<< EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 3, LUOKITTAINEN TILANNE
Yleinen ja juniorit
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Lahma-Trans Oy
 
Luokka 27, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:4
EK3, 8.4km, nopein: 109.6km/h
SijNroNimiTulosEro
184Saari Sami4:35,9
286Mikkola Jerry4:36,50,6
385Mattila Hannu4:42,56,6
487Järvinen Asko4:54,418,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Mikkola Jerry17:23,5
284Saari Sami17:30,2 6,7
385Mattila Hannu17:45,7 22,2
487Järvinen Asko18:15,7 52,2

 
Luokka 28, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:5
EK3, 8.4km, nopein: 110.4km/h
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke4:34,0
289Paasonen Marko4:35,81,8
391Kortesuo Hannu4:42,08,0
493Lehtonen Jari-Pekka4:47,813,8
592Valtaala Elina4:58,124,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke17:04,2
289Paasonen Marko17:33,0 28,8
391Kortesuo Hannu17:49,5 45,3
493Lehtonen Jari-Pekka17:53,1 48,9
592Valtaala Elina18:24,1 1:19,9

 
Luokka 29, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:6
EK3, 8.4km, nopein: 107.3km/h
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso4:41,7
298Jokinen Sami4:48,16,4
399Meskus Petteri4:59,918,2
494Nyblom Emil5:07,525,8
596Salminen Jari5:21,840,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso17:31,4
298Jokinen Sami17:58,9 27,5
399Meskus Petteri18:51,7 1:20,3
494Nyblom Emil18:58,9 1:27,5
596Salminen Jari20:10,1 2:38,7


Keskeyttäneet: 97, Vilenius Kimmo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 30, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:20
EK3, 8.4km, nopein: 111.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1104Nordberg Jussi4:30,2
2116Viitasaari Jari4:40,710,5
3117Richardt Tuomas4:42,512,3
4108Kaakinen Jere4:45,315,1
5112Loppi Sami4:46,616,4
6103Mattila Antti4:46,716,5
7118Hiekkavuo Pasi4:50,119,9
8107Gylden Ari4:50,320,1
9111Laurila Hannu4:52,422,2
10119Juupajärvi Joonas4:53,122,9
11110Laaksonen Rasmus4:53,323,1
12101Kauppi Juuso4:56,125,9
13109Baarman Bjarne4:57,727,5
14114Tyllinen Jenna5:00,330,1
15113Laine Lauri5:07,937,7
16115Ågren Jorma5:19,749,5
17120Uusi-Rauva Antti5:20,149,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Nordberg Jussi16:59,5
2116Viitasaari Jari17:24,8 25,3
3117Richardt Tuomas17:28,7 29,2
4112Loppi Sami17:32,1 32,6
5108Kaakinen Jere17:42,2 42,7
6107Gylden Ari17:47,8 48,3
7118Hiekkavuo Pasi17:49,5 50,0
8103Mattila Antti17:57,8 58,3
9110Laaksonen Rasmus17:59,4 59,9
10111Laurila Hannu18:00,0 1:00,5
11109Baarman Bjarne18:11,8 1:12,3
12101Kauppi Juuso18:25,4 1:25,9
13113Laine Lauri18:31,3 1:31,8
14119Juupajärvi Joonas18:35,6 1:36,1
15114Tyllinen Jenna18:37,4 1:37,9
16115Ågren Jorma19:48,2 2:48,7
17120Uusi-Rauva Antti19:57,8 2:58,3


Keskeyttäneet: 102, Kohtaniemi Jarkko, 3B, Tekninen vika  -   105, Tuomainen Sami, 1B, Ulosajo  -   106, Savilaakso Timo, 1B, Tekninen vika