<< EK5       Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
LUOKKATULOS
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
 
 
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
1
Ohrankämmen Jari
Helmikkala Petri
HRCF
HRCF
Wartburg 35340:21,4
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
4
Leander Matti
Suorsa Jouni
HRCF
HausUA
Ford Escort 1300 GT35:24,2
2
3
Valtaala Jari
Penttilä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Corolla36:08,1 43,943,9
3
2
Koskinen Ari
Kalenius Anni
UUA
UUA
Renault 8 Gordini40:17,2 4:53,04:09,1
 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
10
Taipale Markku
Tuominen Timo
E-TMK/UA
SMILE
Ford Escort Twincam34:38,2
2
9
Mäkitalo Juha
Puroaho Anssi
EPUA
KvanUA
Alfa Romeo Giulia35:54,8 1:16,61:16,6
3
8
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Ford Cortina Lotus36:40,1 2:01,945,3
4
5
Honkalatva Jari
Honkalatva Pasi
JSAST
JyvUA
Ford Capri 1600 GT37:37,0 2:58,856,9
5
6
Salminen Sakari
Salminen Helena
HRCF
HRCF
Ford Cortina GT37:46,0 3:07,89,0

Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
12
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant35:59,7
2
11
Laakkonen Pentti J
Rommi Pekko
HRCF
KotkaUA
Volvo 12248:04,0 12:04,312:04,3
 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
15
Allinen Niko
Allinen Marko
KiuUA
KiuUA
Ford Escort 1300 GT33:47,1
2
16
Salminen Tero
Noso Annina
LopUA
LopUA
Toyota Corolla35:23,4 1:36,31:36,3
3
14
Sinkkonen Toni
Saarilahti Arto
TamUA
TamUA
Datsun 100A36:41,6 2:54,51:18,2
4
13
Turtia Jari
Turtia Janne
KySUA
KySUA
Wartburg 353 W 00037:58,6 4:11,51:17,0

Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
21
Frilander Mikko
Salonen Jani
TeisUA
EPUA
Sunbeam Avenger 1600 GT33:43,7
2
19
Loppi Kari
Mönkö Niina
UUA
UUA
Ford Cortina 1600 GT33:58,2 14,514,5
3
20
Taskinen Sami
Kankus Tomi
KUA
RiiUA
Ford Escort 160034:01,2 17,53,0
4
18
Paarala Rauno
Rajasto Teemu
TUA
PaiUA
Ford Escort35:34,8 1:51,11:33,6

Keskeyttäneet: 22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
28
Kuukka Timo
Toivonen Jukka
RiiUA
RiiUA
Ford Escort RS 200032:17,0
2
26
Hietanen Ilpo
Hellgren Jari
NuUA
NuUA
Volvo 142 S33:35,1 1:18,11:18,1
3
27
Ala-Lahti Jorma
Heikkola Pauli
JyvUA
SPAUK
Ford Escort RS 160033:50,7 1:33,715,6

Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty  -   25, Valkonen Heikki, 4B, Tekninen vika  -   29, Juhannusvuori Kimmo, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
31
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Mazda 130038:17,5
2
30
Hakala Markku
Männistö Jari
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla40:04,8 1:47,31:47,3
 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
32
Blomroos Pertti
Blomroos Esko
WRT RY
WRT RY
Volkswagen Scirocco GTI37:22,1
2
33
Linden Raimo
Leppälahti Jouni
AUK J-äijät
ESRC
Toyota Celica 160037:23,0*0,90,9

*AT-pisteet: 33, Linden Raimo, 5C, Myöhä, 1:00,0
 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, yli1600cm3/1970-1981, Lähti:0
 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
34
Järvinen Tommi
Penttilä Isto
TeisUA
TeisUA
Toyota Starlet 1300 (KP61)33:27,2*
2
36
Glad Vesa
Mansikkamäki Linda
NokUA
ÄetUA
Toyota Starlet34:36,4*1:09,21:09,2

Keskeyttäneet: 35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 34, Järvinen Tommi, 5C, Myöhä, 10,0  -   36, Glad Vesa, 5C, Myöhä, 40,0
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
37
Laaksonen Juha
Laaksonen Juha
KySUA
MäntsMK
Volkswagen Golf 16 S33:25,4*

*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
40
Vuori Juhani
Kuvaja Juhani
HRCF
KaUA
Volvo 24233:27,1
2
38
Hartikka Reijo
Hartikka Roosa
KySUA
KySUA
Opel Kadett C Rallye 2.0E34:25,8 58,758,7

Keskeyttäneet: 41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
43
Siikala Antti
Anttonen Mikko
OriUA
OriUA
Skoda Favorit37:51,0

Keskeyttäneet: 42, Hyrske Sami, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
44
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)36:02,7
 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
46
Laakso Markku
Hoppania Markku
LamUA
LamUA
Volkswagen Golf GTI34:52,5
2
45
Haapasalo J-P
Haapasalo Saara
HRCF
LahUA
Ford Escort RS 200041:13,5 6:21,06:21,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
49
Koskela Ilkka
Salmijärvi Katja
HRCF
HRCF
Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201)34:24,3

Keskeyttäneet: 47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika  -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo