<< EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 3, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Lahma-Trans Oy
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
EK3, 8.4km, nopein: 95.1km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari5:18,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari20:10,3

 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
EK3, 8.4km, nopein: 101.2km/h
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti4:58,8
23Valtaala Jari5:02,43,6
32Koskinen Ari5:33,434,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti18:53,8
23Valtaala Jari19:02,0 8,2
32Koskinen Ari21:02,3 2:08,5

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
EK3, 8.4km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku4:54,1
29Mäkitalo Juha5:02,38,2
38Lindholm Bertil5:10,716,6
45Honkalatva Jari5:19,024,9
56Salminen Sakari5:23,028,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku18:31,9
29Mäkitalo Juha18:45,7 13,8
38Lindholm Bertil19:19,6 47,7
46Salminen Sakari19:56,7 1:24,8
55Honkalatva Jari20:01,5 1:29,6


Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
EK3, 8.4km, nopein: 100km/h
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha5:02,3
211Laakkonen Pentti J6:52,31:50,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha19:13,6
211Laakkonen Pentti J25:35,9 6:22,3

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
EK3, 8.4km, nopein: 105km/h
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko4:48,1
216Salminen Tero4:55,97,8
314Sinkkonen Toni5:08,019,9
413Turtia Jari5:21,433,3
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko18:01,4
216Salminen Tero18:31,3 29,9
314Sinkkonen Toni19:36,5 1:35,1
413Turtia Jari20:05,2 2:03,8


Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
EK3, 8.4km, nopein: 105.7km/h
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko4:46,1
220Taskinen Sami4:49,23,1
319Loppi Kari4:52,76,6
418Paarala Rauno5:02,316,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko17:57,2
220Taskinen Sami18:10,6 13,4
319Loppi Kari18:10,9 13,7
418Paarala Rauno18:57,8 1:00,6


Keskeyttäneet: 22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
EK3, 8.4km, nopein: 110.9km/h
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo4:32,7
229Juhannusvuori Kimmo4:35,22,5
326Hietanen Ilpo4:44,812,1
425Valkonen Heikki4:46,513,8
527Ala-Lahti Jorma4:51,618,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo17:05,6
229Juhannusvuori Kimmo17:06,7 1,1
326Hietanen Ilpo17:50,9 45,3
425Valkonen Heikki17:59,5 53,9
527Ala-Lahti Jorma18:10,1 1:04,5


Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
EK3, 8.4km, nopein: 92.8km/h
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu5:25,7
230Hakala Markku5:42,416,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu20:10,8
230Hakala Markku20:57,1 46,3

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
EK3, 8.4km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo5:07,1
232Blomroos Pertti5:20,012,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo19:14,0
232Blomroos Pertti19:44,2 30,2

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
EK3, 8.4km, nopein: 107.7km/h
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi4:40,9
236Glad Vesa4:51,510,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi17:30,1
236Glad Vesa17:55,1 25,0


Keskeyttäneet: 35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
EK3, 8.4km, nopein: 111km/h
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha4:32,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha18:01,4*


*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
EK3, 8.4km, nopein: 106.5km/h
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani4:43,9
238Hartikka Reijo4:55,511,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani17:49,1
238Hartikka Reijo18:23,6 34,5


Keskeyttäneet: 41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
EK3, 8.4km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami5:13,9
243Siikala Antti5:18,24,3
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami19:46,7
243Siikala Antti20:00,6 13,9

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
EK3, 8.4km, nopein: 98.7km/h
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa5:06,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa19:22,4

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
EK3, 8.4km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku4:55,1
245Haapasalo J-P4:56,81,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku18:28,9
245Haapasalo J-P18:35,3 6,4

 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
EK3, 8.4km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka4:53,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka18:12,8


Keskeyttäneet: 47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika  -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo