7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
mvalkama.fi 1
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK2, 5.69km, nopein: 95.2km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine3:35,1
21Paarala Pekka3:45,810,7
33Häggqvist Jukka3:47,011,9
42Heinänen Antti3:55,720,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine7:55,8
21Paarala Pekka8:15,5 19,7
33Häggqvist Jukka8:19,0 23,2
42Heinänen Antti8:39,1 43,3


Keskeyttäneet: 5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti3:23,3
26Söderqvist Hans-Åke3:43,019,7
37Koskinen Ari4:06,643,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti7:33,5
26Söderqvist Hans-Åke8:17,0 43,5
37Koskinen Ari9:02,2 1:28,7

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK2, 5.69km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko3:21,7
213Taipale Markku3:27,65,9
311Salminen Sakari3:35,513,8
410Lehtinen Juhani3:52,630,9
59Meronen Jyrki3:59,938,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko7:25,3
213Taipale Markku7:34,6 9,3
311Salminen Sakari8:00,0 34,7
410Lehtinen Juhani8:33,9 1:08,6
59Meronen Jyrki14:19,9*6:54,6


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha3:28,2
214Kesseli Raimo3:32,64,4
316Koski Lasse3:36,07,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha7:43,7
214Kesseli Raimo7:52,9 9,2
316Koski Lasse7:56,5 12,8

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 103km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi3:18,9
218Mikkola Juha3:24,75,8
317Turtia Jari3:45,927,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi7:22,0
218Mikkola Juha7:28,8 6,8
317Turtia Jari8:10,0 48,0

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK2, 5.69km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko3:20,7
226Loppi Kari3:20,90,2
325Altti Pekka3:22,31,6
420Paarala Rauno3:24,94,2
521Jaakkola Sami3:24,94,2
624Sarkimo Juha3:39,118,4
723Laine Esa3:47,927,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko7:25,1
226Loppi Kari7:26,4 1,3
325Altti Pekka7:30,1 5,0
421Jaakkola Sami7:34,9 9,8
520Paarala Rauno7:37,3 12,2
624Sarkimo Juha8:03,0 37,9
723Laine Esa8:07,3 42,2

 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK2, 5.69km, nopein: 108.2km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne3:09,3
231Hietanen Ilpo3:16,57,2
327Valkonen Heikki3:17,07,7
429Laakso Markku3:29,820,5
530Lindholm Bertil3:33,023,7
628Malmberg Markku3:42,333,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne7:00,7
227Valkonen Heikki7:19,8 19,1
331Hietanen Ilpo7:34,1 33,4
430Lindholm Bertil7:54,9 54,2
528Malmberg Markku8:09,2 1:08,5
629Laakso Markku10:01,1 3:00,4

 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 91.8km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu3:43,2
234Hakala Markku3:50,37,1
335Äyräväinen Henry3:51,38,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu8:12,2
234Hakala Markku8:27,4 15,2
335Äyräväinen Henry9:49,2 1:37,0

 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 89.7km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti3:48,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti8:20,1

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero3:20,1
237Salo Juha3:22,42,3
338Salminen Ari3:42,622,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero7:23,6
237Salo Juha7:32,6 9,0
338Salminen Ari8:11,4 47,8

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo3:19,1
241Glad Vesa3:23,03,9
342Mäkinen Vesa3:23,74,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo7:23,8
241Glad Vesa7:27,9 4,1
342Mäkinen Vesa7:33,9 10,1

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 99.6km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki3:25,7
243Sissala Jari3:35,810,1
344Pakarinen Aimo5:37,02:11,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki7:33,3
243Sissala Jari7:55,0 21,7
344Pakarinen Aimo10:27,4 2:54,1

 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto3:28,2
247Hartikka Reijo3:28,60,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto7:37,6
247Hartikka Reijo7:38,6 1,0


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK2, 5.69km, nopein: 95.4km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa3:34,8
250Holmberg Kari3:55,520,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa7:59,5
250Holmberg Kari8:35,9 36,4

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka3:24,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka7:33,0

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK2, 5.69km, nopein: 85.9km/h
SijNroNimiTulosEro
153Mustapuro Onni3:58,4
254Tarvainen Matti.J.4:18,219,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Mustapuro Onni9:27,9
254Tarvainen Matti.J.9:35,6*7,7


*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0
 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 84.9km/h
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka4:01,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka8:55,6

 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 104.7km/h
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo3:15,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo7:23,7

 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
EK2, 5.69km, nopein: 107.4km/h
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri3:10,7
259Rissanen Vesa3:12,51,8
360Nieminen Sakari3:25,614,9
458Söyring Petri3:27,616,9
557Salminen Timo3:34,924,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri7:06,8
259Rissanen Vesa7:13,2 6,4
360Nieminen Sakari7:30,1 23,3
457Salminen Timo8:00,3 53,5
558Söyring Petri8:16,7 1:09,9

 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK2, 5.69km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki3:23,2
276Laaksonen Juhani3:27,24,0
373Haapalainen Kari3:27,84,6
469Aaltonen Kari3:29,56,3
574Laine Jukka3:30,06,8
666Jyränkö Juhani3:31,17,9
765Möller Mika3:32,69,4
871Liukkonen Juha3:33,710,5
975Wiik Stefan3:34,711,5
1067Korpela Matti3:35,111,9
1164Hannu Mika3:36,913,7
1272Juutilainen Heikki3:38,815,6
1370Turunen Mikko3:42,319,1
1462Hannu Oskari4:15,952,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki7:24,6
274Laine Jukka7:41,0 16,4
376Laaksonen Juhani7:41,9 17,3
469Aaltonen Kari7:43,5 18,9
566Jyränkö Juhani7:45,5 20,9
671Liukkonen Juha7:51,1 26,5
765Möller Mika7:51,7 27,1
875Wiik Stefan7:55,2 30,6
967Korpela Matti7:55,9 31,3
1064Hannu Mika7:59,1 34,5
1170Turunen Mikko8:10,7 46,1
1273Haapalainen Kari8:16,1*51,5
1362Hannu Oskari8:58,8 1:34,2
1472Juutilainen Heikki9:06,3*1:41,7


Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK2, 5.69km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiTulosEro
187Ämmälä Jere3:09,0
278Valkonen Anssi3:09,60,6
388Paappanen Pasi3:11,12,1
489Laurila Sami3:18,59,5
581Näsi Juha3:19,010,0
680Nurmi Kai3:19,110,1
783Hokkanen Hannu3:19,110,1
879Valkonen Matias3:21,112,1
984Nieminen Joni3:22,313,3
1085Metsä-Mattila Juha3:24,315,3
1182Keskinen Joni3:24,615,6
1286Luoma-aho Anssi3:26,717,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi7:01,9
288Paappanen Pasi7:05,9 4,0
387Ämmälä Jere7:06,1 4,2
489Laurila Sami7:19,3 17,4
583Hokkanen Hannu7:19,9 18,0
680Nurmi Kai7:26,2 24,3
784Nieminen Joni7:28,9 27,0
881Näsi Juha7:29,1 27,2
979Valkonen Matias7:33,1 31,2
1085Metsä-Mattila Juha7:39,9 38,0
1182Keskinen Joni7:40,0 38,1
1286Luoma-aho Anssi7:41,5 39,6

 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK2, 5.69km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu3:17,1
290Koskinen Jani3:25,07,9
393Rantasalo Riku3:25,18,0
497Raitanen Kimmo3:28,511,4
5100Jokela Lauri3:32,315,2
691Niini Jarno3:37,920,8
796Aspegren Risto3:40,022,9
8102Launonen Marko3:41,824,7
992Oksanen Petri3:42,325,2
1095Koskinen Kimmo3:43,426,3
1198Rokka Jani3:48,831,7
12101Pohjankivi Juha-Pekka3:51,033,9
1399Vepsä Jyrki3:54,537,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Varjo Teemu7:24,2
293Rantasalo Riku7:29,6 5,4
397Raitanen Kimmo7:38,1 13,9
490Koskinen Jani7:41,0 16,8
5100Jokela Lauri7:50,3 26,1
696Aspegren Risto7:59,1 34,9
791Niini Jarno8:02,3 38,1
8102Launonen Marko8:09,0 44,8
995Koskinen Kimmo8:09,9 45,7
1092Oksanen Petri8:10,9 46,7
1198Rokka Jani8:24,6 1:00,4
12101Pohjankivi Juha-Pekka8:35,9 1:11,7
1399Vepsä Jyrki8:45,1 1:20,9


Keskeyttäneet: 94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo
 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK2, 5.69km, nopein: 105km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo3:15,0
2107Kononen Olli-Pekka3:20,65,6
3104Koskinen Kalle3:38,523,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Kovanen Seppo7:23,8
2107Kononen Olli-Pekka7:26,6 2,8
3104Koskinen Kalle8:11,6*47,8


Keskeyttäneet: 105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 116.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti2:56,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti6:40,3

 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
EK2, 5.69km, nopein: 114km/h
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico2:59,7
2112Rantasalo Mika3:04,54,8
3109Joona Lauri3:05,35,6
4110Patajoki Niko3:06,66,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico6:47,8
2109Joona Lauri6:58,9 11,1
3112Rantasalo Mika7:02,7 14,9
4110Patajoki Niko7:02,9 15,1


Keskeyttäneet: 113, Palmi Toomas, 2B, Tekninen vika  -   114, Kallio Kari, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
EK2, 5.69km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1116Sarjula Sami3:18,6
2117Kuparinen Teuvo3:21,22,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1117Kuparinen Teuvo7:20,5
2116Sarjula Sami7:21,8 1,3

 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
EK2, 5.69km, nopein: 114.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo2:59,5
2123Vihervuori Petri3:04,65,1
3120Piirainen Jari3:05,15,6
4119Sorjasaari Jyrki3:06,16,6
5126Reunanen Petri3:06,16,6
6118Rokka Sami3:06,87,3
7125Koivunen Teemu3:10,010,5
877Hirvijärvi Lasse3:13,113,6
9121Lepola Erkki3:18,819,3
10122Rajasto Teemu3:20,120,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo6:48,7
2119Sorjasaari Jyrki6:55,7 7,0
3120Piirainen Jari6:56,0 7,3
4126Reunanen Petri6:59,0 10,3
5118Rokka Sami7:00,7 12,0
6125Koivunen Teemu7:07,8 19,1
777Hirvijärvi Lasse7:15,3 26,6
8121Lepola Erkki7:20,5 31,8
9122Rajasto Teemu7:32,0 43,3
10123Vihervuori Petri8:35,9*1:47,2


*AT-pisteet: 123, Vihervuori Petri, 2A, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
EK2, 5.69km, nopein: 105.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim3:13,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim7:04,4

 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 105.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni3:13,7
2130Raittinen Matti3:18,44,7
3128Rantala Tauno3:27,714,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni7:11,5
2130Raittinen Matti7:19,7 8,2
3128Rantala Tauno7:37,0 25,5

 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
EK2, 5.69km, nopein: 96km/h
SijNroNimiTulosEro
1132Hakanperä Antti3:33,3
2131Suojanen Janne3:34,61,3
3133Vyyryläinen Markus3:39,36,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne7:50,9
2133Vyyryläinen Markus8:06,3 15,4
3132Hakanperä Antti14:03,3*6:12,4


*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
EK2, 5.69km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi3:19,1
2140Salminen Jari3:22,43,3
3137Pietilä Arto3:25,46,3
4139Suvanto Jarno3:26,97,8
5135Jalavikko Ari3:27,48,3
6134Pelander Tony3:27,98,8
7141Suvanto Reino3:28,99,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi7:25,5
2140Salminen Jari7:33,6 8,1
3137Pietilä Arto7:35,0 9,5
4135Jalavikko Ari7:37,6 12,1
5139Suvanto Jarno7:37,9 12,4
6134Pelander Tony7:42,9 17,4
7141Suvanto Reino7:46,4 20,9


Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo