<< EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Neste Urjala
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
EK4, 20.9km, nopein: 81.5km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari15:23,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari35:33,3

 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
EK4, 20.9km, nopein: 103.3km/h
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti12:08,5
23Valtaala Jari12:33,424,9
32Koskinen Ari13:54,21:45,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti31:02,3
23Valtaala Jari31:35,4 33,1
32Koskinen Ari34:56,5 3:54,2

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
EK4, 20.9km, nopein: 105.8km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku11:51,1
29Mäkitalo Juha12:38,447,3
38Lindholm Bertil12:45,754,6
45Honkalatva Jari12:52,21:01,1
56Salminen Sakari13:11,21:20,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku30:23,0
29Mäkitalo Juha31:24,1 1:01,1
38Lindholm Bertil32:05,3 1:42,3
45Honkalatva Jari32:53,7 2:30,7
56Salminen Sakari33:07,9 2:44,9


Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
EK4, 20.9km, nopein: 102.2km/h
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha12:16,0
211Laakkonen Pentti J16:40,24:24,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha31:29,6
211Laakkonen Pentti J42:16,1 10:46,5

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
EK4, 20.9km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko11:37,1
214Sinkkonen Toni12:36,859,7
316Salminen Tero12:44,21:07,1
413Turtia Jari13:07,81:30,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko29:38,5
216Salminen Tero31:15,5 1:37,0
314Sinkkonen Toni32:13,3 2:34,8
413Turtia Jari33:13,0 3:34,5


Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
EK4, 20.9km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko11:37,0
219Loppi Kari11:38,21,2
320Taskinen Sami11:40,73,7
418Paarala Rauno12:13,836,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko29:34,2
219Loppi Kari29:49,1 14,9
320Taskinen Sami29:51,3 17,1
418Paarala Rauno31:11,6 1:37,4


Keskeyttäneet: 22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
EK4, 20.9km, nopein: 113.5km/h
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo11:03,1
227Ala-Lahti Jorma11:33,630,5
326Hietanen Ilpo11:38,935,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo28:08,7
226Hietanen Ilpo29:29,8 1:21,1
327Ala-Lahti Jorma29:43,7 1:35,0


Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty  -   25, Valkonen Heikki, 4B, Tekninen vika  -   29, Juhannusvuori Kimmo, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
EK4, 20.9km, nopein: 93.6km/h
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu13:23,5
230Hakala Markku14:04,440,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu33:34,3
230Hakala Markku35:01,5 1:27,2

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
EK4, 20.9km, nopein: 99.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo12:35,9
232Blomroos Pertti12:55,219,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo31:49,9
232Blomroos Pertti32:39,4 49,5

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
EK4, 20.9km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiTulosEro
136Glad Vesa11:37,0
234Järvinen Tommi11:37,20,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi29:07,3
236Glad Vesa29:32,1 24,8


Keskeyttäneet: 35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
EK4, 20.9km, nopein: 110.7km/h
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha11:19,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha29:21,1*


*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
EK4, 20.9km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani11:31,5
238Hartikka Reijo11:47,315,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani29:20,6
238Hartikka Reijo30:10,9 50,3


Keskeyttäneet: 41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
EK4, 20.9km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiTulosEro
143Siikala Antti13:05,9
242Hyrske Sami14:46,71:40,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
143Siikala Antti33:06,5
242Hyrske Sami34:33,4 1:26,9

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
EK4, 20.9km, nopein: 101.7km/h
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa12:19,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa31:42,0

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
EK4, 20.9km, nopein: 104.2km/h
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku12:02,2
245Haapasalo J-P18:07,66:05,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku30:31,1
245Haapasalo J-P36:42,9 6:11,8

 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
EK4, 20.9km, nopein: 105.4km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka11:54,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka30:06,9


Keskeyttäneet: 47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika  -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo