<< EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
JL-Tarra Oy
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 80.9km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari9:24,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari14:52,2

 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti8:46,4
23Valtaala Jari8:48,82,4
32Koskinen Ari9:36,550,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti13:55,0
23Valtaala Jari13:59,6 4,6
32Koskinen Ari15:28,9 1:33,9

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku8:36,1
29Mäkitalo Juha8:39,73,6
38Lindholm Bertil8:58,522,4
46Salminen Sakari9:12,436,3
55Honkalatva Jari9:16,240,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku13:37,8
29Mäkitalo Juha13:43,4 5,6
38Lindholm Bertil14:08,9 31,1
46Salminen Sakari14:33,7 55,9
55Honkalatva Jari14:42,5 1:04,7


Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 84.9km/h
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha8:57,8
211Laakkonen Pentti J11:47,02:49,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha14:11,3
211Laakkonen Pentti J18:43,6 4:32,3

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
EK2, 12.68km, nopein: 91.4km/h
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko8:19,7
216Salminen Tero8:33,113,4
314Sinkkonen Toni9:10,050,3
413Turtia Jari9:18,358,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko13:13,3
216Salminen Tero13:35,4 22,1
314Sinkkonen Toni14:28,5 1:15,2
413Turtia Jari14:43,8 1:30,5


Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
EK2, 12.68km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko8:21,8
219Loppi Kari8:22,81,0
320Taskinen Sami8:31,39,5
418Paarala Rauno8:48,226,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko13:11,1
219Loppi Kari13:18,2 7,1
320Taskinen Sami13:21,4 10,3
418Paarala Rauno13:55,5 44,4


Keskeyttäneet: 22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 96.6km/h
SijNroNimiTulosEro
129Juhannusvuori Kimmo7:52,6
228Kuukka Timo7:54,21,6
326Hietanen Ilpo8:14,722,1
425Valkonen Heikki8:18,626,0
527Ala-Lahti Jorma8:22,329,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Juhannusvuori Kimmo12:31,5
228Kuukka Timo12:32,9 1,4
326Hietanen Ilpo13:06,1 34,6
425Valkonen Heikki13:13,0 41,5
527Ala-Lahti Jorma13:18,5 47,0


Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 82.1km/h
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu9:16,2
230Hakala Markku9:32,616,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu14:45,1
230Hakala Markku15:14,7 29,6

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 85.6km/h
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo8:53,4
232Blomroos Pertti9:06,012,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo14:06,9
232Blomroos Pertti14:24,2 17,3

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 93.2km/h
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi8:09,7
236Glad Vesa8:13,03,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi12:49,2
236Glad Vesa13:03,6 14,4


Keskeyttäneet: 35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 94.1km/h
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha8:05,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha13:29,0*


*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 92.3km/h
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani8:14,6
238Hartikka Reijo8:30,215,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani13:05,2
238Hartikka Reijo13:28,1 22,9


Keskeyttäneet: 41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 83.3km/h
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami9:07,8
243Siikala Antti9:14,76,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami14:32,8
243Siikala Antti14:42,4 9,6

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 84.4km/h
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa9:00,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa14:15,9

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku8:30,5
245Haapasalo J-P8:34,74,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku13:33,8
245Haapasalo J-P13:38,5 4,7

 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 89.8km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka8:28,3
247Mustapuro Onni8:30,11,8
348Tarvainen Matti.J.9:00,432,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka13:18,9
247Mustapuro Onni13:27,4 8,5
348Tarvainen Matti.J.14:19,8 1:00,9