<< EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Mäntsälän Moottorikerho ry
KOUKKU
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK4, 14.25km, nopein: 86.3km/h
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari9:54,2
26Heinänen Antti10:48,654,4
35Laakkonen Pentti J12:36,02:41,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari25:50,9
26Heinänen Antti28:20,6 2:29,7
35Laakkonen Pentti J33:52,1*8:01,2


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Laakkonen Pentti J, 3A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 93.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti9:10,7
212Valtaala Jari9:32,021,3
310Hänninen Veijo9:42,131,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti23:52,8
212Valtaala Jari25:02,6 1:09,8
310Hänninen Veijo25:44,5 1:51,7

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK4, 14.25km, nopein: 90.4km/h
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha9:27,7
214Honkalatva Jari10:00,733,0
319Lindholm Bertil10:05,437,7
417Salminen Sakari10:06,438,7
516Lehtinen Juhani10:36,21:08,5
615Meronen Jyrki10:51,01:23,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha24:51,4
219Lindholm Bertil26:28,9 1:37,5
317Salminen Sakari26:31,4 1:40,0
414Honkalatva Jari26:54,5 2:03,1
516Lehtinen Juhani28:00,4 3:09,0
615Meronen Jyrki31:20,2 6:28,8


Keskeyttäneet: 13, Sarasto Martti, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 90.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami9:25,2
223Berner Juha9:25,40,2
320Hirvonen Kimmo9:27,52,3
421Mustonen Jarmo9:27,92,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami24:45,9
223Berner Juha24:50,5 4,6
320Hirvonen Kimmo24:59,0 13,1
421Mustonen Jarmo25:14,5 28,6

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero8:43,1
227Lappalainen Jussi9:04,321,2
324Allinen Niko9:11,628,5
425Kauppila Riku9:23,039,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero22:59,1
227Lappalainen Jussi24:01,1 1:02,0
324Allinen Niko24:22,2 1:23,1
425Kauppila Riku24:34,1 1:35,0

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK4, 14.25km, nopein: 95.6km/h
SijNroNimiTulosEro
130Taskinen Sami8:56,5
233Töyrylä Matti8:59,32,8
332Loppi Kari9:04,27,7
431Forsberg Kaj9:12,516,0
536Mäkelä Joni9:20,123,6
628Kortelahti Eero9:26,129,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Töyrylä Matti23:36,8
230Taskinen Sami23:39,3 2,5
336Mäkelä Joni23:44,4 7,6
432Loppi Kari23:58,0 21,2
531Forsberg Kaj24:14,2 37,4
628Kortelahti Eero24:26,5 49,7


Keskeyttäneet: 29, Sarkimo Juha, 3A, Tekninen vika  -   34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK4, 14.25km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
137Kuukka Timo8:33,7
243Juhannusvuori Kimmo8:37,33,6
339Hietanen Ilpo8:46,612,9
441Ala-Lahti Jorma8:53,720,0
542Valkonen Heikki9:15,041,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo22:43,3
237Kuukka Timo22:47,2 3,9
339Hietanen Ilpo23:10,4 27,1
441Ala-Lahti Jorma23:18,4 35,1
542Valkonen Heikki23:57,8 1:14,5


Keskeyttäneet: 38, Tikanmäki Tomi, 4B, Tekninen vika  -   40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu9:40,6
244Hakala Markku10:21,841,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu25:59,1
244Hakala Markku27:43,9 1:44,8

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 90.3km/h
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti9:27,8
246Sällinen Hannu11:28,12:00,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti27:34,9
246Sällinen Hannu28:44,4 1:09,5

 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK4, 14.25km, nopein: 92.6km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha9:14,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha24:17,8

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 89.1km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa9:35,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa25:09,2


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK4, 14.25km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne8:36,8
255Tuominen Sami9:02,325,5
356Putila Jyrki9:09,332,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne22:45,3
255Tuominen Sami24:12,4 1:27,1
356Putila Jyrki24:13,9 1:28,6


Keskeyttäneet: 54, Korte Juha, 3B, Ulosajo  -   58, Laaksonen Juha, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 58, Laaksonen Juha, 3B, EK-maksimi, 5:50,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK4, 14.25km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti8:42,1
259Vuori Juhani8:46,64,5
367Sakselin Antero8:59,917,8
464Hartikka Reijo9:17,535,4
566Sinkkonen Toni9:25,543,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti22:56,8*
259Vuori Juhani23:32,2 35,4
367Sakselin Antero23:42,2 45,4
464Hartikka Reijo24:30,5 1:33,7
566Sinkkonen Toni24:52,0 1:55,2


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   63, Gylden Ari, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 68, Jaatinen Matti, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK4, 14.25km, nopein: 86.9km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti9:50,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti26:06,4

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka9:18,5
271Lindroos Esa9:35,717,2
370Holmberg Kari10:06,147,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka24:20,4
271Lindroos Esa25:18,2 57,8
370Holmberg Kari27:06,5 2:46,1

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 95.6km/h
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku8:56,6
274Leino Miika9:29,833,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku23:38,9*
274Leino Miika25:12,5 1:33,6


*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 93.4km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka9:09,2
277Tarvainen Matti.J.9:40,030,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka24:30,4
277Tarvainen Matti.J.26:10,9 1:40,5

 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1300cc/1970?1990, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha9:23,7
280Laine Risto10:16,452,7
379Pohjonen Ilkka10:26,11:02,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha24:43,1
280Laine Risto27:15,0 2:31,9
379Pohjonen Ilkka27:30,8 2:47,7

 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1600cc/1970?1990, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 88.6km/h
SijNroNimiTulosEro
183Fromholdt Petri9:38,7
282Kokko Vilppu10:06,327,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183Fromholdt Petri25:36,0
282Kokko Vilppu26:56,5 1:20,5


Keskeyttäneet: 84, Liimatainen Soini, 4B, Ulosajo  -   85, Pakarinen Aimo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.2000cc/1970?1990, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 99.1km/h
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose8:37,4
288Aboiltiz Miguel Diaz9:03,426,0
387Leponiemi Harri9:17,139,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose22:49,8
287Leponiemi Harri24:03,2 1:13,4
388Aboiltiz Miguel Diaz25:48,9*2:59,1


Keskeyttäneet: 89, Söyring Petri, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Aboiltiz Miguel Diaz, 4A, Myöhä, 2:30,0
 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, yli 2000cc/1970?1990, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu9:44,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu25:06,3


Keskeyttäneet: 90, Mikkonen Jarmo, 2A, Tekninen vika  -   92, Laine Antero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 25, Aircooled.fi VW Rallisarja, Luokkasäännön mukaan, Lähti:7
EK4, 14.25km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki8:58,2
297Niittymäki Esa9:20,222,0
395Aaltonen Kari9:35,237,0
494Laine Jukka9:43,445,2
596Hannu Mika9:51,052,8
693Turunen Mikko10:33,51:35,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki23:28,6
297Niittymäki Esa24:58,4 1:29,8
395Aaltonen Kari25:26,4 1:57,8
494Laine Jukka25:31,1 2:02,5
596Hannu Mika25:59,8 2:31,2
693Turunen Mikko27:32,8 4:04,2


Keskeyttäneet: 100, Haapalainen Kari, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 26, BMW Xtreme Rally, Luokkasäännön mukaan, Lähti:14
EK4, 14.25km, nopein: 102.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1114Valkonen Anssi8:20,2
2107Grönthal Sami8:20,90,7
3115Havelin Veli-Matti8:32,111,9
4113Parkkinen Toni8:34,414,2
5112Hokkanen Hannu8:41,020,8
6109Laurila Sami8:44,224,0
7110Harju Tommi8:51,531,3
8106Valkonen Matias8:53,933,7
9105Luoma-aho Anssi9:04,043,8
10103Saarinen Timo9:16,556,3
11104Näsi Juha9:31,61:11,4
12101Nurmi Kai9:38,81:18,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1107Grönthal Sami22:08,5
2114Valkonen Anssi22:28,1 19,6
3115Havelin Veli-Matti22:30,8 22,3
4113Parkkinen Toni22:40,6 32,1
5112Hokkanen Hannu22:54,1 45,6
6109Laurila Sami23:12,4 1:03,9
7110Harju Tommi23:18,8 1:10,3
8106Valkonen Matias23:46,4 1:37,9
9105Luoma-aho Anssi23:51,7 1:43,2
10103Saarinen Timo24:40,0 2:31,5
11104Näsi Juha24:56,2 2:47,7
12101Nurmi Kai25:15,8 3:07,3


Keskeyttäneet: 102, Mäkelä Jussi, 2B, Ulosajo  -   111, Bäck Timo, 3A, Ulosajo
 
Luokka 27, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK4, 14.25km, nopein: 108.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko7:53,7
2143Kinnunen Jaro7:57,03,3
3140Röyhkiö Aleksi8:09,816,1
4138Öhman Patric8:13,119,4
5131Markkanen Kalle8:23,129,4
6137Linden Kimmo8:23,229,5
7135Hakulinen Antti8:29,135,4
8132Paulanto Janne8:29,535,8
9133Leinonen Hannu8:39,746,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko20:46,3
2143Kinnunen Jaro21:00,0 13,7
3140Röyhkiö Aleksi21:30,1 43,8
4138Öhman Patric21:39,3 53,0
5133Leinonen Hannu22:10,3 1:24,0
6137Linden Kimmo22:10,4 1:24,1
7131Markkanen Kalle22:18,5 1:32,2
8135Hakulinen Antti22:22,1 1:35,8
9132Paulanto Janne22:28,0 1:41,7


Keskeyttäneet: 129, Saarikoski Ilkka, 1L, Tekninen vika  -   130, Wikström Jan, 3B, Tekninen vika  -   134, Hakulinen Janne, 4B, Ulosajo  -   141, Vilenius Tomi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 28, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 111km/h
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi7:42,1
2146Tokee Joonas7:46,64,5
3144Huuhka Jari7:56,614,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi20:14,3
2146Tokee Joonas20:25,6 11,3
3144Huuhka Jari21:11,5 57,2


Keskeyttäneet: 145, Kasi Jukka, 4A, Ulosajo
 
Luokka 29, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK4, 14.25km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1155Norrkniivilä Kim8:52,4
2152Heikkilä Asko8:56,64,2
3151Hamara Kimmo9:01,69,2
4153Kölhi Petri9:03,711,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1155Norrkniivilä Kim23:01,6
2152Heikkilä Asko23:16,1 14,5
3153Kölhi Petri23:44,8 43,2
4151Hamara Kimmo23:57,1 55,5


Keskeyttäneet: 154, Laakso Ville, 3A, Tekninen vika  -   156, Saarinen Heikki, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 104.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari8:09,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari21:28,9


Keskeyttäneet: 148, Haapasalo Kai, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 31, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:5
EK4, 14.25km, nopein: 101.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha8:27,2
2158Peltola Marko8:55,728,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha21:49,1
2158Peltola Marko24:27,6*2:38,5


Keskeyttäneet: 157, Lahti Niko, 1B, Tekninen vika  -   159, Koskela Toni, 4B, Tekninen vika  -   160, Solkio Mikko, 4A, Käyntihäiriö
*AT-pisteet: 158, Peltola Marko, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 32, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:12
EK4, 14.25km, nopein: 106.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku8:03,5
2173Vihervuori Petri8:05,72,2
3167Kärpänen Kristian8:12,48,9
4170Palmi Toomas8:12,79,2
5164Yrjölä Mikke8:24,821,3
6169Riuttanen Jukka8:27,223,7
7165Paavilainen Petteri8:32,428,9
8166Hannuksela Tommi8:35,231,7
9171Rostedt Kimmo8:49,646,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku21:11,5
2173Vihervuori Petri21:20,7 9,2
3169Riuttanen Jukka22:05,0 53,5
4170Palmi Toomas22:07,4 55,9
5165Paavilainen Petteri22:13,6 1:02,1
6167Kärpänen Kristian22:13,9 1:02,4
7164Yrjölä Mikke22:24,2 1:12,7
8171Rostedt Kimmo22:51,2 1:39,7
9166Hannuksela Tommi23:37,6*2:26,1


Keskeyttäneet: 162, Tähkä Marko, 2A, Tekninen vika  -   163, Mustanoja Pekka, 2B, Ulosajo  -   172, Aaltonen Jyri, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 166, Hannuksela Tommi, 4A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 33, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:3
EK4, 14.25km, nopein: 103.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1177Forsgren Kim8:14,6
2176LAURILA SAMI9:07,252,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1177Forsgren Kim21:24,3
2176LAURILA SAMI23:37,9 2:13,6


Keskeyttäneet: 174, Aalto Jouni, 2B, Ulosajo
 
Luokka 34, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:19
EK4, 14.25km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1178Rinne Matti8:29,9
2192Seppälä Mika8:32,52,6
3196Velling Toni8:35,45,5
4186Koverola Henrik8:40,110,2
5195Vasenius Simo8:40,110,2
6189Malmberg Sven8:43,513,6
7184Hämäläinen Juha9:01,231,3
8190Mattila Antti9:05,835,9
9183Hutri Sami9:09,139,2
10182Hassinen Heikki9:11,141,2
11193Sällman Marko9:11,141,2
12191Petlin Arto9:13,944,0
13180Dilén Jari9:58,71:28,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1196Velling Toni22:14,0
2195Vasenius Simo22:39,5 25,5
3178Rinne Matti22:40,8 26,8
4186Koverola Henrik22:47,4 33,4
5192Seppälä Mika22:51,0 37,0
6189Malmberg Sven23:25,8 1:11,8
7182Hassinen Heikki24:03,3 1:49,3
8184Hämäläinen Juha24:07,1*1:53,1
9183Hutri Sami24:08,3 1:54,3
10191Petlin Arto24:17,3 2:03,3
11193Sällman Marko24:18,4 2:04,4
12190Mattila Antti24:31,1 2:17,1
13180Dilén Jari26:20,4 4:06,4


Keskeyttäneet: 179, Altomaa Henri, 2B, Tekninen vika  -   185, Kortejärvi Pasi, 3A, Tekninen vika  -   187, Laesvaara Niko, 1B, Tekninen vika  -   188, Laurila Hannu, 3B, Ulosajo  -   194, Tyyskä Joona, 4A, Ulosajo  -   197, Vuorimaa Heikki, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 184, Hämäläinen Juha, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 35, Yleinen, Lähti:4
EK4, 14.25km, nopein: 97.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani8:45,2
2126Raitanen Kimmo8:48,73,5
3127Laaksomaa Pasi8:53,38,1
4125Honkanen Jarmo9:17,031,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani22:55,0
2126Raitanen Kimmo23:24,6 29,6
3127Laaksomaa Pasi23:43,8 48,8
4125Honkanen Jarmo24:38,5 1:43,5

 
Luokka 36, Juniorit, Lähti:10
EK4, 14.25km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1119Lehtinen Jussi9:15,0
2121Tiainen Saku9:16,41,4
3118Jutila Tomi9:24,89,8
4123Mäntylä Mikko9:24,99,9
5120Luukka Mika9:30,615,6
6122Anttonen Mikko9:36,421,4
7116Louhelainen Tuomas12:19,43:04,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko24:25,5
2121Tiainen Saku24:28,7 3,2
3120Luukka Mika24:56,6 31,1
4119Lehtinen Jussi25:14,0 48,5
5122Anttonen Mikko25:14,8 49,3
6118Jutila Tomi25:18,0 52,5
7116Louhelainen Tuomas31:43,6 7:18,1


Keskeyttäneet: 3, Kylökäs Juuso, 2A, Tekninen vika  -   117, Ruotimo Timo, 3A, Tekninen vika  -   124, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo
 
Luokka 37, Nuoret, Lähti:2
EK4, 14.25km, nopein: 91.8km/h
SijNroNimiTulosEro
11Heino Niklas9:19,1
22Helander Leevi9:47,428,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Heino Niklas24:22,2
22Helander Leevi25:36,4 1:14,2