajasto Teemu38:28,0 3:33,7
10121Lepola Erkki38:35,7 3:41,4


*AT-pisteet: 123, Vihervuori Petri, 2A, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
EK6, 26.06km, nopein: 104km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim15:02,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim36:38,7

 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1128Rantala Tauno16:13,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1128Rantala Tauno39:41,5


Keskeyttäneet: 129, Velling Toni, 6B, Ulosajo  -   130, Raittinen Matti, 6A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
EK6, 26.06km, nopein: 96.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1132Hakanperä Antti16:10,4
2133Vyyryläinen Markus16:17,36,9
3131Suojanen Janne16:34,323,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne40:22,1
2133Vyyryläinen Markus40:23,0 0,9
3132Hakanperä Antti45:52,9*5:30,8


*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
EK6, 26.06km, nopein: 101.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi15:27,2
2140Salminen Jari15:45,618,4
3139Suvanto Jarno15:50,323,1
4137Pietilä Arto15:56,929,7
5134Pelander Tony16:16,749,5
6141Suvanto Reino16:17,450,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi37:39,0
2140Salminen Jari38:29,7 50,7
3139Suvanto Jarno38:38,1 59,1
4137Pietilä Arto38:46,5 1:07,5
5134Pelander Tony39:34,1 1:55,1
6141Suvanto Reino39:38,4 1:59,4


Keskeyttäneet: 135, Jalavikko Ari, 5B, Tekninen vika  -   136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo