7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 3, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
SV-Rakenne
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK3, 7.22km, nopein: 89.5km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine4:50,5
21Paarala Pekka5:07,216,7
33Häggqvist Jukka5:09,919,4
42Heinänen Antti5:14,323,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine12:46,3
21Paarala Pekka13:22,7 36,4
33Häggqvist Jukka13:28,9 42,6
42Heinänen Antti13:53,4 1:07,1


Keskeyttäneet: 5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 92.1km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti4:42,3
26Söderqvist Hans-Åke5:08,225,9
37Koskinen Ari5:26,143,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti12:15,8
26Söderqvist Hans-Åke13:25,2 1:09,4
37Koskinen Ari14:28,3 2:12,5

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK3, 7.22km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku4:57,0
29Meronen Jyrki5:09,612,6
312Nysten Marko5:11,114,1
411Salminen Sakari5:22,225,2
510Lehtinen Juhani5:42,545,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Taipale Markku12:31,6
212Nysten Marko12:36,4 4,8
311Salminen Sakari13:22,2 50,6
410Lehtinen Juhani14:16,4 1:44,8
59Meronen Jyrki19:29,5*6:57,9


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 92.9km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha4:39,9
214Kesseli Raimo4:48,99,0
316Koski Lasse5:08,428,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha12:23,6
214Kesseli Raimo12:41,8 18,2
316Koski Lasse13:04,9 41,3

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi4:29,9
218Mikkola Juha4:39,39,4
317Turtia Jari5:12,542,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi11:51,9
218Mikkola Juha12:08,1 16,2
317Turtia Jari13:22,5 1:30,6

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK3, 7.22km, nopein: 96.1km/h
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari4:30,4
222Frilander Mikko4:34,64,2
324Sarkimo Juha4:48,518,1
423Laine Esa4:57,927,5
520Paarala Rauno5:41,81:11,4
621Jaakkola Sami6:09,11:38,7
725Altti Pekka6:40,12:09,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Loppi Kari11:56,8
222Frilander Mikko11:59,7 2,9
324Sarkimo Juha12:51,5 54,7
423Laine Esa13:05,2 1:08,4
520Paarala Rauno13:19,1 1:22,3
621Jaakkola Sami13:44,0 1:47,2
725Altti Pekka14:10,2 2:13,4

 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK3, 7.22km, nopein: 101km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne4:17,4
227Valkonen Heikki4:27,39,9
329Laakso Markku4:38,821,4
430Lindholm Bertil4:50,433,0
531Hietanen Ilpo5:38,21:20,8
628Malmberg Markku10:21,56:04,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne11:18,1
227Valkonen Heikki11:47,1 29,0
330Lindholm Bertil12:45,3 1:27,2
431Hietanen Ilpo13:12,3 1:54,2
529Laakso Markku14:39,9 3:21,8
628Malmberg Markku18:30,7 7:12,6

 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 88.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu4:54,4
234Hakala Markku5:52,758,3
335Äyräväinen Henry6:08,91:14,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu13:06,6
234Hakala Markku14:20,1 1:13,5
335Äyräväinen Henry15:58,1 2:51,5

 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 86.9km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti4:59,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti13:19,3

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 91.8km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero4:43,2
237Salo Juha5:01,618,4
338Salminen Ari5:04,221,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero12:06,8
237Salo Juha12:34,2 27,4
338Salminen Ari13:15,6 1:08,8

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo4:35,8
242Mäkinen Vesa4:58,622,8
341Glad Vesa5:07,531,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo11:59,6
242Mäkinen Vesa12:32,5 32,9
341Glad Vesa12:35,4 35,8

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki4:32,7
243Sissala Jari4:53,821,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki12:06,0
243Sissala Jari12:48,8 42,8


Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo4:36,8
249Jänisoja Isto4:37,91,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Hartikka Reijo12:15,4
249Jänisoja Isto12:15,5 0,1


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK3, 7.22km, nopein: 80.9km/h
SijNroNimiTulosEro
150Holmberg Kari5:21,2
251Lindroos Esa5:22,91,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa13:22,4
250Holmberg Kari13:57,1 34,7

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 90.9km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka4:46,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka12:19,0

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK3, 7.22km, nopein: 74.4km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.5:49,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.15:25,1*


Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0
 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 77.7km/h
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka5:34,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka14:30,3

 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 97.7km/h
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo4:26,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo11:49,7

 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
EK3, 7.22km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri4:20,3
259Rissanen Vesa4:24,03,7
358Söyring Petri4:37,917,6
460Nieminen Sakari4:38,117,8
557Salminen Timo4:47,627,3
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri11:27,1
259Rissanen Vesa11:37,2 10,1
360Nieminen Sakari12:08,2 41,1
457Salminen Timo12:47,9 1:20,8
558Söyring Petri12:54,6 1:27,5

 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK3, 7.22km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki4:29,6
269Aaltonen Kari4:35,76,1
376Laaksonen Juhani4:42,412,8
473Haapalainen Kari4:42,913,3
574Laine Jukka4:43,614,0
675Wiik Stefan4:43,814,2
765Möller Mika4:44,514,9
871Liukkonen Juha4:45,015,4
964Hannu Mika4:49,419,8
1066Jyränkö Juhani4:52,522,9
1162Hannu Oskari5:07,037,4
1270Turunen Mikko5:10,040,4
1372Juutilainen Heikki5:16,847,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki11:54,2
269Aaltonen Kari12:19,2 25,0
376Laaksonen Juhani12:24,3 30,1
474Laine Jukka12:24,6 30,4
571Liukkonen Juha12:36,1 41,9
665Möller Mika12:36,2 42,0
766Jyränkö Juhani12:38,0 43,8
875Wiik Stefan12:39,0 44,8
964Hannu Mika12:48,5 54,3
1073Haapalainen Kari12:59,0*1:04,8
1170Turunen Mikko13:20,7 1:26,5
1262Hannu Oskari14:05,8 2:11,6
1372Juutilainen Heikki14:23,1*2:28,9


Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika  -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK3, 7.22km, nopein: 97.9km/h
SijNroNimiTulosEro
188Paappanen Pasi4:25,4
284Nieminen Joni4:27,21,8
383Hokkanen Hannu4:27,42,0
478Valkonen Anssi4:28,12,7
589Laurila Sami4:28,32,9
680Nurmi Kai4:32,16,7
785Metsä-Mattila Juha4:35,810,4
886Luoma-aho Anssi4:37,211,8
979Valkonen Matias4:46,020,6
1082Keskinen Joni4:49,123,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi11:30,0
288Paappanen Pasi11:31,3 1,3
383Hokkanen Hannu11:47,3 17,3
489Laurila Sami11:47,6 17,6
584Nieminen Joni11:56,1 26,1
680Nurmi Kai11:58,3 28,3
785Metsä-Mattila Juha12:15,7 45,7
886Luoma-aho Anssi12:18,7 48,7
979Valkonen Matias12:19,1 49,1
1082Keskinen Joni12:29,1 59,1


Keskeyttäneet: 81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo  -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo
 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK3, 7.22km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu4:27,0
293Rantasalo Riku4:28,31,3
397Raitanen Kimmo4:39,212,2
491Niini Jarno4:54,527,5
592Oksanen Petri4:56,229,2
6102Launonen Marko4:56,529,5
795Koskinen Kimmo4:58,331,3
8100Jokela Lauri4:58,331,3
996Aspegren Risto4:59,132,1
1098Rokka Jani5:03,636,6
1199Vepsä Jyrki5:13,446,4
12101Pohjankivi Juha-Pekka5:26,159,1
1390Koskinen Jani6:05,31:38,3
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu11:51,2
293Rantasalo Riku11:57,9 6,7
397Raitanen Kimmo12:17,3 26,1
4100Jokela Lauri12:48,6 57,4
591Niini Jarno12:56,8 1:05,6
696Aspegren Risto12:58,2 1:07,0
7102Launonen Marko13:05,5 1:14,3
892Oksanen Petri13:07,1 1:15,9
995Koskinen Kimmo13:08,2 1:17,0
1098Rokka Jani13:28,2 1:37,0
1190Koskinen Jani13:46,3 1:55,1
1299Vepsä Jyrki13:58,5 2:07,3
13101Pohjankivi Juha-Pekka14:02,0 2:10,8


Keskeyttäneet: 94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo
 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK3, 7.22km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo4:23,7
2107Kononen Olli-Pekka4:31,27,5
3104Koskinen Kalle4:48,324,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo11:47,5
2107Kononen Olli-Pekka11:57,8 10,3
3104Koskinen Kalle12:59,9*1:12,4


Keskeyttäneet: 105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 107.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti4:01,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti10:42,2

 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
EK3, 7.22km, nopein: 105.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico4:06,7
2112Rantasalo Mika4:08,51,8
3110Patajoki Niko4:11,44,7
4109Joona Lauri4:14,27,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico10:54,5
2112Rantasalo Mika11:11,2 16,7
3109Joona Lauri11:13,1 18,6
4110Patajoki Niko11:14,3 19,8


Keskeyttäneet: 113, Palmi Toomas, 2B, Tekninen vika  -   114, Kallio Kari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
EK3, 7.22km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1117Kuparinen Teuvo4:23,9
2116Sarjula Sami4:28,04,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1117Kuparinen Teuvo11:44,4
2116Sarjula Sami11:49,8 5,4

 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
EK3, 7.22km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo4:08,5
2123Vihervuori Petri4:14,25,7
3120Piirainen Jari4:15,77,2
4119Sorjasaari Jyrki4:18,09,5
5118Rokka Sami4:20,111,6
6125Koivunen Teemu4:22,013,5
777Hirvijärvi Lasse4:22,113,6
8126Reunanen Petri4:27,118,6
9122Rajasto Teemu4:36,427,9
10121Lepola Erkki4:56,548,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo10:57,2
2120Piirainen Jari11:11,7 14,5
3119Sorjasaari Jyrki11:13,7 16,5
4118Rokka Sami11:20,8 23,6
5126Reunanen Petri11:26,1 28,9
6125Koivunen Teemu11:29,8 32,6
777Hirvijärvi Lasse11:37,4 40,2
8122Rajasto Teemu12:08,4 1:11,2
9121Lepola Erkki12:17,0 1:19,8
10123Vihervuori Petri12:50,1*1:52,9


*AT-pisteet: 123, Vihervuori Petri, 2A, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
EK3, 7.22km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim4:20,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim11:24,4

 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 99.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni4:22,4
2130Raittinen Matti4:22,60,2
3128Rantala Tauno4:43,020,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni11:33,9
2130Raittinen Matti11:42,3 8,4
3128Rantala Tauno12:20,0 46,1

 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
EK3, 7.22km, nopein: 92.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1132Hakanperä Antti4:39,9
2131Suojanen Janne4:45,75,8
3133Vyyryläinen Markus4:45,96,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne12:36,6
2133Vyyryläinen Markus12:52,2 15,6
3132Hakanperä Antti18:43,2*6:06,6


*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
EK3, 7.22km, nopein: 97.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi4:26,3
2135Jalavikko Ari4:33,06,7
3137Pietilä Arto4:33,26,9
4140Salminen Jari4:33,87,5
5134Pelander Tony4:36,810,5
6139Suvanto Jarno4:40,314,0
7141Suvanto Reino4:45,319,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi11:51,8
2140Salminen Jari12:07,4 15,6
3137Pietilä Arto12:08,2 16,4
4135Jalavikko Ari12:10,6 18,8
5139Suvanto Jarno12:18,2 26,4
6134Pelander Tony12:19,7 27,9
7141Suvanto Reino12:31,7 39,9


Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo