<< EK5 Maali> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 6, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Mäntsälän Moottorikerho ry
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK6, 6.3km, nopein: 83.5km/h
SijNroNimiTulosEro
16Heinänen Antti4:31,7
25Laakkonen Pentti J5:29,357,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Heinänen Antti42:21,9
25Laakkonen Pentti J50:36,7*8:14,8


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika  -   9, Ohrankämmen Jari, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Laakkonen Pentti J, 3A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK6, 6.3km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti3:50,5
212Valtaala Jari4:02,712,2
310Hänninen Veijo4:07,817,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti35:47,1
212Valtaala Jari37:30,6 1:43,5
310Hänninen Veijo38:33,4 2:46,3

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK6, 6.3km, nopein: 92.8km/h
SijNroNimiTulosEro
117Salminen Sakari4:04,3
218Mäkitalo Juha4:06,42,1
319Lindholm Bertil4:12,48,1
415Meronen Jyrki4:18,914,6
514Honkalatva Jari4:20,316,0
616Lehtinen Juhani4:34,330,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha37:39,9
217Salminen Sakari39:27,9 1:48,0
319Lindholm Bertil39:39,3 1:59,4
416Lehtinen Juhani42:10,3 4:30,4
514Honkalatva Jari43:15,0 5:35,1
615Meronen Jyrki45:10,3 7:30,4


Keskeyttäneet: 13, Sarasto Martti, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK6, 6.3km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
121Mustonen Jarmo4:01,6
223Berner Juha4:02,40,8
322Jaakkola Sami4:06,85,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami37:09,5
221Mustonen Jarmo37:54,1 44,6
323Berner Juha44:22,9 7:13,4


Keskeyttäneet: 20, Hirvonen Kimmo, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK6, 6.3km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero3:46,9
224Allinen Niko3:50,83,9
325Kauppila Riku3:58,211,3
427Lappalainen Jussi5:29,01:42,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero34:29,4
224Allinen Niko36:18,8 1:49,4
325Kauppila Riku36:54,0 2:24,6
427Lappalainen Jussi37:16,1 2:46,7

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK6, 6.3km, nopein: 99.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Töyrylä Matti3:48,0
230Taskinen Sami3:48,30,3
331Forsberg Kaj3:51,53,5
432Loppi Kari3:53,55,5
528Kortelahti Eero3:56,58,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
130Taskinen Sami35:02,9
233Töyrylä Matti35:23,9 21,0
332Loppi Kari35:54,3 51,4
431Forsberg Kaj36:15,2 1:12,3
528Kortelahti Eero36:32,4 1:29,5


Keskeyttäneet: 29, Sarkimo Juha, 3A, Tekninen vika  -   34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika  -   36, Mäkelä Joni, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK6, 6.3km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiTulosEro
137Kuukka Timo3:34,9
243Juhannusvuori Kimmo3:36,92,0
339Hietanen Ilpo3:37,42,5
441Ala-Lahti Jorma3:40,05,1
542Valkonen Heikki3:50,715,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo33:52,1
237Kuukka Timo33:53,4 1,3
339Hietanen Ilpo34:27,3 35,2
441Ala-Lahti Jorma34:46,2 54,1
542Valkonen Heikki35:44,9 1:52,8


Keskeyttäneet: 38, Tikanmäki Tomi, 4B, Tekninen vika  -   40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK6, 6.3km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu4:12,4
244Hakala Markku4:36,323,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu38:57,1
244Hakala Markku41:56,8 2:59,7

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK6, 6.3km, nopein: 90.3km/h
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti4:11,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti40:33,6


Keskeyttäneet: 46, Sällinen Hannu, 5A, Bensapumppu
 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK6, 6.3km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha3:52,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha36:09,1

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK6, 6.3km, nopein: 86.3km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa4:22,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa38:19,7


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK6, 6.3km, nopein: 105.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne3:35,2
255Tuominen Sami3:48,813,6
356Putila Jyrki3:48,913,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne33:49,1
256Putila Jyrki35:52,7 2:03,6
355Tuominen Sami36:02,6 2:13,5


Keskeyttäneet: 54, Korte Juha, 3B, Ulosajo  -   58, Laaksonen Juha, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 58, Laaksonen Juha, 3B, EK-maksimi, 5:50,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK6, 6.3km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiTulosEro
159Vuori Juhani3:42,7
268Jaatinen Matti3:44,82,1
367Sakselin Antero3:45,12,4
464Hartikka Reijo3:56,113,4
566Sinkkonen Toni4:02,519,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti34:21,5*
259Vuori Juhani34:57,0 35,5
367Sakselin Antero35:19,9 58,4
464Hartikka Reijo36:46,0 2:24,5
566Sinkkonen Toni37:23,6 3:02,1


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   63, Gylden Ari, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 68, Jaatinen Matti, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK6, 6.3km, nopein: 87.6km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti4:18,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti39:16,5

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK6, 6.3km, nopein: 94.5km/h
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka4:00,0
271Lindroos Esa4:00,10,1
370Holmberg Kari4:34,134,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka36:51,2
271Lindroos Esa38:08,1 1:16,9
370Holmberg Kari41:51,8 5:00,6

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK6, 6.3km, nopein: 95km/h
SijNroNimiTulosEro
174Leino Miika3:58,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
174Leino Miika37:39,4


Keskeyttäneet: 76, Laakso Markku, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK6, 6.3km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka3:58,0
277Tarvainen Matti.J.4:08,210,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka36:40,6
277Tarvainen Matti.J.39:39,3 2:58,7

 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1300cc/1970?1990, Lähti:3
EK6, 6.3km, nopein: 97.1km/h
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha3:53,6
279Pohjonen Ilkka4:18,925,3
380Laine Risto4:22,729,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha36:53,6
280Laine Risto40:41,4 3:47,8
379Pohjonen Ilkka41:26,2 4:32,6

 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1600cc/1970?1990, Lähti:4
EK6, 6.3km, nopein: 92.5km/h
SijNroNimiTulosEro
183Fromholdt Petri4:05,2
282Kokko Vilppu4:18,112,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183Fromholdt Petri38:21,3
282Kokko Vilppu40:43,7 2:22,4


Keskeyttäneet: 84, Liimatainen Soini, 4B, Ulosajo  -   85, Pakarinen Aimo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.2000cc/1970?1990, Lähti:4
EK6, 6.3km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose3:39,2
288Aboiltiz Miguel Diaz3:50,511,3
387Leponiemi Harri3:51,612,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose34:01,0
287Leponiemi Harri36:03,0 2:02,0
388Aboiltiz Miguel Diaz37:35,6*3:34,6


Keskeyttäneet: 89, Söyring Petri, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Aboiltiz Miguel Diaz, 4A, Myöhä, 2:30,0
 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, yli 2000cc/1970?1990, Lähti:3
EK6, 6.3km, nopein: 94.5km/h
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu3:59,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu37:40,6


Keskeyttäneet: 90, Mikkonen Jarmo, 2A, Tekninen vika  -   92, Laine Antero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 25, Aircooled.fi VW Rallisarja, Luokkasäännön mukaan, Lähti:7
EK6, 6.3km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki3:49,5
294Laine Jukka4:06,817,3
393Turunen Mikko4:26,036,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki35:32,3
294Laine Jukka38:23,2 2:50,9
393Turunen Mikko41:34,3*6:02,0


Keskeyttäneet: 95, Aaltonen Kari, 5B, Tekninen vika  -   96, Hannu Mika, 5A, Tekninen vika  -   97, Niittymäki Esa, 6A, Tekninen vika  -   100, Haapalainen Kari, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 93, Turunen Mikko, 5A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 26, BMW Xtreme Rally, Luokkasäännön mukaan, Lähti:14
EK6, 6.3km, nopein: 105.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Havelin Veli-Matti3:34,4
2114Valkonen Anssi3:34,80,4
3113Parkkinen Toni3:38,33,9
4110Harju Tommi3:39,65,2
5107Grönthal Sami3:39,85,4
6112Hokkanen Hannu3:41,67,2
7109Laurila Sami3:45,711,3
8106Valkonen Matias3:48,614,2
9105Luoma-aho Anssi3:51,316,9
10103Saarinen Timo3:57,423,0
11101Nurmi Kai3:59,024,6
12104Näsi Juha4:03,529,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1107Grönthal Sami33:11,5
2115Havelin Veli-Matti33:26,5 15,0
3114Valkonen Anssi33:29,9 18,4
4113Parkkinen Toni33:53,5 42,0
5112Hokkanen Hannu34:05,3 53,8
6109Laurila Sami34:33,0 1:21,5
7110Harju Tommi34:38,5 1:27,0
8106Valkonen Matias35:21,6 2:10,1
9105Luoma-aho Anssi35:48,4 2:36,9
10103Saarinen Timo36:52,9 3:41,4
11104Näsi Juha37:36,3 4:24,8
12101Nurmi Kai37:50,7 4:39,2


Keskeyttäneet: 102, Mäkelä Jussi, 2B, Ulosajo  -   111, Bäck Timo, 3A, Ulosajo
 
Luokka 27, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK6, 6.3km, nopein: 111.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1143Kinnunen Jaro3:23,1
2139Heikkilä Mikko3:26,53,4
3138Öhman Patric3:28,75,6
4140Röyhkiö Aleksi3:29,26,1
5133Leinonen Hannu3:31,07,9
6135Hakulinen Antti3:31,28,1
7137Linden Kimmo3:31,58,4
8132Paulanto Janne3:32,89,7
9131Markkanen Kalle3:34,111,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko31:02,3
2143Kinnunen Jaro31:10,6 8,3
3140Röyhkiö Aleksi31:59,2 56,9
4138Öhman Patric32:18,2 1:15,9
5133Leinonen Hannu33:00,1 1:57,8
6137Linden Kimmo33:06,2 2:03,9
7131Markkanen Kalle33:06,4 2:04,1
8135Hakulinen Antti33:20,2*2:17,9
9132Paulanto Janne33:34,1 2:31,8


Keskeyttäneet: 129, Saarikoski Ilkka, 1L, Tekninen vika  -   130, Wikström Jan, 3B, Tekninen vika  -   134, Hakulinen Janne, 4B, Ulosajo  -   141, Vilenius Tomi, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 135, Hakulinen Antti, 4C, Myöhä, 10,0
 
Luokka 28, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK6, 6.3km, nopein: 117km/h
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi3:13,9
2146Tokee Joonas3:14,60,7
3144Huuhka Jari3:19,15,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi30:08,7
2146Tokee Joonas30:22,5 13,8
3144Huuhka Jari31:25,3 1:16,6


Keskeyttäneet: 145, Kasi Jukka, 4A, Ulosajo
 
Luokka 29, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK6, 6.3km, nopein: 105km/h
SijNroNimiTulosEro
1155Norrkniivilä Kim3:35,9
2152Heikkilä Asko3:36,40,5
3151Hamara Kimmo3:43,67,7
4153Kölhi Petri3:46,310,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1152Heikkilä Asko34:40,5
2155Norrkniivilä Kim34:42,0 1,5
3153Kölhi Petri35:34,4 53,9
4151Hamara Kimmo35:41,3 1:00,8


Keskeyttäneet: 154, Laakso Ville, 3A, Tekninen vika  -   156, Saarinen Heikki, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK6, 6.3km, nopein: 112.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari3:21,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari32:10,8


Keskeyttäneet: 148, Haapasalo Kai, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 31, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:5
EK6, 6.3km, nopein: 108.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha3:29,0
2158Peltola Marko3:41,712,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha32:38,3
2158Peltola Marko36:01,4*3:23,1


Keskeyttäneet: 157, Lahti Niko, 1B, Tekninen vika  -   159, Koskela Toni, 4B, Tekninen vika  -   160, Solkio Mikko, 4A, Käyntihäiriö
*AT-pisteet: 158, Peltola Marko, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 32, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:12
EK6, 6.3km, nopein: 110.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1167Kärpänen Kristian3:25,0
2173Vihervuori Petri3:26,21,2
3170Palmi Toomas3:30,65,6
4165Paavilainen Petteri3:31,66,6
5164Yrjölä Mikke3:32,67,6
6171Rostedt Kimmo3:34,99,9
7168Nikkinen Riku3:42,017,0
8166Hannuksela Tommi3:42,417,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1173Vihervuori Petri31:56,6
2168Nikkinen Riku31:57,1 0,5
3167Kärpänen Kristian32:56,3 59,7
4165Paavilainen Petteri33:03,7 1:07,1
5170Palmi Toomas33:11,0 1:14,4
6164Yrjölä Mikke33:29,6 1:33,0
7171Rostedt Kimmo34:10,6 2:14,0
8166Hannuksela Tommi35:00,6*3:04,0


Keskeyttäneet: 162, Tähkä Marko, 2A, Tekninen vika  -   163, Mustanoja Pekka, 2B, Ulosajo  -   169, Riuttanen Jukka, 5A, Tekninen vika  -   172, Aaltonen Jyri, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 166, Hannuksela Tommi, 4A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 33, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:3
EK6, 6.3km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1176LAURILA SAMI3:43,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1176LAURILA SAMI35:30,1


Keskeyttäneet: 174, Aalto Jouni, 2B, Ulosajo  -   177, Forsgren Kim, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 34, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:19
EK6, 6.3km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1186Koverola Henrik3:30,2
2178Rinne Matti3:32,42,2
3195Vasenius Simo3:33,83,6
4196Velling Toni3:39,49,2
5192Seppälä Mika3:43,213,0
6184Hämäläinen Juha3:44,714,5
7183Hutri Sami3:45,014,8
8182Hassinen Heikki3:48,017,8
9190Mattila Antti3:49,118,9
10191Petlin Arto3:50,620,4
11193Sällman Marko3:57,827,6
12180Dilén Jari4:13,142,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1186Koverola Henrik33:35,4
2178Rinne Matti33:36,2 0,8
3196Velling Toni33:42,6 7,2
4195Vasenius Simo33:43,4 8,0
5192Seppälä Mika34:26,5 51,1
6184Hämäläinen Juha35:50,9*2:15,5
7182Hassinen Heikki36:04,2 2:28,8
8183Hutri Sami36:14,6 2:39,2
9191Petlin Arto36:18,6 2:43,2
10190Mattila Antti36:33,5 2:58,1
11193Sällman Marko36:49,4 3:14,0
12180Dilén Jari39:39,5 6:04,1


Keskeyttäneet: 179, Altomaa Henri, 2B, Tekninen vika  -   185, Kortejärvi Pasi, 3A, Tekninen vika  -   187, Laesvaara Niko, 1B, Tekninen vika  -   188, Laurila Hannu, 3B, Ulosajo  -   189, Malmberg Sven, 6A, Tekninen vika  -   194, Tyyskä Joona, 4A, Ulosajo  -   197, Vuorimaa Heikki, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 184, Hämäläinen Juha, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 35, Yleinen, Lähti:4
EK6, 6.3km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani3:48,4
2127Laaksomaa Pasi3:48,70,3
3126Raitanen Kimmo3:48,80,4
4125Honkanen Jarmo4:12,424,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani34:27,0
2126Raitanen Kimmo35:09,2 42,2
3127Laaksomaa Pasi35:50,8 1:23,8
4125Honkanen Jarmo37:12,0 2:45,0

 
Luokka 36, Juniorit, Lähti:10
EK6, 6.3km, nopein: 99.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1121Tiainen Saku3:48,7
2122Anttonen Mikko3:49,71,0
3123Mäntylä Mikko3:49,71,0
4119Lehtinen Jussi3:55,97,2
5120Luukka Mika3:56,07,3
6118Jutila Tomi3:56,17,4
7116Louhelainen Tuomas4:59,81:11,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko36:16,6
2122Anttonen Mikko37:09,3 52,7
3119Lehtinen Jussi37:15,5 58,9
4118Jutila Tomi37:31,0 1:14,4
5120Luukka Mika38:26,4*2:09,8
6121Tiainen Saku45:21,2*9:04,6
7116Louhelainen Tuomas47:57,0 11:40,4


Keskeyttäneet: 3, Kylökäs Juuso, 2A, Tekninen vika  -   117, Ruotimo Timo, 3A, Tekninen vika  -   124, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 121, Tiainen Saku, 4C, Ennakko, 9:00,0  -   120, Luukka Mika, 6A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 37, Nuoret, Lähti:2
EK6, 6.3km, nopein: 93.2km/h
SijNroNimiTulosEro
12Helander Leevi4:03,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Helander Leevi38:11,2


Keskeyttäneet: 1, Heino Niklas, 5B, Tekninen vika