7.10.2017 mvalkama.fi Rantaralli

Kännykkä | Tulokset | Keskeyttäneet (34) | AT-rangaistukset (10) | Tilastot | Aikakysely |

        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K Hämäläinen
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK1, 5.94km, nopein: 82km/h
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine4:20,7
21Paarala Pekka4:29,79,0
33Häggqvist Jukka4:32,011,3
42Heinänen Antti4:43,422,7
55Ohrankämmen Jari10:00,05:39,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Lepoaho Raine4:20,7
21Paarala Pekka4:29,7 9,0
33Häggqvist Jukka4:32,0 11,3
42Heinänen Antti4:43,4 22,7
55Ohrankämmen Jari10:30,0*6:09,3


*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 85.5km/h
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti4:10,2
26Söderqvist Hans-Åke4:34,023,8
37Koskinen Ari4:55,645,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Leander Matti4:10,2
26Söderqvist Hans-Åke4:34,0 23,8
37Koskinen Ari4:55,6 45,4

 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
EK1, 5.94km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko4:03,6
213Taipale Markku4:07,03,4
311Salminen Sakari4:24,520,9
410Lehtinen Juhani4:41,337,7
59Meronen Jyrki10:00,05:56,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Nysten Marko4:03,6
213Taipale Markku4:07,0 3,4
311Salminen Sakari4:24,5 20,9
410Lehtinen Juhani4:41,3 37,7
59Meronen Jyrki10:20,0*6:16,4


*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 83.7km/h
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha4:15,5
214Kesseli Raimo4:20,34,8
316Koski Lasse4:20,55,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Berner Juha4:15,5
214Kesseli Raimo4:20,3 4,8
316Koski Lasse4:20,5 5,0

 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 88km/h
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi4:03,1
218Mikkola Juha4:04,11,0
317Turtia Jari4:24,121,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
119Lappalainen Jussi4:03,1
218Mikkola Juha4:04,1 1,0
317Turtia Jari4:24,1 21,0

 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
EK1, 5.94km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko4:04,4
226Loppi Kari4:05,51,1
325Altti Pekka4:07,83,4
421Jaakkola Sami4:10,05,6
520Paarala Rauno4:12,48,0
623Laine Esa4:19,415,0
724Sarkimo Juha4:23,919,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Frilander Mikko4:04,4
226Loppi Kari4:05,5 1,1
325Altti Pekka4:07,8 3,4
421Jaakkola Sami4:10,0 5,6
520Paarala Rauno4:12,4 8,0
623Laine Esa4:19,4 15,0
724Sarkimo Juha4:23,9 19,5

 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
EK1, 5.94km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne3:51,4
227Valkonen Heikki4:02,811,4
331Hietanen Ilpo4:17,626,2
430Lindholm Bertil4:21,930,5
528Malmberg Markku4:26,935,5
629Laakso Markku6:31,32:39,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Kanerva Janne3:51,4
227Valkonen Heikki4:02,8 11,4
331Hietanen Ilpo4:17,6 26,2
430Lindholm Bertil4:21,9 30,5
528Malmberg Markku4:26,9 35,5
629Laakso Markku6:31,3 2:39,9

 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 79.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu4:29,0
234Hakala Markku4:37,18,1
335Äyräväinen Henry5:57,91:28,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Karttunen Arttu4:29,0
234Hakala Markku4:37,1 8,1
335Äyräväinen Henry5:57,9 1:28,9

 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 78.7km/h
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti4:31,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Blomroos Pertti4:31,7

 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero4:03,5
237Salo Juha4:10,26,7
338Salminen Ari4:28,825,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
139Sakselin Antero4:03,5
237Salo Juha4:10,2 6,7
338Salminen Ari4:28,8 25,3

 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 87.4km/h
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo4:04,7
241Glad Vesa4:04,90,2
342Mäkinen Vesa4:10,25,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Raittila Seppo4:04,7
241Glad Vesa4:04,9 0,2
342Mäkinen Vesa4:10,2 5,5

 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 86.4km/h
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki4:07,6
243Sissala Jari4:19,211,6
344Pakarinen Aimo4:50,442,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Putila Jyrki4:07,6
243Sissala Jari4:19,2 11,6
344Pakarinen Aimo4:50,4 42,8

 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 85.7km/h
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto4:09,4
247Hartikka Reijo4:10,00,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Jänisoja Isto4:09,4
247Hartikka Reijo4:10,0 0,6


Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK1, 5.94km, nopein: 80.8km/h
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa4:24,7
250Holmberg Kari4:40,415,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Lindroos Esa4:24,7
250Holmberg Kari4:40,4 15,7

 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka4:08,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka4:08,2

 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
EK1, 5.94km, nopein: 80km/h
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.4:27,4
253Mustapuro Onni5:29,51:02,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Tarvainen Matti.J.4:27,4
253Mustapuro Onni5:29,5 1:02,1

 
Luokka 19, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 72.7km/h
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka4:54,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Pohjonen Ilkka4:54,2

 
Luokka 20, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo4:08,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Pitkäniemi Timo4:08,1

 
Luokka 21, Ikäkaudet G2 - J2 / 1-4, N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1970-1990, NUOTTILUOKKA, Lähti:5
EK1, 5.94km, nopein: 90.6km/h
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri3:56,1
259Rissanen Vesa4:00,74,6
360Nieminen Sakari4:04,58,4
457Salminen Timo4:25,429,3
558Söyring Petri4:49,153,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Koskenala Petteri3:56,1
259Rissanen Vesa4:00,7 4,6
360Nieminen Sakari4:04,5 8,4
457Salminen Timo4:25,4 29,3
558Söyring Petri4:49,1 53,0

 
Luokka 24, Aircooled VW rally serie: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK1, 5.94km, nopein: 88.6km/h
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki4:01,4
274Laine Jukka4:11,09,6
369Aaltonen Kari4:14,012,6
466Jyränkö Juhani4:14,413,0
576Laaksonen Juhani4:14,713,3
671Liukkonen Juha4:17,416,0
765Möller Mika4:19,117,7
875Wiik Stefan4:20,519,1
967Korpela Matti4:20,819,4
1064Hannu Mika4:22,220,8
1172Juutilainen Heikki4:27,526,1
1270Turunen Mikko4:28,427,0
1363Varis Timo4:34,733,3
1473Haapalainen Kari4:38,336,9
1562Hannu Oskari4:42,941,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Eerola Erkki4:01,4
274Laine Jukka4:11,0 9,6
369Aaltonen Kari4:14,0 12,6
466Jyränkö Juhani4:14,4 13,0
576Laaksonen Juhani4:14,7 13,3
671Liukkonen Juha4:17,4 16,0
765Möller Mika4:19,1 17,7
875Wiik Stefan4:20,5 19,1
967Korpela Matti4:20,8 19,4
1064Hannu Mika4:22,2 20,8
1172Juutilainen Heikki4:27,5 26,1
1270Turunen Mikko4:28,4 27,0
1363Varis Timo4:34,7 33,3
1473Haapalainen Kari4:38,3 36,9
1562Hannu Oskari4:42,9 41,5

 
Luokka 25, BMW Xtreme Rally: kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:12
EK1, 5.94km, nopein: 92.1km/h
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi3:52,3
288Paappanen Pasi3:54,82,5
387Ämmälä Jere3:57,14,8
483Hokkanen Hannu4:00,88,5
589Laurila Sami4:00,88,5
684Nieminen Joni4:06,614,3
780Nurmi Kai4:07,114,8
881Näsi Juha4:10,117,8
979Valkonen Matias4:12,019,7
1086Luoma-aho Anssi4:14,822,5
1182Keskinen Joni4:15,423,1
1285Metsä-Mattila Juha4:15,623,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
178Valkonen Anssi3:52,3
288Paappanen Pasi3:54,8 2,5
387Ämmälä Jere3:57,1 4,8
483Hokkanen Hannu4:00,8 8,5
589Laurila Sami4:00,8 8,5
684Nieminen Joni4:06,6 14,3
780Nurmi Kai4:07,1 14,8
881Näsi Juha4:10,1 17,8
979Valkonen Matias4:12,0 19,7
1086Luoma-aho Anssi4:14,8 22,5
1182Keskinen Joni4:15,4 23,1
1285Metsä-Mattila Juha4:15,6 23,3

 
Luokka 26, N, A, FIN R: enint. 1400cc, FIA R1, V1600: enint. 1600cc, Lähti:14
EK1, 5.94km, nopein: 87.5km/h
SijNroNimiTulosEro
193Rantasalo Riku4:04,5
2103Varjo Teemu4:07,12,6
397Raitanen Kimmo4:09,65,1
494Venho Jesse4:13,69,1
590Koskinen Jani4:16,011,5
6100Jokela Lauri4:18,013,5
796Aspegren Risto4:19,114,6
891Niini Jarno4:24,419,9
995Koskinen Kimmo4:26,522,0
10102Launonen Marko4:27,222,7
1192Oksanen Petri4:28,624,1
1298Rokka Jani4:35,831,3
13101Pohjankivi Juha-Pekka4:44,940,4
1499Vepsä Jyrki4:50,646,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
193Rantasalo Riku4:04,5
2103Varjo Teemu4:07,1 2,6
397Raitanen Kimmo4:09,6 5,1
494Venho Jesse4:13,6 9,1
590Koskinen Jani4:16,0 11,5
6100Jokela Lauri4:18,0 13,5
796Aspegren Risto4:19,1 14,6
891Niini Jarno4:24,4 19,9
995Koskinen Kimmo4:26,5 22,0
10102Launonen Marko4:27,2 22,7
1192Oksanen Petri4:28,6 24,1
1298Rokka Jani4:35,8 31,3
13101Pohjankivi Juha-Pekka4:44,9 40,4
1499Vepsä Jyrki4:50,6 46,1

 
Luokka 27, N, A, FIN R (2WD), FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600: enint. 2000cc, Lähti:4
EK1, 5.94km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1105Yrjölä Mikke3:45,8
2107Kononen Olli-Pekka4:06,020,2
3106Kovanen Seppo4:08,823,0
4104Koskinen Kalle4:23,137,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1105Yrjölä Mikke3:45,8
2107Kononen Olli-Pekka4:06,0 20,2
3106Kovanen Seppo4:08,8 23,0
4104Koskinen Kalle4:33,1*47,3


*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 28, 4WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti3:44,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1108Selivaara Antti3:44,3

 
Luokka 29, 2WD: kuutiotilavuus vapaa, NUOTTILUOKKA, Lähti:6
EK1, 5.94km, nopein: 93.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico3:48,1
2109Joona Lauri3:53,65,5
3110Patajoki Niko3:56,38,2
4113Palmi Toomas3:57,19,0
5112Rantasalo Mika3:58,210,1
6114Kallio Kari4:08,120,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1111Valkonen Nico3:48,1
2109Joona Lauri3:53,6 5,5
3110Patajoki Niko3:56,3 8,2
4113Palmi Toomas3:57,1 9,0
5112Rantasalo Mika3:58,2 10,1
6114Kallio Kari4:08,1 20,0

 
Luokka 30, F: alle 1600cc, Lähti:2
EK1, 5.94km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1117Kuparinen Teuvo3:59,3
2116Sarjula Sami4:03,23,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1117Kuparinen Teuvo3:59,3
2116Sarjula Sami4:03,2 3,9

 
Luokka 31, F: yli 1600cc, Lähti:10
EK1, 5.94km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo3:49,2
2119Sorjasaari Jyrki3:49,60,4
3120Piirainen Jari3:50,91,7
4123Vihervuori Petri3:51,32,1
5126Reunanen Petri3:52,93,7
6118Rokka Sami3:53,94,7
7125Koivunen Teemu3:57,88,6
8121Lepola Erkki4:01,712,5
977Hirvijärvi Lasse4:02,213,0
10122Rajasto Teemu4:11,922,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1124Mattila Reijo3:49,2
2119Sorjasaari Jyrki3:49,6 0,4
3120Piirainen Jari3:50,9 1,7
4123Vihervuori Petri3:51,3 2,1
5126Reunanen Petri3:52,9 3,7
6118Rokka Sami3:53,9 4,7
7125Koivunen Teemu3:57,8 8,6
8121Lepola Erkki4:01,7 12,5
977Hirvijärvi Lasse4:02,2 13,0
10122Rajasto Teemu4:11,9 22,7

 
Luokka 32, F: alle 1600cc, Lähti:1
EK1, 5.94km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim3:50,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1127Forsgren Kim3:50,8

 
Luokka 33, F: yli 1600cc, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 89.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni3:57,8
2130Raittinen Matti4:01,33,5
3128Rantala Tauno4:09,311,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1129Velling Toni3:57,8
2130Raittinen Matti4:01,3 3,5
3128Rantala Tauno4:09,3 11,5

 
Luokka 34, F: alle 1600cc, Lähti:3
EK1, 5.94km, nopein: 83.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne4:16,3
2133Vyyryläinen Markus4:27,010,7
3132Hakanperä Antti10:00,05:43,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Suojanen Janne4:16,3
2133Vyyryläinen Markus4:27,0 10,7
3132Hakanperä Antti10:30,0*6:13,7


*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 35, F: yli 1600cc, Lähti:8
EK1, 5.94km, nopein: 86.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi4:06,4
2137Pietilä Arto4:09,63,2
3135Jalavikko Ari4:10,23,8
4139Suvanto Jarno4:11,04,6
5140Salminen Jari4:11,24,8
6134Pelander Tony4:15,08,6
7141Suvanto Reino4:17,511,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1138Nordberg Jussi4:06,4
2137Pietilä Arto4:09,6 3,2
3135Jalavikko Ari4:10,2 3,8
4139Suvanto Jarno4:11,0 4,6
5140Salminen Jari4:11,2 4,8
6134Pelander Tony4:15,0 8,6
7141Suvanto Reino4:17,5 11,1


Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo