<< EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
Yleinen ja juniorit
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Neste Urjala
 
Luokka 27, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:4
EK4, 20.9km, nopein: 109.2km/h
SijNroNimiTulosEro
184Saari Sami11:29,3
285Mattila Hannu11:34,35,0
387Järvinen Asko11:54,925,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
184Saari Sami28:59,5
285Mattila Hannu29:20,0 20,5
387Järvinen Asko30:10,6 1:11,1


Keskeyttäneet: 86, Mikkola Jerry, 3C, Tekninen vika
 
Luokka 28, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:5
EK4, 20.9km, nopein: 114.4km/h
SijNroNimiTulosEro
189Paasonen Marko10:57,6
290Yrjölä Mikke11:03,15,5
393Lehtonen Jari-Pekka11:22,925,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke28:07,3
289Paasonen Marko28:30,6 23,3
393Lehtonen Jari-Pekka29:16,0 1:08,7


Keskeyttäneet: 91, Kortesuo Hannu, 4B, Tekninen vika  -   92, Valtaala Elina, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 29, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:6
EK4, 20.9km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
198Jokinen Sami11:31,7
295Jorvala Juuso11:34,02,3
394Nyblom Emil12:04,733,0
499Meskus Petteri12:06,034,3
596Salminen Jari13:00,21:28,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso29:05,4
298Jokinen Sami29:30,6 25,2
399Meskus Petteri30:57,7 1:52,3
494Nyblom Emil31:03,6 1:58,2
596Salminen Jari33:10,3 4:04,9


Keskeyttäneet: 97, Vilenius Kimmo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 30, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:20
EK4, 20.9km, nopein: 116.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1104Nordberg Jussi10:45,1
2112Loppi Sami11:15,330,2
3103Mattila Antti11:16,131,0
4107Gylden Ari11:26,941,8
5117Richardt Tuomas11:31,045,9
6111Laurila Hannu11:31,546,4
7118Hiekkavuo Pasi11:33,648,5
8109Baarman Bjarne11:40,655,5
9114Tyllinen Jenna11:52,51:07,4
10101Kauppi Juuso11:55,21:10,1
11119Juupajärvi Joonas11:55,71:10,6
12108Kaakinen Jere11:56,11:11,0
13120Uusi-Rauva Antti12:19,41:34,3
14115Ågren Jorma12:36,31:51,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Nordberg Jussi27:44,6
2112Loppi Sami28:47,4 1:02,8
3117Richardt Tuomas28:59,7 1:15,1
4103Mattila Antti29:13,9 1:29,3
5107Gylden Ari29:14,7 1:30,1
6118Hiekkavuo Pasi29:23,1 1:38,5
7111Laurila Hannu29:31,5 1:46,9
8108Kaakinen Jere29:38,3 1:53,7
9109Baarman Bjarne29:52,4 2:07,8
10101Kauppi Juuso30:20,6 2:36,0
11114Tyllinen Jenna30:29,9 2:45,3
12119Juupajärvi Joonas30:31,3 2:46,7
13120Uusi-Rauva Antti32:17,2 4:32,6
14115Ågren Jorma32:24,5 4:39,9


Keskeyttäneet: 102, Kohtaniemi Jarkko, 3B, Tekninen vika  -   105, Tuomainen Sami, 1B, Ulosajo  -   106, Savilaakso Timo, 1B, Tekninen vika  -   110, Laaksonen Rasmus, 4B, Tekninen vika  -   113, Laine Lauri, 3C, Tekninen vika  -   116, Viitasaari Jari, 4B, Ulosajo