<< EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Mäntsälän Moottorikerho ry
TARKKI
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK2, 6.3km, nopein: 90.1km/h
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari4:11,7
26Heinänen Antti4:30,318,6
35Laakkonen Pentti J5:06,955,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari12:36,1
26Heinänen Antti13:54,2 1:18,1
35Laakkonen Pentti J16:14,6 3:38,5


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK2, 6.3km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti3:50,9
212Valtaala Jari4:02,711,8
310Hänninen Veijo4:10,819,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti11:35,7
212Valtaala Jari12:14,7 39,0
310Hänninen Veijo12:40,9 1:05,2

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK2, 6.3km, nopein: 94.4km/h
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha4:00,3
217Salminen Sakari4:10,310,0
315Meronen Jyrki4:10,810,5
419Lindholm Bertil4:16,015,7
513Sarasto Martti4:21,821,5
614Honkalatva Jari4:24,924,6
716Lehtinen Juhani4:27,226,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha12:09,4
219Lindholm Bertil12:57,8 48,4
317Salminen Sakari13:06,1 56,7
415Meronen Jyrki13:06,6 57,2
514Honkalatva Jari13:24,7 1:15,3
613Sarasto Martti13:24,8 1:15,4
716Lehtinen Juhani13:43,6 1:34,2

 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK2, 6.3km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiTulosEro
123Berner Juha3:58,9
222Jaakkola Sami4:00,31,4
321Mustonen Jarmo4:02,13,2
420Hirvonen Kimmo4:02,43,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami12:06,5
223Berner Juha12:10,8 4,3
320Hirvonen Kimmo12:18,9 12,4
421Mustonen Jarmo12:25,9 19,4

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK2, 6.3km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero3:44,9
225Kauppila Riku3:52,67,7
327Lappalainen Jussi3:52,98,0
424Allinen Niko3:57,712,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero11:14,5
227Lappalainen Jussi11:50,5 36,0
325Kauppila Riku11:56,6 42,1
424Allinen Niko12:03,3 48,8

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK2, 6.3km, nopein: 100.4km/h
SijNroNimiTulosEro
130Taskinen Sami3:45,8
233Töyrylä Matti3:46,00,2
336Mäkelä Joni3:46,10,3
432Loppi Kari3:50,34,5
528Kortelahti Eero3:52,36,5
631Forsberg Kaj3:53,47,6
729Sarkimo Juha3:57,311,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Mäkelä Joni11:23,1
233Töyrylä Matti11:33,2 10,1
330Taskinen Sami11:35,4 12,3
432Loppi Kari11:46,0 22,9
528Kortelahti Eero11:48,7 25,6
631Forsberg Kaj11:50,8 27,7
729Sarkimo Juha12:19,5 56,4


Keskeyttäneet: 34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK2, 6.3km, nopein: 104.4km/h
SijNroNimiTulosEro
137Kuukka Timo3:37,2
243Juhannusvuori Kimmo3:38,00,8
339Hietanen Ilpo3:41,44,2
441Ala-Lahti Jorma3:41,94,7
538Tikanmäki Tomi3:43,76,5
642Valkonen Heikki3:46,18,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo11:09,5
237Kuukka Timo11:16,3 6,8
341Ala-Lahti Jorma11:23,0 13,5
439Hietanen Ilpo11:24,9 15,4
542Valkonen Heikki11:37,1 27,6
638Tikanmäki Tomi11:41,5 32,0


Keskeyttäneet: 40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK2, 6.3km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu4:13,7
244Hakala Markku4:33,219,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu12:56,3
244Hakala Markku13:47,7 51,4

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK2, 6.3km, nopein: 78.2km/h
SijNroNimiTulosEro
146Sällinen Hannu4:50,1
247Blomroos Pertti6:26,91:36,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Sällinen Hannu13:37,1
247Blomroos Pertti14:54,1 1:17,0

 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK2, 6.3km, nopein: 96km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha3:56,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha11:56,9

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK2, 6.3km, nopein: 95.1km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa3:58,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa12:15,8


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK2, 6.3km, nopein: 103.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne3:39,4
258Laaksonen Juha3:40,00,6
356Putila Jyrki3:49,610,2
455Tuominen Sami3:53,714,3
554Korte Juha3:56,216,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne11:12,6
258Laaksonen Juha11:14,5 1,9
356Putila Jyrki11:53,2 40,6
455Tuominen Sami11:58,6 46,0
554Korte Juha12:23,7 1:11,1

 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK2, 6.3km, nopein: 105.6km/h
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti3:34,7
267Sakselin Antero3:45,811,1
363Gylden Ari3:52,217,5
466Sinkkonen Toni3:56,121,4
564Hartikka Reijo3:56,621,9
659Vuori Juhani3:58,924,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti11:10,7
267Sakselin Antero11:35,7 25,0
359Vuori Juhani11:44,9 34,2
463Gylden Ari11:57,4 46,7
564Hartikka Reijo12:03,4 52,7
666Sinkkonen Toni12:13,1 1:02,4


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK2, 6.3km, nopein: 90.4km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti4:10,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti12:51,9

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK2, 6.3km, nopein: 95.8km/h
SijNroNimiTulosEro
171Lindroos Esa3:56,7
273Kiviniemi Ilkka3:57,40,7
370Holmberg Kari4:14,818,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka11:54,6
271Lindroos Esa12:27,1 32,5
370Holmberg Kari13:32,2 1:37,6

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK2, 6.3km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku3:43,8
274Leino Miika3:56,913,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku11:36,6*
274Leino Miika12:29,6 53,0


*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK2, 6.3km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka3:52,7
277Tarvainen Matti.J.3:59,46,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka12:11,7
277Tarvainen Matti.J.13:11,5 59,8

 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1300cc/1970?1990, Lähti:3
EK2, 6.3km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha3:53,1
279Pohjonen Ilkka4:14,121,0
380Laine Risto4:22,729,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha12:07,3
280Laine Risto13:25,3 1:18,0
379Pohjonen Ilkka13:29,0 1:21,7

 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1600cc/1970?1990, Lähti:4
EK2, 6.3km, nopein: 95.2km/h
SijNroNimiTulosEro
184Liimatainen Soini3:58,3
283Fromholdt Petri3:59,91,6
382Kokko Vilppu4:12,714,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Liimatainen Soini12:22,3
283Fromholdt Petri12:37,9 15,6
382Kokko Vilppu13:22,8 1:00,5


Keskeyttäneet: 85, Pakarinen Aimo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.2000cc/1970?1990, Lähti:4
EK2, 6.3km, nopein: 104.8km/h
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose3:36,5
288Aboiltiz Miguel Diaz3:38,41,9
387Leponiemi Harri3:46,510,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Kojo Joose11:15,5
288Aboiltiz Miguel Diaz11:16,4 0,9
387Leponiemi Harri11:38,7 23,2


Keskeyttäneet: 89, Söyring Petri, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, yli 2000cc/1970?1990, Lähti:3
EK2, 6.3km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu3:55,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
191Koivisto Teemu12:06,1


Keskeyttäneet: 90, Mikkonen Jarmo, 2A, Tekninen vika  -   92, Laine Antero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 25, Aircooled.fi VW Rallisarja, Luokkasäännön mukaan, Lähti:7
EK2, 6.3km, nopein: 100.3km/h
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki3:46,1
294Laine Jukka4:00,114,0
395Aaltonen Kari4:01,115,0
497Niittymäki Esa4:01,515,4
596Hannu Mika4:04,218,1
693Turunen Mikko4:14,728,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki11:32,4
297Niittymäki Esa12:24,4 52,0
394Laine Jukka12:29,9 57,5
495Aaltonen Kari12:37,0 1:04,6
596Hannu Mika12:49,1 1:16,7
693Turunen Mikko13:03,6 1:31,2


Keskeyttäneet: 100, Haapalainen Kari, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 26, BMW Xtreme Rally, Luokkasäännön mukaan, Lähti:14
EK2, 6.3km, nopein: 106.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Havelin Veli-Matti3:33,7
2107Grönthal Sami3:35,31,6
3113Parkkinen Toni3:37,84,1
4114Valkonen Anssi3:39,86,1
5110Harju Tommi3:40,77,0
6112Hokkanen Hannu3:41,98,2
7109Laurila Sami3:45,511,8
8105Luoma-aho Anssi3:46,112,4
9106Valkonen Matias3:48,715,0
10104Näsi Juha3:53,920,2
11101Nurmi Kai3:55,521,8
12103Saarinen Timo4:06,833,1
13111Bäck Timo4:10,737,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1107Grönthal Sami10:54,8
2115Havelin Veli-Matti11:01,5 6,7
3113Parkkinen Toni11:08,4 13,6
4112Hokkanen Hannu11:11,7 16,9
5114Valkonen Anssi11:13,0 18,2
6109Laurila Sami11:22,9 28,1
7110Harju Tommi11:24,8 30,0
8111Bäck Timo11:25,7 30,9
9105Luoma-aho Anssi11:43,8 49,0
10106Valkonen Matias11:47,2 52,4
11104Näsi Juha12:09,1 1:14,3
12103Saarinen Timo12:09,3 1:14,5
13101Nurmi Kai12:21,1 1:26,3


Keskeyttäneet: 102, Mäkelä Jussi, 2B, Ulosajo
 
Luokka 27, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK2, 6.3km, nopein: 112km/h
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko3:22,5
2143Kinnunen Jaro3:24,72,2
3140Röyhkiö Aleksi3:29,06,5
4133Leinonen Hannu3:29,36,8
5138Öhman Patric3:29,67,1
6134Hakulinen Janne3:32,39,8
7132Paulanto Janne3:32,810,3
8130Wikström Jan3:32,910,4
9137Linden Kimmo3:33,010,5
10135Hakulinen Antti3:35,713,2
11131Markkanen Kalle3:47,925,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko10:06,8
2143Kinnunen Jaro10:15,6 8,8
3140Röyhkiö Aleksi10:28,3 21,5
4133Leinonen Hannu10:36,4 29,6
5138Öhman Patric10:36,9 30,1
6137Linden Kimmo10:52,8 46,0
7135Hakulinen Antti10:54,0 47,2
8131Markkanen Kalle11:00,9 54,1
9132Paulanto Janne11:01,3 54,5
10130Wikström Jan11:04,5 57,7
11134Hakulinen Janne11:06,6 59,8


Keskeyttäneet: 129, Saarikoski Ilkka, 1L, Tekninen vika  -   141, Vilenius Tomi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 28, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK2, 6.3km, nopein: 118.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1147Tukiainen Tomi3:11,6
2145Kasi Jukka3:11,70,1
3146Tokee Joonas3:15,43,8
4144Huuhka Jari3:26,314,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1145Kasi Jukka9:51,0
2147Tukiainen Tomi9:51,1 0,1
3146Tokee Joonas9:53,8 2,8
4144Huuhka Jari10:30,1 39,1

 
Luokka 29, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK2, 6.3km, nopein: 107.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1155Norrkniivilä Kim3:31,0
2152Heikkilä Asko3:35,14,1
3154Laakso Ville3:39,88,8
4153Kölhi Petri3:41,810,8
5156Saarinen Heikki3:42,411,4
6151Hamara Kimmo3:44,313,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1154Laakso Ville11:12,4
2155Norrkniivilä Kim11:12,7 0,3
3152Heikkilä Asko11:13,0 0,6
4153Kölhi Petri11:33,3 20,9
5151Hamara Kimmo11:44,9 32,5
6156Saarinen Heikki11:51,7 39,3

 
Luokka 30, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK2, 6.3km, nopein: 113.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari3:19,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari10:31,7


Keskeyttäneet: 148, Haapasalo Kai, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 31, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:5
EK2, 6.3km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha3:28,5
2159Koskela Toni3:34,45,9
3158Peltola Marko3:43,314,8
4160Solkio Mikko3:52,423,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha10:27,2
2159Koskela Toni11:02,4 35,2
3160Solkio Mikko11:31,4 1:04,2
4158Peltola Marko12:27,7*2:00,5


Keskeyttäneet: 157, Lahti Niko, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 158, Peltola Marko, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 32, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:12
EK2, 6.3km, nopein: 113.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1172Aaltonen Jyri3:20,0
2168Nikkinen Riku3:22,82,8
3173Vihervuori Petri3:23,73,7
4169Riuttanen Jukka3:30,510,5
5170Palmi Toomas3:30,510,5
6167Kärpänen Kristian3:30,910,9
7165Paavilainen Petteri3:31,711,7
8171Rostedt Kimmo3:33,813,8
9166Hannuksela Tommi3:36,216,2
10164Yrjölä Mikke3:40,820,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku10:23,4
2172Aaltonen Jyri10:25,0 1,6
3173Vihervuori Petri10:26,9 3,5
4169Riuttanen Jukka10:43,7 20,3
5165Paavilainen Petteri10:48,2 24,8
6164Yrjölä Mikke11:01,5 38,1
7170Palmi Toomas11:02,8 39,4
8171Rostedt Kimmo11:04,9 41,5
9166Hannuksela Tommi11:06,9 43,5
10167Kärpänen Kristian11:08,7 45,3


Keskeyttäneet: 162, Tähkä Marko, 2A, Tekninen vika  -   163, Mustanoja Pekka, 2B, Ulosajo
 
Luokka 33, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:3
EK2, 6.3km, nopein: 109.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1177Forsgren Kim3:26,5
2176LAURILA SAMI3:39,813,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1177Forsgren Kim10:22,5
2176LAURILA SAMI11:25,8 1:03,3


Keskeyttäneet: 174, Aalto Jouni, 2B, Ulosajo
 
Luokka 34, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:19
EK2, 6.3km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1196Velling Toni3:32,3
2195Vasenius Simo3:35,53,2
3194Tyyskä Joona3:35,83,5
4186Koverola Henrik3:36,34,0
5178Rinne Matti3:37,04,7
6192Seppälä Mika3:39,26,9
7185Kortejärvi Pasi3:40,27,9
8182Hassinen Heikki3:42,19,8
9189Malmberg Sven3:42,510,2
10188Laurila Hannu3:42,910,6
11191Petlin Arto3:47,014,7
12183Hutri Sami3:48,716,4
13190Mattila Antti3:51,519,2
14193Sällman Marko3:51,719,4
15184Hämäläinen Juha3:53,521,2
16180Dilén Jari4:05,533,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1196Velling Toni10:45,4
2195Vasenius Simo11:02,0 16,6
3194Tyyskä Joona11:03,9 18,5
4186Koverola Henrik11:09,0 23,6
5178Rinne Matti11:12,5 27,1
6192Seppälä Mika11:17,5 32,1
7188Laurila Hannu11:24,6 39,2
8189Malmberg Sven11:38,2 52,8
9182Hassinen Heikki11:45,6 1:00,2
10185Kortejärvi Pasi11:45,8 1:00,4
11183Hutri Sami11:49,3 1:03,9
12191Petlin Arto11:52,3 1:06,9
13193Sällman Marko11:58,9 1:13,5
14184Hämäläinen Juha12:00,2*1:14,8
15190Mattila Antti12:10,6 1:25,2
16180Dilén Jari13:02,7 2:17,3


Keskeyttäneet: 179, Altomaa Henri, 2B, Tekninen vika  -   187, Laesvaara Niko, 1B, Tekninen vika  -   197, Vuorimaa Heikki, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 184, Hämäläinen Juha, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 35, Yleinen, Lähti:4
EK2, 6.3km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani3:41,2
2126Raitanen Kimmo3:44,73,5
3127Laaksomaa Pasi3:48,87,6
4125Honkanen Jarmo3:53,111,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani11:09,8
2126Raitanen Kimmo11:34,1 24,3
3127Laaksomaa Pasi11:46,3 36,5
4125Honkanen Jarmo12:09,0 59,2

 
Luokka 36, Juniorit, Lähti:10
EK2, 6.3km, nopein: 97.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1121Tiainen Saku3:52,2
2123Mäntylä Mikko3:55,33,1
3122Anttonen Mikko3:58,36,1
4118Jutila Tomi3:59,06,8
5120Luukka Mika3:59,57,3
6119Lehtinen Jussi4:01,59,3
7117Ruotimo Timo4:34,742,5
8116Louhelainen Tuomas4:48,155,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko11:51,4
2121Tiainen Saku12:02,4 11,0
3120Luukka Mika12:15,8 24,4
4122Anttonen Mikko12:20,3 28,9
5118Jutila Tomi12:39,1 47,7
6119Lehtinen Jussi12:41,4 50,0
7117Ruotimo Timo14:20,0 2:28,6
8116Louhelainen Tuomas15:24,7 3:33,3


Keskeyttäneet: 3, Kylökäs Juuso, 2A, Tekninen vika  -   124, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo
 
Luokka 37, Nuoret, Lähti:2
EK2, 6.3km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiTulosEro
11Heino Niklas3:57,0
22Helander Leevi4:05,48,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Heino Niklas11:53,5
22Helander Leevi12:27,2 33,7