EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Neste Kylmäkoski
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
EK1, 7.95km, nopein: 87.3km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari5:27,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari5:27,7

 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
EK1, 7.95km, nopein: 92.7km/h
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti5:08,6
23Valtaala Jari5:10,82,2
32Koskinen Ari5:52,443,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti5:08,6
23Valtaala Jari5:10,8 2,2
32Koskinen Ari5:52,4 43,8

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
EK1, 7.95km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku5:01,7
29Mäkitalo Juha5:03,72,0
38Lindholm Bertil5:10,48,7
46Salminen Sakari5:21,319,6
55Honkalatva Jari5:26,324,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku5:01,7
29Mäkitalo Juha5:03,7 2,0
38Lindholm Bertil5:10,4 8,7
46Salminen Sakari5:21,3 19,6
55Honkalatva Jari5:26,3 24,6


Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
EK1, 7.95km, nopein: 91.3km/h
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha5:13,5
211Laakkonen Pentti J6:56,61:43,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha5:13,5
211Laakkonen Pentti J6:56,6 1:43,1

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
EK1, 7.95km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko4:53,6
216Salminen Tero5:02,38,7
314Sinkkonen Toni5:18,524,9
413Turtia Jari5:25,531,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko4:53,6
216Salminen Tero5:02,3 8,7
314Sinkkonen Toni5:18,5 24,9
413Turtia Jari5:25,5 31,9


Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
EK1, 7.95km, nopein: 98.9km/h
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko4:49,3
220Taskinen Sami4:50,10,8
319Loppi Kari4:55,46,1
422Mäkelä Joni5:01,412,1
518Paarala Rauno5:07,318,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko4:49,3
220Taskinen Sami4:50,1 0,8
319Loppi Kari4:55,4 6,1
422Mäkelä Joni5:01,4 12,1
518Paarala Rauno5:07,3 18,0

 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
EK1, 7.95km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo4:38,7
229Juhannusvuori Kimmo4:38,90,2
326Hietanen Ilpo4:51,412,7
425Valkonen Heikki4:54,415,7
527Ala-Lahti Jorma4:56,217,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Kuukka Timo4:38,7
229Juhannusvuori Kimmo4:38,9 0,2
326Hietanen Ilpo4:51,4 12,7
425Valkonen Heikki4:54,4 15,7
527Ala-Lahti Jorma4:56,2 17,5


Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
EK1, 7.95km, nopein: 87km/h
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu5:28,9
230Hakala Markku5:42,113,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu5:28,9
230Hakala Markku5:42,1 13,2

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
EK1, 7.95km, nopein: 91.3km/h
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo5:13,5
232Blomroos Pertti5:18,24,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo5:13,5
232Blomroos Pertti5:18,2 4,7

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
EK1, 7.95km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi4:39,5
236Glad Vesa4:50,611,1
335Husso Teemu5:13,534,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi4:39,5
236Glad Vesa4:50,6 11,1
335Husso Teemu5:13,5 34,0

 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
EK1, 7.95km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha4:44,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha5:24,0*


*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
EK1, 7.95km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiTulosEro
141Jaatinen Matti4:41,6
240Vuori Juhani4:50,69,0
338Hartikka Reijo4:57,916,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Jaatinen Matti4:41,6
240Vuori Juhani4:50,6 9,0
338Hartikka Reijo4:57,9 16,3

 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
EK1, 7.95km, nopein: 88.1km/h
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami5:25,0
243Siikala Antti5:27,72,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami5:25,0
243Siikala Antti5:27,7 2,7

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
EK1, 7.95km, nopein: 90.8km/h
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa5:15,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa5:15,1

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
EK1, 7.95km, nopein: 94.4km/h
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku5:03,3
245Haapasalo J-P5:03,80,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku5:03,3
245Haapasalo J-P5:03,8 0,5

 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
EK1, 7.95km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka4:50,6
247Mustapuro Onni4:57,36,7
348Tarvainen Matti.J.5:19,428,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka4:50,6
247Mustapuro Onni4:57,3 6,7
348Tarvainen Matti.J.5:19,4 28,8