<< EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 5, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Mäntsälän Moottorikerho ry
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK5, 14.49km, nopein: 91.6km/h
SijNroNimiTulosEro
16Heinänen Antti9:29,6
25Laakkonen Pentti J11:15,31:45,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Heinänen Antti37:50,2
25Laakkonen Pentti J45:07,4*7:17,2


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika  -   9, Ohrankämmen Jari, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Laakkonen Pentti J, 3A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK5, 14.49km, nopein: 107.8km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti8:03,8
212Valtaala Jari8:25,321,5
310Hänninen Veijo8:41,137,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti31:56,6
212Valtaala Jari33:27,9 1:31,3
310Hänninen Veijo34:25,6 2:29,0

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK5, 14.49km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha8:42,1
217Salminen Sakari8:52,210,1
319Lindholm Bertil8:58,015,9
415Meronen Jyrki9:31,249,1
516Lehtinen Juhani9:35,653,5
614Honkalatva Jari12:00,23:18,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha33:33,5
217Salminen Sakari35:23,6 1:50,1
319Lindholm Bertil35:26,9 1:53,4
416Lehtinen Juhani37:36,0 4:02,5
514Honkalatva Jari38:54,7 5:21,2
615Meronen Jyrki40:51,4 7:17,9


Keskeyttäneet: 13, Sarasto Martti, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK5, 14.49km, nopein: 105km/h
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami8:16,8
221Mustonen Jarmo8:38,021,2
323Berner Juha15:30,07:13,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami33:02,7
221Mustonen Jarmo33:52,5 49,8
323Berner Juha40:20,5 7:17,8


Keskeyttäneet: 20, Hirvonen Kimmo, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK5, 14.49km, nopein: 112.6km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero7:43,4
227Lappalainen Jussi7:46,02,6
324Allinen Niko8:05,822,4
425Kauppila Riku8:21,738,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero30:42,5
227Lappalainen Jussi31:47,1 1:04,6
324Allinen Niko32:28,0 1:45,5
425Kauppila Riku32:55,8 2:13,3

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK5, 14.49km, nopein: 114.6km/h
SijNroNimiTulosEro
130Taskinen Sami7:35,3
233Töyrylä Matti7:59,123,8
332Loppi Kari8:02,827,5
428Kortelahti Eero8:09,434,1
531Forsberg Kaj8:09,534,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
130Taskinen Sami31:14,6
233Töyrylä Matti31:35,9 21,3
332Loppi Kari32:00,8 46,2
431Forsberg Kaj32:23,7 1:09,1
528Kortelahti Eero32:35,9 1:21,3


Keskeyttäneet: 29, Sarkimo Juha, 3A, Tekninen vika  -   34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika  -   36, Mäkelä Joni, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK5, 14.49km, nopein: 115.6km/h
SijNroNimiTulosEro
137Kuukka Timo7:31,3
243Juhannusvuori Kimmo7:31,90,6
339Hietanen Ilpo7:39,58,2
441Ala-Lahti Jorma7:47,816,5
542Valkonen Heikki7:56,425,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo30:15,2
237Kuukka Timo30:18,5 3,3
339Hietanen Ilpo30:49,9 34,7
441Ala-Lahti Jorma31:06,2 51,0
542Valkonen Heikki31:54,2 1:39,0


Keskeyttäneet: 38, Tikanmäki Tomi, 4B, Tekninen vika  -   40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK5, 14.49km, nopein: 99.2km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu8:45,6
244Hakala Markku9:36,651,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu34:44,7
244Hakala Markku37:20,5 2:35,8

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK5, 14.49km, nopein: 98.9km/h
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti8:47,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti36:22,4


Keskeyttäneet: 46, Sällinen Hannu, 5A, Bensapumppu
 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK5, 14.49km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha7:59,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha32:17,1

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK5, 14.49km, nopein: 98.9km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa8:47,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa33:56,9


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK5, 14.49km, nopein: 116.3km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne7:28,6
256Putila Jyrki7:49,921,3
355Tuominen Sami8:01,432,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne30:13,9
256Putila Jyrki32:03,8 1:49,9
355Tuominen Sami32:13,8 1:59,9


Keskeyttäneet: 54, Korte Juha, 3B, Ulosajo  -   58, Laaksonen Juha, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 58, Laaksonen Juha, 3B, EK-maksimi, 5:50,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK5, 14.49km, nopein: 113.4km/h
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti7:39,9
259Vuori Juhani7:42,12,2
367Sakselin Antero7:52,612,7
464Hartikka Reijo8:19,439,5
566Sinkkonen Toni8:29,149,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti30:36,7*
259Vuori Juhani31:14,3 37,6
367Sakselin Antero31:34,8 58,1
464Hartikka Reijo32:49,9 2:13,2
566Sinkkonen Toni33:21,1 2:44,4


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   63, Gylden Ari, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 68, Jaatinen Matti, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK5, 14.49km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti8:51,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti34:57,7

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK5, 14.49km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka8:30,8
271Lindroos Esa8:49,819,0
370Holmberg Kari10:11,21:40,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka32:51,2
271Lindroos Esa34:08,0 1:16,8
370Holmberg Kari37:17,7 4:26,5

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK5, 14.49km, nopein: 102.6km/h
SijNroNimiTulosEro
174Leino Miika8:28,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
174Leino Miika33:40,7


Keskeyttäneet: 76, Laakso Markku, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK5, 14.49km, nopein: 106km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka8:12,2
277Tarvainen Matti.J.9:20,21:08,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka32:42,6
277Tarvainen Matti.J.35:31,1 2:48,5

 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1300cc/1970?1990, Lähti:3
EK5, 14.49km, nopein: 105km/h
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha8:16,9
280Laine Risto9:03,746,8
379Pohjonen Ilkka9:36,51:19,6
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha33:00,0
280Laine Risto36:18,7 3:18,7
379Pohjonen Ilkka37:07,3 4:07,3

 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1600cc/1970?1990, Lähti:4
EK5, 14.49km, nopein: 100.3km/h
SijNroNimiTulosEro
183Fromholdt Petri8:40,1
282Kokko Vilppu9:29,149,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183Fromholdt Petri34:16,1
282Kokko Vilppu36:25,6 2:09,5


Keskeyttäneet: 84, Liimatainen Soini, 4B, Ulosajo  -   85, Pakarinen Aimo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.2000cc/1970?1990, Lähti:4
EK5, 14.49km, nopein: 115.4km/h
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose7:32,0
288Aboiltiz Miguel Diaz7:56,224,2
387Leponiemi Harri8:08,236,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose30:21,8
287Leponiemi Harri32:11,4 1:49,6
388Aboiltiz Miguel Diaz33:45,1*3:23,3


Keskeyttäneet: 89, Söyring Petri, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Aboiltiz Miguel Diaz, 4A, Myöhä, 2:30,0
 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, yli 2000cc/1970?1990, Lähti:3
EK5, 14.49km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu8:34,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu33:40,7


Keskeyttäneet: 90, Mikkonen Jarmo, 2A, Tekninen vika  -   92, Laine Antero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 25, Aircooled.fi VW Rallisarja, Luokkasäännön mukaan, Lähti:7
EK5, 14.49km, nopein: 105.6km/h
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki8:14,2
294Laine Jukka8:45,331,1
397Niittymäki Esa9:16,91:02,7
493Turunen Mikko9:25,51:11,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki31:42,8
297Niittymäki Esa34:15,3 2:32,5
394Laine Jukka34:16,4 2:33,6
493Turunen Mikko37:08,3*5:25,5


Keskeyttäneet: 95, Aaltonen Kari, 5B, Tekninen vika  -   96, Hannu Mika, 5A, Tekninen vika  -   100, Haapalainen Kari, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 93, Turunen Mikko, 5A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 26, BMW Xtreme Rally, Luokkasäännön mukaan, Lähti:14
EK5, 14.49km, nopein: 118.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Havelin Veli-Matti7:21,3
2107Grönthal Sami7:23,21,9
3114Valkonen Anssi7:27,05,7
4112Hokkanen Hannu7:29,68,3
5113Parkkinen Toni7:34,613,3
6109Laurila Sami7:34,913,6
7110Harju Tommi7:40,118,8
8106Valkonen Matias7:46,625,3
9105Luoma-aho Anssi8:05,444,1
10103Saarinen Timo8:15,554,2
11101Nurmi Kai8:35,91:14,6
12104Näsi Juha8:36,61:15,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1107Grönthal Sami29:31,7
2115Havelin Veli-Matti29:52,1 20,4
3114Valkonen Anssi29:55,1 23,4
4113Parkkinen Toni30:15,2 43,5
5112Hokkanen Hannu30:23,7 52,0
6109Laurila Sami30:47,3 1:15,6
7110Harju Tommi30:58,9 1:27,2
8106Valkonen Matias31:33,0 2:01,3
9105Luoma-aho Anssi31:57,1 2:25,4
10103Saarinen Timo32:55,5 3:23,8
11104Näsi Juha33:32,8 4:01,1
12101Nurmi Kai33:51,7 4:20,0


Keskeyttäneet: 102, Mäkelä Jussi, 2B, Ulosajo  -   111, Bäck Timo, 3A, Ulosajo
 
Luokka 27, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK5, 14.49km, nopein: 128km/h
SijNroNimiTulosEro
1143Kinnunen Jaro6:47,5
2139Heikkilä Mikko6:49,52,0
3140Röyhkiö Aleksi6:59,912,4
4138Öhman Patric7:10,222,7
5131Markkanen Kalle7:13,826,3
6135Hakulinen Antti7:16,929,4
7133Leinonen Hannu7:18,831,3
8137Linden Kimmo7:24,336,8
9132Paulanto Janne7:33,345,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko27:35,8
2143Kinnunen Jaro27:47,5 11,7
3140Röyhkiö Aleksi28:30,0 54,2
4138Öhman Patric28:49,5 1:13,7
5133Leinonen Hannu29:29,1 1:53,3
6131Markkanen Kalle29:32,3 1:56,5
7137Linden Kimmo29:34,7 1:58,9
8135Hakulinen Antti29:49,0*2:13,2
9132Paulanto Janne30:01,3 2:25,5


Keskeyttäneet: 129, Saarikoski Ilkka, 1L, Tekninen vika  -   130, Wikström Jan, 3B, Tekninen vika  -   134, Hakulinen Janne, 4B, Ulosajo  -   141, Vilenius Tomi, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 135, Hakulinen Antti, 4C, Myöhä, 10,0
 
Luokka 28, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK5, 14.49km, nopein: 130.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi6:40,5
2146Tokee Joonas6:42,31,8
3144Huuhka Jari6:54,714,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi26:54,8
2146Tokee Joonas27:07,9 13,1
3144Huuhka Jari28:06,2 1:11,4


Keskeyttäneet: 145, Kasi Jukka, 4A, Ulosajo
 
Luokka 29, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK5, 14.49km, nopein: 111.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1152Heikkilä Asko7:48,0
2151Hamara Kimmo8:00,612,6
3153Kölhi Petri8:03,315,3
4155Norrkniivilä Kim8:04,516,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1152Heikkilä Asko31:04,1
2155Norrkniivilä Kim31:06,1 2,0
3153Kölhi Petri31:48,1 44,0
4151Hamara Kimmo31:57,7 53,6


Keskeyttäneet: 154, Laakso Ville, 3A, Tekninen vika  -   156, Saarinen Heikki, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK5, 14.49km, nopein: 118.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari7:20,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari28:49,1


Keskeyttäneet: 148, Haapasalo Kai, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 31, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:5
EK5, 14.49km, nopein: 118.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha7:20,2
2158Peltola Marko7:52,131,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha29:09,3
2158Peltola Marko32:19,7*3:10,4


Keskeyttäneet: 157, Lahti Niko, 1B, Tekninen vika  -   159, Koskela Toni, 4B, Tekninen vika  -   160, Solkio Mikko, 4A, Käyntihäiriö
*AT-pisteet: 158, Peltola Marko, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 32, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:12
EK5, 14.49km, nopein: 123.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku7:03,6
2173Vihervuori Petri7:09,76,1
3167Kärpänen Kristian7:17,413,8
4165Paavilainen Petteri7:18,514,9
5164Yrjölä Mikke7:32,829,2
6170Palmi Toomas7:33,029,4
7166Hannuksela Tommi7:40,637,0
8171Rostedt Kimmo7:44,540,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku28:15,1
2173Vihervuori Petri28:30,4 15,3
3167Kärpänen Kristian29:31,3 1:16,2
4165Paavilainen Petteri29:32,1 1:17,0
5170Palmi Toomas29:40,4 1:25,3
6164Yrjölä Mikke29:57,0 1:41,9
7171Rostedt Kimmo30:35,7 2:20,6
8166Hannuksela Tommi31:18,2*3:03,1


Keskeyttäneet: 162, Tähkä Marko, 2A, Tekninen vika  -   163, Mustanoja Pekka, 2B, Ulosajo  -   169, Riuttanen Jukka, 5A, Tekninen vika  -   172, Aaltonen Jyri, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 166, Hannuksela Tommi, 4A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 33, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:3
EK5, 14.49km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1176LAURILA SAMI8:08,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1176LAURILA SAMI31:46,4


Keskeyttäneet: 174, Aalto Jouni, 2B, Ulosajo  -   177, Forsgren Kim, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 34, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:19
EK5, 14.49km, nopein: 119.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1186Koverola Henrik7:17,8
2178Rinne Matti7:23,05,2
3195Vasenius Simo7:30,112,3
4196Velling Toni7:49,231,4
5192Seppälä Mika7:52,334,5
6189Malmberg Sven7:57,739,9
7184Hämäläinen Juha7:59,141,3
8191Petlin Arto8:10,752,9
9182Hassinen Heikki8:12,955,1
10190Mattila Antti8:13,355,5
11183Hutri Sami8:21,31:03,5
12193Sällman Marko8:33,21:15,4
13180Dilén Jari9:06,01:48,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1196Velling Toni30:03,2
2178Rinne Matti30:03,8 0,6
3186Koverola Henrik30:05,2 2,0
4195Vasenius Simo30:09,6 6,4
5192Seppälä Mika30:43,3 40,1
6189Malmberg Sven31:23,5 1:20,3
7184Hämäläinen Juha32:06,2*2:03,0
8182Hassinen Heikki32:16,2 2:13,0
9191Petlin Arto32:28,0 2:24,8
10183Hutri Sami32:29,6 2:26,4
11190Mattila Antti32:44,4 2:41,2
12193Sällman Marko32:51,6 2:48,4
13180Dilén Jari35:26,4 5:23,2


Keskeyttäneet: 179, Altomaa Henri, 2B, Tekninen vika  -   185, Kortejärvi Pasi, 3A, Tekninen vika  -   187, Laesvaara Niko, 1B, Tekninen vika  -   188, Laurila Hannu, 3B, Ulosajo  -   194, Tyyskä Joona, 4A, Ulosajo  -   197, Vuorimaa Heikki, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 184, Hämäläinen Juha, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 35, Yleinen, Lähti:4
EK5, 14.49km, nopein: 112.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani7:43,6
2126Raitanen Kimmo7:55,812,2
3127Laaksomaa Pasi8:18,334,7
4125Honkanen Jarmo8:21,137,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani30:38,6
2126Raitanen Kimmo31:20,4 41,8
3127Laaksomaa Pasi32:02,1 1:23,5
4125Honkanen Jarmo32:59,6 2:21,0

 
Luokka 36, Juniorit, Lähti:10
EK5, 14.49km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko8:01,4
2121Tiainen Saku8:03,82,4
3122Anttonen Mikko8:04,83,4
4119Lehtinen Jussi8:05,64,2
5118Jutila Tomi8:16,915,5
6120Luukka Mika8:33,832,4
7116Louhelainen Tuomas11:13,63:12,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko32:26,9
2119Lehtinen Jussi33:19,6 52,7
3122Anttonen Mikko33:19,6 52,7
4120Luukka Mika33:30,4 1:03,5
5118Jutila Tomi33:34,9 1:08,0
6121Tiainen Saku41:32,5*9:05,6
7116Louhelainen Tuomas42:57,2 10:30,3


Keskeyttäneet: 3, Kylökäs Juuso, 2A, Tekninen vika  -   117, Ruotimo Timo, 3A, Tekninen vika  -   124, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 121, Tiainen Saku, 4C, Ennakko, 9:00,0
 
Luokka 37, Nuoret, Lähti:2
EK5, 14.49km, nopein: 102km/h
SijNroNimiTulosEro
12Helander Leevi8:31,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Helander Leevi34:07,9


Keskeyttäneet: 1, Heino Niklas, 5B, Tekninen vika