<< EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
Yleinen ja juniorit
Urjalan Urheiluautoilijat ry
JL-Tarra Oy
 
Luokka 27, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:4
EK2, 12.68km, nopein: 94.1km/h
SijNroNimiTulosEro
186Mikkola Jerry8:04,9
284Saari Sami8:12,87,9
385Mattila Hannu8:13,78,8
487Järvinen Asko8:22,317,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Mikkola Jerry12:47,0
284Saari Sami12:54,3 7,3
385Mattila Hannu13:03,2 16,2
487Järvinen Asko13:21,3 34,3

 
Luokka 28, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:5
EK2, 12.68km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke7:55,9
289Paasonen Marko7:59,63,7
391Kortesuo Hannu8:15,619,7
493Lehtonen Jari-Pekka8:16,620,7
592Valtaala Elina8:29,133,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke12:30,2
289Paasonen Marko12:57,2 27,0
393Lehtonen Jari-Pekka13:05,3 35,1
491Kortesuo Hannu13:07,5 37,3
592Valtaala Elina13:26,0 55,8

 
Luokka 29, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso8:06,2
298Jokinen Sami8:25,319,1
394Nyblom Emil8:43,937,7
499Meskus Petteri8:45,239,0
596Salminen Jari9:18,51:12,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso12:49,7
298Jokinen Sami13:10,8 21,1
394Nyblom Emil13:51,4 1:01,7
499Meskus Petteri13:51,8 1:02,1
596Salminen Jari14:48,3 1:58,6


Keskeyttäneet: 97, Vilenius Kimmo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 30, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:20
EK2, 12.68km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1102Kohtaniemi Jarkko7:53,5
2104Nordberg Jussi7:57,23,7
3116Viitasaari Jari8:04,310,8
4112Loppi Sami8:06,513,0
5107Gylden Ari8:08,815,3
6118Hiekkavuo Pasi8:10,116,6
7108Kaakinen Jere8:10,717,2
8117Richardt Tuomas8:11,417,9
9110Laaksonen Rasmus8:15,221,7
10103Mattila Antti8:16,523,0
11109Baarman Bjarne8:19,926,4
12111Laurila Hannu8:19,926,4
13113Laine Lauri8:25,031,5
14101Kauppi Juuso8:28,535,0
15114Tyllinen Jenna8:33,139,6
16119Juupajärvi Joonas8:52,358,8
17115Ågren Jorma9:03,01:09,5
18120Uusi-Rauva Antti9:08,31:14,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Nordberg Jussi12:29,3
2102Kohtaniemi Jarkko12:33,4 4,1
3116Viitasaari Jari12:44,1 14,8
4112Loppi Sami12:45,5 16,2
5117Richardt Tuomas12:46,2 16,9
6108Kaakinen Jere12:56,9 27,6
7107Gylden Ari12:57,5 28,2
8118Hiekkavuo Pasi12:59,4 30,1
9110Laaksonen Rasmus13:06,1 36,8
10111Laurila Hannu13:07,6 38,3
11103Mattila Antti13:11,1 41,8
12109Baarman Bjarne13:14,1 44,8
13113Laine Lauri13:23,4 54,1
14101Kauppi Juuso13:29,3 1:00,0
15114Tyllinen Jenna13:37,1 1:07,8
16119Juupajärvi Joonas13:42,5 1:13,2
17115Ågren Jorma14:28,5 1:59,2
18120Uusi-Rauva Antti14:37,7 2:08,4


Keskeyttäneet: 105, Tuomainen Sami, 1B, Ulosajo  -   106, Savilaakso Timo, 1B, Tekninen vika