<< EK4 Maali> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 5, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Konekorjaamo Koskinen
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
EK5, 7.24km, nopein: 90.5km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari4:48,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari40:21,4

 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
EK5, 7.24km, nopein: 99.5km/h
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti4:21,9
23Valtaala Jari4:32,710,8
32Koskinen Ari5:20,758,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti35:24,2
23Valtaala Jari36:08,1 43,9
32Koskinen Ari40:17,2 4:53,0

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
EK5, 7.24km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku4:15,2
29Mäkitalo Juha4:30,715,5
38Lindholm Bertil4:34,819,6
46Salminen Sakari4:38,122,9
55Honkalatva Jari4:43,328,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku34:38,2
29Mäkitalo Juha35:54,8 1:16,6
38Lindholm Bertil36:40,1 2:01,9
45Honkalatva Jari37:37,0 2:58,8
56Salminen Sakari37:46,0 3:07,8


Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
EK5, 7.24km, nopein: 96.5km/h
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha4:30,1
211Laakkonen Pentti J5:47,91:17,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha35:59,7
211Laakkonen Pentti J48:04,0 12:04,3

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
EK5, 7.24km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
116Salminen Tero4:07,9
215Allinen Niko4:08,60,7
314Sinkkonen Toni4:28,320,4
413Turtia Jari4:45,637,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko33:47,1
216Salminen Tero35:23,4 1:36,3
314Sinkkonen Toni36:41,6 2:54,5
413Turtia Jari37:58,6 4:11,5


Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
EK5, 7.24km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiTulosEro
119Loppi Kari4:09,1
221Frilander Mikko4:09,50,4
320Taskinen Sami4:09,90,8
418Paarala Rauno4:23,214,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko33:43,7
219Loppi Kari33:58,2 14,5
320Taskinen Sami34:01,2 17,5
418Paarala Rauno35:34,8 1:51,1


Keskeyttäneet: 22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
EK5, 7.24km, nopein: 106.3km/h
SijNroNimiTulosEro
126Hietanen Ilpo4:05,3
227Ala-Lahti Jorma4:07,01,7
328Kuukka Timo4:08,33,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo32:17,0
226Hietanen Ilpo33:35,1 1:18,1
327Ala-Lahti Jorma33:50,7 1:33,7


Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty  -   25, Valkonen Heikki, 4B, Tekninen vika  -   29, Juhannusvuori Kimmo, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
EK5, 7.24km, nopein: 92km/h
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu4:43,2
230Hakala Markku5:03,320,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu38:17,5
230Hakala Markku40:04,8 1:47,3

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
EK5, 7.24km, nopein: 95.4km/h
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo4:33,1
232Blomroos Pertti4:42,79,6
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo36:23,0
232Blomroos Pertti37:22,1 59,1

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
EK5, 7.24km, nopein: 104.3km/h
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi4:09,9
236Glad Vesa4:24,314,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi33:17,2
236Glad Vesa33:56,4 39,2


Keskeyttäneet: 35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
EK5, 7.24km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha4:04,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha33:25,4*


*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
EK5, 7.24km, nopein: 105.7km/h
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani4:06,5
238Hartikka Reijo4:14,98,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani33:27,1
238Hartikka Reijo34:25,8 58,7


Keskeyttäneet: 41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
EK5, 7.24km, nopein: 91.6km/h
SijNroNimiTulosEro
143Siikala Antti4:44,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Siikala Antti37:51,0


Keskeyttäneet: 42, Hyrske Sami, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
EK5, 7.24km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa4:20,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa36:02,7

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
EK5, 7.24km, nopein: 99.7km/h
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku4:21,4
245Haapasalo J-P4:30,69,2
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku34:52,5
245Haapasalo J-P41:13,5 6:21,0

 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
EK5, 7.24km, nopein: 101.3km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka4:17,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka34:24,3


Keskeyttäneet: 47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika  -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo