7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 5, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Kasitien Katsastus
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK5, 12.71km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine8:10,5
23Häggqvist Jukka8:23,212,7
31Paarala Pekka8:30,419,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine24:18,5
23Häggqvist Jukka25:18,9 1:00,4
31Paarala Pekka25:28,5 1:10,0


Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 96km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti7:56,5
26Söderqvist Hans-Åke8:30,333,8
37Koskinen Ari9:02,41:05,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti23:21,1
26Söderqvist Hans-Åke25:24,8 2:03,7
37Koskinen Ari27:11,4 3:50,3

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK5, 12.71km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku7:36,5
212Nysten Marko7:45,59,0
311Salminen Sakari8:14,337,8
49Meronen Jyrki8:35,258,7
510Lehtinen Juhani8:50,01:13,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku23:18,4
212Nysten Marko23:29,2 10,8
311Salminen Sakari24:56,6 1:38,2
410Lehtinen Juhani26:41,4 3:23,0
59Meronen Jyrki31:43,4*8:25,0


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 97.6km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha7:48,7
214Kesseli Raimo8:02,914,2
316Koski Lasse8:10,121,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha23:22,7
214Kesseli Raimo24:01,2 38,5
316Koski Lasse24:34,0 1:11,3

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi7:25,7
218Mikkola Juha7:51,826,1
317Turtia Jari8:13,748,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi22:25,7
218Mikkola Juha23:11,2 45,5
317Turtia Jari25:01,2 2:35,5

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK5, 12.71km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari7:29,2
222Frilander Mikko7:34,25,0
325Altti Pekka7:34,95,7
420Paarala Rauno7:55,826,6
524Sarkimo Juha8:07,238,0
623Laine Esa8:25,356,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari22:32,0
222Frilander Mikko22:35,5 3,5
324Sarkimo Juha24:18,6 1:46,6
420Paarala Rauno24:28,3 1:56,3
525Altti Pekka24:55,7 2:23,7
623Laine Esa24:57,9 2:25,9


Keskeyttäneet: 21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK5, 12.71km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne7:00,5
227Valkonen Heikki7:16,816,3
330Lindholm Bertil7:59,358,8
428Malmberg Markku8:25,51:25,0
529Laakso Markku9:02,92:02,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne21:17,4
227Valkonen Heikki22:04,9 47,5
330Lindholm Bertil24:03,9 2:46,5
429Laakso Markku26:57,6 5:40,2
528Malmberg Markku30:48,1*9:30,7


Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu8:10,5
234Hakala Markku8:47,436,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu24:42,7
234Hakala Markku26:48,3 2:05,6


Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti8:10,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti24:57,1

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
137Salo Juha7:31,6
239Sakselin Antero7:33,31,7
338Salminen Ari8:22,651,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero22:46,9
237Salo Juha23:17,6 30,7
338Salminen Ari25:06,8 2:19,9

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
141Glad Vesa7:29,2
242Mäkinen Vesa7:33,64,4
340Raittila Seppo7:45,916,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo22:57,2
241Glad Vesa23:08,5 11,3
342Mäkinen Vesa23:16,8 19,6

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki7:36,5
243Sissala Jari8:20,343,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki22:49,1
243Sissala Jari24:28,8 1:39,7


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 99.7km/h
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo7:39,0
249Jänisoja Isto7:41,22,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo23:04,7
249Jänisoja Isto23:05,7 1,0


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK5, 12.71km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa8:31,6
250Holmberg Kari9:00,328,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa25:17,6
250Holmberg Kari26:42,0 1:24,4

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka7:43,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka23:10,3

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK5, 12.71km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.8:50,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.28:04,7*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0
 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 82.2km/h
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka9:16,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka27:35,5

 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 93.5km/h
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo8:09,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo23:07,2

 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
EK5, 12.71km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri7:13,7
259Rissanen Vesa7:22,38,6
360Nieminen Sakari7:35,922,2
458Söyring Petri7:48,334,6
557Salminen Timo8:16,41:02,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri21:37,1
259Rissanen Vesa21:58,1 21,0
360Nieminen Sakari22:57,8 1:20,7
458Söyring Petri23:52,5 2:15,4
557Salminen Timo24:21,1 2:44,0

 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK5, 12.71km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki7:31,1
274Laine Jukka7:47,516,4
369Aaltonen Kari7:50,119,0
465Möller Mika7:51,320,2
573Haapalainen Kari7:57,426,3
675Wiik Stefan7:59,328,2
771Liukkonen Juha8:04,933,8
876Laaksonen Juhani8:04,933,8
964Hannu Mika8:11,940,8
1072Juutilainen Heikki8:17,246,1
1166Jyränkö Juhani8:19,448,3
1262Hannu Oskari8:46,61:15,5
1370Turunen Mikko12:42,15:11,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki22:28,5
269Aaltonen Kari23:16,5 48,0
374Laine Jukka23:25,7 57,2
476Laaksonen Juhani23:39,7 1:11,2
565Möller Mika23:40,0 1:11,5
675Wiik Stefan23:52,2 1:23,7
771Liukkonen Juha23:58,7 1:30,2
873Haapalainen Kari24:10,0*1:41,5
966Jyränkö Juhani24:11,9 1:43,4
1064Hannu Mika24:21,3 1:52,8
1172Juutilainen Heikki25:58,4*3:29,9
1262Hannu Oskari26:29,1 4:00,6
1370Turunen Mikko29:22,9 6:54,4


Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika  -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK5, 12.71km, nopein: 107.8km/h
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi7:04,5
283Hokkanen Hannu7:10,25,7
389Laurila Sami7:25,020,5
488Paappanen Pasi7:27,022,5
584Nieminen Joni7:30,225,7
685Metsä-Mattila Juha7:30,325,8
786Luoma-aho Anssi7:40,235,7
880Nurmi Kai7:40,636,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi21:25,0
288Paappanen Pasi21:59,5 34,5
383Hokkanen Hannu22:09,7*44,7
489Laurila Sami22:14,3 49,3
584Nieminen Joni22:30,1 1:05,1
680Nurmi Kai22:46,0 1:21,0
785Metsä-Mattila Juha22:49,8 1:24,8
886Luoma-aho Anssi23:04,7 1:39,7


Keskeyttäneet: 79, Valkonen Matias, 5B, Ulosajo  -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo  -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin  -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 83, Hokkanen Hannu, 5L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK5, 12.71km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
193Rantasalo Riku7:22,0
2103Varjo Teemu7:23,91,9
397Raitanen Kimmo7:56,334,3
490Koskinen Jani8:01,139,1
591Niini Jarno8:05,143,1
692Oksanen Petri8:09,047,0
796Aspegren Risto8:12,550,5
895Koskinen Kimmo8:17,055,0
9102Launonen Marko8:21,059,0
1098Rokka Jani8:25,91:03,9
11101Pohjankivi Juha-Pekka8:26,11:04,1
1299Vepsä Jyrki8:43,61:21,6
13100Jokela Lauri9:14,11:52,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu22:13,6
293Rantasalo Riku22:24,1 10,5
397Raitanen Kimmo23:21,6 1:08,0
491Niini Jarno24:20,2 2:06,6
596Aspegren Risto24:32,5 2:18,9
692Oksanen Petri24:37,4 2:23,8
795Koskinen Kimmo24:44,8 2:31,2
8102Launonen Marko24:50,9 2:37,3
990Koskinen Jani25:06,2 2:52,6
10100Jokela Lauri25:15,3 3:01,7
1198Rokka Jani25:22,1 3:08,5
12101Pohjankivi Juha-Pekka25:53,7 3:40,1
1399Vepsä Jyrki26:13,1 3:59,5


Keskeyttäneet: 94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo
 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK5, 12.71km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1107Kononen Olli-Pekka7:37,8
2106Kovanen Seppo7:38,81,0
3104Koskinen Kalle8:03,125,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo22:26,5
2107Kononen Olli-Pekka22:41,3 14,8
3104Koskinen Kalle24:17,3*1:50,8


Keskeyttäneet: 105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 115.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti6:37,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti20:00,9

 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
EK5, 12.71km, nopein: 113.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Rantasalo Mika6:43,3
2109Joona Lauri6:57,213,9
3110Patajoki Niko7:04,020,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1112Rantasalo Mika20:42,2
2109Joona Lauri20:59,2 17,0
3110Patajoki Niko21:09,1 26,9


Keskeyttäneet: 111, Valkonen Nico, 5B, Vetoakseli  -   113, Palmi Toomas, 2B, Tekninen vika  -   114, Kallio Kari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
EK5, 12.71km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1116Sarjula Sami7:17,3
2117Kuparinen Teuvo7:23,25,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1116Sarjula Sami22:05,5
2117Kuparinen Teuvo22:07,3 1,8

 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
EK5, 12.71km, nopein: 114km/h
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo6:41,3
2123Vihervuori Petri6:58,817,5
3126Reunanen Petri7:03,822,5
4120Piirainen Jari7:05,924,6
5119Sorjasaari Jyrki7:09,928,6
6125Koivunen Teemu7:10,529,2
7118Rokka Sami7:16,234,9
877Hirvijärvi Lasse7:25,243,9
9122Rajasto Teemu7:30,749,4
10121Lepola Erkki7:32,451,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo20:29,7
2120Piirainen Jari21:12,2 42,5
3119Sorjasaari Jyrki21:16,2 46,5
4126Reunanen Petri21:21,2 51,5
5118Rokka Sami21:32,0 1:02,3
6125Koivunen Teemu21:34,6 1:04,9
777Hirvijärvi Lasse22:01,9 1:32,2
8123Vihervuori Petri22:38,9*2:09,2
9122Rajasto Teemu22:43,9 2:14,2
10121Lepola Erkki22:56,5 2:26,8


*AT-pisteet: 123, Vihervuori Petri, 2A, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
EK5, 12.71km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim7:15,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim21:36,5

 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni7:15,3
2130Raittinen Matti7:37,622,3
3128Rantala Tauno7:56,240,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni21:44,6
2130Raittinen Matti22:19,7 35,1
3128Rantala Tauno23:27,7 1:43,1

 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
EK5, 12.71km, nopein: 97.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1132Hakanperä Antti7:51,3
2131Suojanen Janne7:56,55,2
3133Vyyryläinen Markus8:01,410,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne23:47,8
2133Vyyryläinen Markus24:05,7 17,9
3132Hakanperä Antti29:42,5*5:54,7


*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
EK5, 12.71km, nopein: 103.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi7:22,9
2139Suvanto Jarno7:24,31,4
3140Salminen Jari7:34,411,5
4137Pietilä Arto7:40,317,4
5141Suvanto Reino7:40,918,0
6134Pelander Tony7:51,328,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi22:11,8
2140Salminen Jari22:44,1 32,3
3139Suvanto Jarno22:47,8 36,0
4137Pietilä Arto22:49,6 37,8
5134Pelander Tony23:17,4 1:05,6
6141Suvanto Reino23:21,0 1:09,2


Keskeyttäneet: 135, Jalavikko Ari, 5B, Tekninen vika  -   136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo