EK2 >> Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Mäntsälän Moottorikerho ry
KANKKILA
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
EK1, 14.49km, nopein: 103.4km/h
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari8:24,4
26Heinänen Antti9:23,959,5
35Laakkonen Pentti J11:07,72:43,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
19Ohrankämmen Jari8:24,4
26Heinänen Antti9:23,9 59,5
35Laakkonen Pentti J11:07,7 2:43,3


Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
EK1, 14.49km, nopein: 112.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti7:44,8
212Valtaala Jari8:12,027,2
310Hänninen Veijo8:30,145,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Leander Matti7:44,8
212Valtaala Jari8:12,0 27,2
310Hänninen Veijo8:30,1 45,3

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
EK1, 14.49km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha8:09,1
219Lindholm Bertil8:41,832,7
315Meronen Jyrki8:55,846,7
417Salminen Sakari8:55,846,7
514Honkalatva Jari8:59,850,7
613Sarasto Martti9:03,053,9
716Lehtinen Juhani9:16,41:07,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Mäkitalo Juha8:09,1
219Lindholm Bertil8:41,8 32,7
315Meronen Jyrki8:55,8 46,7
417Salminen Sakari8:55,8 46,7
514Honkalatva Jari8:59,8 50,7
613Sarasto Martti9:03,0 53,9
716Lehtinen Juhani9:16,4 1:07,3

 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
EK1, 14.49km, nopein: 107.3km/h
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami8:06,2
223Berner Juha8:11,95,7
320Hirvonen Kimmo8:16,510,3
421Mustonen Jarmo8:23,817,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Jaakkola Sami8:06,2
223Berner Juha8:11,9 5,7
320Hirvonen Kimmo8:16,5 10,3
421Mustonen Jarmo8:23,8 17,6

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
EK1, 14.49km, nopein: 116km/h
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero7:29,6
227Lappalainen Jussi7:57,628,0
325Kauppila Riku8:04,034,4
424Allinen Niko8:05,636,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Salminen Tero7:29,6
227Lappalainen Jussi7:57,6 28,0
325Kauppila Riku8:04,0 34,4
424Allinen Niko8:05,6 36,0

 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
EK1, 14.49km, nopein: 114.1km/h
SijNroNimiTulosEro
136Mäkelä Joni7:37,0
233Töyrylä Matti7:47,210,2
330Taskinen Sami7:49,612,6
434Frilander Mikko7:49,912,9
532Loppi Kari7:55,718,7
628Kortelahti Eero7:56,419,4
731Forsberg Kaj7:57,420,4
829Sarkimo Juha8:22,245,2
935Holm Ilpo12:57,85:20,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Mäkelä Joni7:37,0
233Töyrylä Matti7:47,2 10,2
330Taskinen Sami7:49,6 12,6
434Frilander Mikko7:49,9 12,9
532Loppi Kari7:55,7 18,7
628Kortelahti Eero7:56,4 19,4
731Forsberg Kaj7:57,4 20,4
829Sarkimo Juha8:22,2 45,2
935Holm Ilpo12:57,8 5:20,8

 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
EK1, 14.49km, nopein: 115.5km/h
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo7:31,5
237Kuukka Timo7:39,17,6
341Ala-Lahti Jorma7:41,19,6
439Hietanen Ilpo7:43,512,0
542Valkonen Heikki7:51,019,5
638Tikanmäki Tomi7:57,826,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Juhannusvuori Kimmo7:31,5
237Kuukka Timo7:39,1 7,6
341Ala-Lahti Jorma7:41,1 9,6
439Hietanen Ilpo7:43,5 12,0
542Valkonen Heikki7:51,0 19,5
638Tikanmäki Tomi7:57,8 26,3


Keskeyttäneet: 40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
EK1, 14.49km, nopein: 99.8km/h
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu8:42,6
244Hakala Markku9:14,531,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Karttunen Arttu8:42,6
244Hakala Markku9:14,5 31,9

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
EK1, 14.49km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti8:27,2
246Sällinen Hannu8:47,019,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Blomroos Pertti8:27,2
246Sällinen Hannu8:47,0 19,8

 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
EK1, 14.49km, nopein: 108.5km/h
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha8:00,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Salo Juha8:00,6

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
EK1, 14.49km, nopein: 104.9km/h
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa8:17,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Glad Vesa8:17,4


Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
EK1, 14.49km, nopein: 115.1km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne7:33,2
258Laaksonen Juha7:34,51,3
356Putila Jyrki8:03,630,4
455Tuominen Sami8:04,931,7
554Korte Juha8:27,554,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindberg Janne7:33,2
258Laaksonen Juha7:34,5 1,3
356Putila Jyrki8:03,6 30,4
455Tuominen Sami8:04,9 31,7
554Korte Juha8:27,5 54,3

 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
EK1, 14.49km, nopein: 114.4km/h
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti7:36,0
259Vuori Juhani7:46,010,0
367Sakselin Antero7:49,913,9
461Eerola Harri8:02,026,0
563Gylden Ari8:05,229,2
664Hartikka Reijo8:06,830,8
766Sinkkonen Toni8:17,041,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Jaatinen Matti7:36,0
259Vuori Juhani7:46,0 10,0
367Sakselin Antero7:49,9 13,9
461Eerola Harri8:02,0 26,0
563Gylden Ari8:05,2 29,2
664Hartikka Reijo8:06,8 30,8
766Sinkkonen Toni8:17,0 41,0


Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
EK1, 14.49km, nopein: 100.1km/h
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti8:41,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
169Siikala Antti8:41,0

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
EK1, 14.49km, nopein: 109.3km/h
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka7:57,2
271Lindroos Esa8:30,433,2
370Holmberg Kari9:17,41:20,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
173Kiviniemi Ilkka7:57,2
271Lindroos Esa8:30,4 33,2
370Holmberg Kari9:17,4 1:20,2

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK1, 14.49km, nopein: 112.7km/h
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku7:42,8
274Leino Miika8:32,749,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
176Laakso Markku7:52,8*
274Leino Miika8:32,7 39,9


*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
EK1, 14.49km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka8:19,0
277Tarvainen Matti.J.9:12,153,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Koskela Ilkka8:19,0
277Tarvainen Matti.J.9:12,1 53,1

 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1300cc/1970?1990, Lähti:3
EK1, 14.49km, nopein: 105.6km/h
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha8:14,2
280Laine Risto9:02,648,4
379Pohjonen Ilkka9:14,91:00,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Selänne Juha8:14,2
280Laine Risto9:02,6 48,4
379Pohjonen Ilkka9:14,9 1:00,7

 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1600cc/1970?1990, Lähti:4
EK1, 14.49km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
184Liimatainen Soini8:24,0
283Fromholdt Petri8:38,014,0
382Kokko Vilppu9:10,146,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Liimatainen Soini8:24,0
283Fromholdt Petri8:38,0 14,0
382Kokko Vilppu9:10,1 46,1


Keskeyttäneet: 85, Pakarinen Aimo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.2000cc/1970?1990, Lähti:4
EK1, 14.49km, nopein: 113.9km/h
SijNroNimiTulosEro
188Aboiltiz Miguel Diaz7:38,0
286Kojo Joose7:39,01,0
387Leponiemi Harri7:52,214,2
489Söyring Petri8:22,644,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
188Aboiltiz Miguel Diaz7:38,0
286Kojo Joose7:39,0 1,0
387Leponiemi Harri7:52,2 14,2
489Söyring Petri8:22,6 44,6

 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, yli 2000cc/1970?1990, Lähti:3
EK1, 14.49km, nopein: 117km/h
SijNroNimiTulosEro
192Laine Antero7:25,8
290Mikkonen Jarmo7:42,316,5
391Koivisto Teemu8:10,644,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
192Laine Antero7:25,8
290Mikkonen Jarmo7:42,3 16,5
391Koivisto Teemu8:10,6 44,8

 
Luokka 25, Aircooled.fi VW Rallisarja, Luokkasäännön mukaan, Lähti:7
EK1, 14.49km, nopein: 111.9km/h
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki7:46,3
297Niittymäki Esa8:22,936,6
394Laine Jukka8:29,843,5
495Aaltonen Kari8:35,949,6
596Hannu Mika8:44,958,6
693Turunen Mikko8:48,91:02,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
199Eerola Erkki7:46,3
297Niittymäki Esa8:22,9 36,6
394Laine Jukka8:29,8 43,5
495Aaltonen Kari8:35,9 49,6
596Hannu Mika8:44,9 58,6
693Turunen Mikko8:48,9 1:02,6


Keskeyttäneet: 100, Haapalainen Kari, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 26, BMW Xtreme Rally, Luokkasäännön mukaan, Lähti:14
EK1, 14.49km, nopein: 119.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1111Bäck Timo7:15,0
2107Grönthal Sami7:19,54,5
3115Havelin Veli-Matti7:27,812,8
4112Hokkanen Hannu7:29,814,8
5113Parkkinen Toni7:30,615,6
6114Valkonen Anssi7:33,218,2
7109Laurila Sami7:37,422,4
8110Harju Tommi7:44,129,1
9105Luoma-aho Anssi7:57,742,7
10106Valkonen Matias7:58,543,5
11103Saarinen Timo8:02,547,5
12104Näsi Juha8:15,21:00,2
13102Mäkelä Jussi8:24,71:09,7
14101Nurmi Kai8:25,61:10,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Bäck Timo7:15,0
2107Grönthal Sami7:19,5 4,5
3115Havelin Veli-Matti7:27,8 12,8
4112Hokkanen Hannu7:29,8 14,8
5113Parkkinen Toni7:30,6 15,6
6114Valkonen Anssi7:33,2 18,2
7109Laurila Sami7:37,4 22,4
8110Harju Tommi7:44,1 29,1
9105Luoma-aho Anssi7:57,7 42,7
10106Valkonen Matias7:58,5 43,5
11103Saarinen Timo8:02,5 47,5
12104Näsi Juha8:15,2 1:00,2
13102Mäkelä Jussi8:24,7 1:09,7
14101Nurmi Kai8:25,6 1:10,6

 
Luokka 27, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK1, 14.49km, nopein: 129km/h
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko6:44,3
2143Kinnunen Jaro6:50,96,6
3140Röyhkiö Aleksi6:59,315,0
4133Leinonen Hannu7:07,122,8
5138Öhman Patric7:07,323,0
6131Markkanen Kalle7:13,028,7
7135Hakulinen Antti7:18,334,0
8137Linden Kimmo7:19,835,5
9132Paulanto Janne7:28,544,2
10130Wikström Jan7:31,647,3
11134Hakulinen Janne7:34,350,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1139Heikkilä Mikko6:44,3
2143Kinnunen Jaro6:50,9 6,6
3140Röyhkiö Aleksi6:59,3 15,0
4133Leinonen Hannu7:07,1 22,8
5138Öhman Patric7:07,3 23,0
6131Markkanen Kalle7:13,0 28,7
7135Hakulinen Antti7:18,3 34,0
8137Linden Kimmo7:19,8 35,5
9132Paulanto Janne7:28,5 44,2
10130Wikström Jan7:31,6 47,3
11134Hakulinen Janne7:34,3 50,0


Keskeyttäneet: 129, Saarikoski Ilkka, 1L, Tekninen vika  -   141, Vilenius Tomi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 28, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK1, 14.49km, nopein: 130.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1146Tokee Joonas6:38,4
2145Kasi Jukka6:39,30,9
3147Tukiainen Tomi6:39,51,1
4144Huuhka Jari7:03,825,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1146Tokee Joonas6:38,4
2145Kasi Jukka6:39,3 0,9
3147Tukiainen Tomi6:39,5 1,1
4144Huuhka Jari7:03,8 25,4

 
Luokka 29, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK1, 14.49km, nopein: 115.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1154Laakso Ville7:32,6
2152Heikkilä Asko7:37,95,3
3155Norrkniivilä Kim7:41,79,1
4153Kölhi Petri7:51,518,9
5151Hamara Kimmo8:00,628,0
6156Saarinen Heikki8:09,336,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1154Laakso Ville7:32,6
2152Heikkilä Asko7:37,9 5,3
3155Norrkniivilä Kim7:41,7 9,1
4153Kölhi Petri7:51,5 18,9
5151Hamara Kimmo8:00,6 28,0
6156Saarinen Heikki8:09,3 36,7

 
Luokka 30, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK1, 14.49km, nopein: 120.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari7:11,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1150Rajala Jari7:11,8


Keskeyttäneet: 148, Haapasalo Kai, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 31, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:5
EK1, 14.49km, nopein: 124.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha6:58,7
2159Koskela Toni7:28,029,3
3160Solkio Mikko7:39,040,3
4158Peltola Marko7:44,445,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1161Högström Juha6:58,7
2159Koskela Toni7:28,0 29,3
3160Solkio Mikko7:39,0 40,3
4158Peltola Marko8:44,4*1:45,7


Keskeyttäneet: 157, Lahti Niko, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 158, Peltola Marko, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 32, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:12
EK1, 14.49km, nopein: 124km/h
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku7:00,6
2173Vihervuori Petri7:03,22,6
3172Aaltonen Jyri7:05,04,4
4169Riuttanen Jukka7:13,212,6
5165Paavilainen Petteri7:16,515,9
6164Yrjölä Mikke7:20,720,1
7163Mustanoja Pekka7:29,528,9
8166Hannuksela Tommi7:30,730,1
9171Rostedt Kimmo7:31,130,5
10170Palmi Toomas7:32,331,7
11167Kärpänen Kristian7:37,837,2
12162Tähkä Marko7:47,246,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1168Nikkinen Riku7:00,6
2173Vihervuori Petri7:03,2 2,6
3172Aaltonen Jyri7:05,0 4,4
4169Riuttanen Jukka7:13,2 12,6
5165Paavilainen Petteri7:16,5 15,9
6164Yrjölä Mikke7:20,7 20,1
7163Mustanoja Pekka7:29,5 28,9
8166Hannuksela Tommi7:30,7 30,1
9171Rostedt Kimmo7:31,1 30,5
10170Palmi Toomas7:32,3 31,7
11167Kärpänen Kristian7:37,8 37,2
12162Tähkä Marko7:47,2 46,6

 
Luokka 33, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:3
EK1, 14.49km, nopein: 125.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1177Forsgren Kim6:56,0
2176LAURILA SAMI7:46,050,0
3174Aalto Jouni7:48,152,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1177Forsgren Kim6:56,0
2176LAURILA SAMI7:46,0 50,0
3174Aalto Jouni7:48,1 52,1

 
Luokka 34, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:19
EK1, 14.49km, nopein: 120.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1196Velling Toni7:13,1
2195Vasenius Simo7:26,513,4
3194Tyyskä Joona7:28,115,0
4186Koverola Henrik7:32,719,6
5178Rinne Matti7:35,522,4
6192Seppälä Mika7:38,325,2
7188Laurila Hannu7:41,728,6
8179Altomaa Henri7:43,530,4
9197Vuorimaa Heikki7:51,538,4
10189Malmberg Sven7:55,742,6
11184Hämäläinen Juha7:56,743,6
12183Hutri Sami8:00,647,5
13182Hassinen Heikki8:03,550,4
14191Petlin Arto8:05,352,2
15185Kortejärvi Pasi8:05,652,5
16193Sällman Marko8:07,254,1
17190Mattila Antti8:19,11:06,0
18180Dilén Jari8:57,21:44,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1196Velling Toni7:13,1
2195Vasenius Simo7:26,5 13,4
3194Tyyskä Joona7:28,1 15,0
4186Koverola Henrik7:32,7 19,6
5178Rinne Matti7:35,5 22,4
6192Seppälä Mika7:38,3 25,2
7188Laurila Hannu7:41,7 28,6
8179Altomaa Henri7:43,5 30,4
9197Vuorimaa Heikki7:51,5 38,4
10189Malmberg Sven7:55,7 42,6
11183Hutri Sami8:00,6 47,5
12182Hassinen Heikki8:03,5 50,4
13191Petlin Arto8:05,3 52,2
14185Kortejärvi Pasi8:05,6 52,5
15184Hämäläinen Juha8:06,7*53,6
16193Sällman Marko8:07,2 54,1
17190Mattila Antti8:19,1 1:06,0
18180Dilén Jari8:57,2 1:44,1


Keskeyttäneet: 187, Laesvaara Niko, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 184, Hämäläinen Juha, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 35, Yleinen, Lähti:4
EK1, 14.49km, nopein: 116.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani7:28,6
2126Raitanen Kimmo7:49,420,8
3127Laaksomaa Pasi7:57,528,9
4125Honkanen Jarmo8:15,947,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1128Laaksonen Jani7:28,6
2126Raitanen Kimmo7:49,4 20,8
3127Laaksomaa Pasi7:57,5 28,9
4125Honkanen Jarmo8:15,9 47,3

 
Luokka 36, Juniorit, Lähti:10
EK1, 14.49km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko7:56,1
2121Tiainen Saku8:10,214,1
3120Luukka Mika8:16,320,2
4122Anttonen Mikko8:22,025,9
5124Vähämaa Atte8:32,736,6
6119Lehtinen Jussi8:39,943,8
7118Jutila Tomi8:40,144,0
83Kylökäs Juuso8:43,447,3
9117Ruotimo Timo9:45,31:49,2
10116Louhelainen Tuomas10:36,62:40,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1123Mäntylä Mikko7:56,1
2121Tiainen Saku8:10,2 14,1
3120Luukka Mika8:16,3 20,2
4122Anttonen Mikko8:22,0 25,9
5124Vähämaa Atte8:32,7 36,6
6119Lehtinen Jussi8:39,9 43,8
7118Jutila Tomi8:40,1 44,0
83Kylökäs Juuso8:43,4 47,3
9117Ruotimo Timo9:45,3 1:49,2
10116Louhelainen Tuomas10:36,6 2:40,5

 
Luokka 37, Nuoret, Lähti:2
EK1, 14.49km, nopein: 109.5km/h
SijNroNimiTulosEro
11Heino Niklas7:56,5
22Helander Leevi8:21,825,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Heino Niklas7:56,5
22Helander Leevi8:21,8 25,3