7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Fixus Mynä-Auto
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK4, 5.3km, nopein: 94.6km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine3:21,7
23Häggqvist Jukka3:26,85,1
31Paarala Pekka3:35,413,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine16:08,0
23Häggqvist Jukka16:55,7 47,7
31Paarala Pekka16:58,1 50,1


Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101.1km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti3:08,8
26Söderqvist Hans-Åke3:29,320,5
37Koskinen Ari3:40,731,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti15:24,6
26Söderqvist Hans-Åke16:54,5 1:29,9
37Koskinen Ari18:09,0 2:44,4

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK4, 5.3km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko3:07,3
213Taipale Markku3:10,33,0
311Salminen Sakari3:20,112,8
410Lehtinen Juhani3:35,027,7
59Meronen Jyrki3:38,731,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku15:41,9
212Nysten Marko15:43,7 1,8
311Salminen Sakari16:42,3 1:00,4
410Lehtinen Juhani17:51,4 2:09,5
59Meronen Jyrki23:08,2*7:26,3


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha3:10,4
214Kesseli Raimo3:16,56,1
316Koski Lasse3:19,08,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha15:34,0
214Kesseli Raimo15:58,3 24,3
316Koski Lasse16:23,9 49,9

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101.4km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi3:08,1
218Mikkola Juha3:11,33,2
317Turtia Jari3:25,016,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi15:00,0
218Mikkola Juha15:19,4 19,4
317Turtia Jari16:47,5 1:47,5

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK4, 5.3km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko3:01,6
226Loppi Kari3:06,04,4
325Altti Pekka3:10,69,0
420Paarala Rauno3:13,411,8
524Sarkimo Juha3:19,918,3
623Laine Esa3:27,425,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko15:01,3
226Loppi Kari15:02,8 1,5
324Sarkimo Juha16:11,4 1:10,1
420Paarala Rauno16:32,5 1:31,2
523Laine Esa16:32,6 1:31,3
625Altti Pekka17:20,8 2:19,5


Keskeyttäneet: 21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK4, 5.3km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne2:58,8
227Valkonen Heikki3:01,02,2
329Laakso Markku3:14,816,0
430Lindholm Bertil3:19,320,5
528Malmberg Markku3:31,933,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne14:16,9
227Valkonen Heikki14:48,1 31,2
330Lindholm Bertil16:04,6 1:47,7
429Laakso Markku17:54,7 3:37,8
528Malmberg Markku22:22,6*8:05,7


Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 92.8km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu3:25,6
234Hakala Markku3:40,815,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu16:32,2
234Hakala Markku18:00,9 1:28,7


Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti3:27,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti16:46,9

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero3:06,8
237Salo Juha3:11,85,0
338Salminen Ari3:28,621,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero15:13,6
237Salo Juha15:46,0 32,4
338Salminen Ari16:44,2 1:30,6

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiTulosEro
141Glad Vesa3:03,9
242Mäkinen Vesa3:10,76,8
340Raittila Seppo3:11,77,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo15:11,3
241Glad Vesa15:39,3 28,0
342Mäkinen Vesa15:43,2 31,9

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki3:06,6
243Sissala Jari3:19,713,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki15:12,6
243Sissala Jari16:08,5 55,9


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101km/h
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto3:09,0
247Hartikka Reijo3:10,31,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto15:24,5
247Hartikka Reijo15:25,7 1,2


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK4, 5.3km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa3:23,6
250Holmberg Kari3:44,621,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa16:46,0
250Holmberg Kari17:41,7 55,7

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka3:08,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka15:27,3

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK4, 5.3km, nopein: 83.4km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.3:48,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.19:14,0*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0
 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 83.4km/h
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka3:48,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka18:19,1

 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 101.5km/h
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo3:08,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo14:57,7

 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
EK4, 5.3km, nopein: 108.2km/h
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri2:56,3
259Rissanen Vesa2:58,62,3
358Söyring Petri3:09,613,3
460Nieminen Sakari3:13,717,4
557Salminen Timo3:16,820,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri14:23,4
259Rissanen Vesa14:35,8 12,4
360Nieminen Sakari15:21,9 58,5
458Söyring Petri16:04,2 1:40,8
557Salminen Timo16:04,7 1:41,3

 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK4, 5.3km, nopein: 104.1km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki3:03,2
269Aaltonen Kari3:07,24,0
376Laaksonen Juhani3:10,57,3
465Möller Mika3:12,59,3
573Haapalainen Kari3:13,610,4
674Laine Jukka3:13,610,4
775Wiik Stefan3:13,910,7
866Jyränkö Juhani3:14,511,3
971Liukkonen Juha3:17,714,5
1072Juutilainen Heikki3:18,114,9
1170Turunen Mikko3:20,116,9
1264Hannu Mika3:20,917,7
1362Hannu Oskari3:36,733,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki14:57,4
269Aaltonen Kari15:26,4 29,0
376Laaksonen Juhani15:34,8 37,4
474Laine Jukka15:38,2 40,8
565Möller Mika15:48,7 51,3
666Jyränkö Juhani15:52,5 55,1
775Wiik Stefan15:52,9 55,5
871Liukkonen Juha15:53,8 56,4
964Hannu Mika16:09,4 1:12,0
1073Haapalainen Kari16:12,6*1:15,2
1170Turunen Mikko16:40,8 1:43,4
1272Juutilainen Heikki17:41,2*2:43,8
1362Hannu Oskari17:42,5 2:45,1


Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika  -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK4, 5.3km, nopein: 111.9km/h
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi2:50,5
288Paappanen Pasi3:01,210,7
389Laurila Sami3:01,711,2
483Hokkanen Hannu3:02,211,7
584Nieminen Joni3:03,813,3
685Metsä-Mattila Juha3:03,813,3
779Valkonen Matias3:04,614,1
886Luoma-aho Anssi3:05,815,3
980Nurmi Kai3:07,116,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi14:20,5
288Paappanen Pasi14:32,5 12,0
389Laurila Sami14:49,3 28,8
483Hokkanen Hannu14:49,5 29,0
584Nieminen Joni14:59,9 39,4
680Nurmi Kai15:05,4 44,9
785Metsä-Mattila Juha15:19,5 59,0
879Valkonen Matias15:23,7 1:03,2
986Luoma-aho Anssi15:24,5 1:04,0


Keskeyttäneet: 81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo  -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin  -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo
 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK4, 5.3km, nopein: 106.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu2:58,5
293Rantasalo Riku3:04,25,7
397Raitanen Kimmo3:08,09,5
4100Jokela Lauri3:12,614,1
591Niini Jarno3:18,319,8
690Koskinen Jani3:18,820,3
795Koskinen Kimmo3:19,621,1
892Oksanen Petri3:21,322,8
996Aspegren Risto3:21,823,3
10102Launonen Marko3:24,425,9
11101Pohjankivi Juha-Pekka3:25,627,1
1298Rokka Jani3:28,029,5
1399Vepsä Jyrki3:31,032,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu14:49,7
293Rantasalo Riku15:02,1 12,4
397Raitanen Kimmo15:25,3 35,6
4100Jokela Lauri16:01,2 1:11,5
591Niini Jarno16:15,1 1:25,4
696Aspegren Risto16:20,0 1:30,3
795Koskinen Kimmo16:27,8 1:38,1
892Oksanen Petri16:28,4 1:38,7
9102Launonen Marko16:29,9 1:40,2
1098Rokka Jani16:56,2 2:06,5
1190Koskinen Jani17:05,1 2:15,4
12101Pohjankivi Juha-Pekka17:27,6 2:37,9
1399Vepsä Jyrki17:29,5 2:39,8


Keskeyttäneet: 94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo
 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK4, 5.3km, nopein: 105.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo3:00,2
2107Kononen Olli-Pekka3:05,75,5
3104Koskinen Kalle3:14,314,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo14:47,7
2107Kononen Olli-Pekka15:03,5 15,8
3104Koskinen Kalle16:14,2*1:26,5


Keskeyttäneet: 105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 118km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti2:41,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti13:23,9

 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
EK4, 5.3km, nopein: 113.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Rantasalo Mika2:47,7
2111Valkonen Nico2:48,30,6
3109Joona Lauri2:48,91,2
4110Patajoki Niko2:50,83,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico13:42,8
2112Rantasalo Mika13:58,9 16,1
3109Joona Lauri14:02,0 19,2
4110Patajoki Niko14:05,1 22,3


Keskeyttäneet: 113, Palmi Toomas, 2B, Tekninen vika  -   114, Kallio Kari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
EK4, 5.3km, nopein: 107km/h
SijNroNimiTulosEro
1116Sarjula Sami2:58,4
2117Kuparinen Teuvo2:59,71,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1117Kuparinen Teuvo14:44,1
2116Sarjula Sami14:48,2 4,1

 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
EK4, 5.3km, nopein: 112.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1123Vihervuori Petri2:50,0
2124Mattila Reijo2:51,21,2
3126Reunanen Petri2:51,31,3
4119Sorjasaari Jyrki2:52,62,6
5125Koivunen Teemu2:54,34,3
6120Piirainen Jari2:54,64,6
7118Rokka Sami2:55,05,0
877Hirvijärvi Lasse2:59,39,3
9122Rajasto Teemu3:04,814,8
10121Lepola Erkki3:07,117,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo13:48,4
2119Sorjasaari Jyrki14:06,3 17,9
3120Piirainen Jari14:06,3 17,9
4118Rokka Sami14:15,8 27,4
5126Reunanen Petri14:17,4 29,0
6125Koivunen Teemu14:24,1 35,7
777Hirvijärvi Lasse14:36,7 48,3
8122Rajasto Teemu15:13,2 1:24,8
9121Lepola Erkki15:24,1 1:35,7
10123Vihervuori Petri15:40,1*1:51,7


*AT-pisteet: 123, Vihervuori Petri, 2A, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
EK4, 5.3km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim2:56,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim14:21,3

 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni2:55,4
2130Raittinen Matti2:59,84,4
3128Rantala Tauno3:11,516,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni14:29,3
2130Raittinen Matti14:42,1 12,8
3128Rantala Tauno15:31,5 1:02,2

 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
EK4, 5.3km, nopein: 101.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1132Hakanperä Antti3:08,0
2133Vyyryläinen Markus3:12,14,1
3131Suojanen Janne3:14,76,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne15:51,3
2133Vyyryläinen Markus16:04,3 13,0
3132Hakanperä Antti21:51,2*5:59,9


*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
EK4, 5.3km, nopein: 107.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi2:57,1
2137Pietilä Arto3:01,14,0
3140Salminen Jari3:02,35,2
4135Jalavikko Ari3:04,17,0
5139Suvanto Jarno3:05,38,2
6134Pelander Tony3:06,49,3
7141Suvanto Reino3:08,411,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi14:48,9
2137Pietilä Arto15:09,3 20,4
3140Salminen Jari15:09,7 20,8
4135Jalavikko Ari15:14,7 25,8
5139Suvanto Jarno15:23,5 34,6
6134Pelander Tony15:26,1 37,2
7141Suvanto Reino15:40,1 51,2


Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo