<< EK5       Yleiskilpailun tulos
Kaloppi Ralli
12.1.2019
LUOKKATULOS
KAIKKI LUOKAT
Karkkilan UA/Lopen UA
 
 
 
Luokka 1, nuotti 4 WD, Rallin säännöt art 16 mukaiset autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:8
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
2
Burger Kees
Teiskonen Miika
RiiUA
MikUA
Skoda Fabia R521:11,2
2
5
Mäenpää Timo
Manner Jarno
Kurikan UA
LapUA
Mitsubishi Lancer Evolution X21:11,6 0,40,4
3
6
Samsonas Martynas
Snitkas Ervinas
MikUA
MikUA
Subaru Impreza WRX STI (2007) GRB21:13,8 2,62,2
4
8
Salminen Juha
Laakso Mikko
LopUA
TerUA
Subaru Impreza WRX Sti21:30,5 19,316,7
5
1
Hämäläinen Kari
Pietiläinen Risto
NaSU
JyvUA
Skoda Fabia R522:05,8*54,635,3
6
9
Reinikainen Petri
Pasanen Terttu
HyUA
HyUA
Mitsubishi Lancer E922:50,3 1:39,144,5

Keskeyttäneet: 4, Juolahti Arto, 3B, Tekninen vika  -   7, Kopra Seppo, 5C, Ulosajo
*AT-pisteet: 4, Juolahti Arto, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   1, Hämäläinen Kari, 5L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 2, nuotti FIA R1 ja V1600 enintään 1600 cm3, Ryhmä N/A enintään 1400 cm3, Lähti:0
 
Luokka 3, nuotti FIA R2/R2B, Ryhmä N/A enintään 2000 cm3, FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cm3, FIA R3T/R3D, Super 1600, Ryhmä N/A (TDi 2-veto), Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
11
Markkanen Kalle
Lehtola Kim
EMSC
VihUA
Peugeot 208 R222:22,7
2
12
Piironen Ajari
Jämsen Jukka
LahUA
JyvUA
Ford Fiesta R222:42,5*19,819,8

Keskeyttäneet: 10, Kalmi Niko, 4A, Ulosajo
*AT-pisteet: 12, Piironen Ajari, 5L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 4, nuotti Ryhmä F enintään 1600 cm3, Lähti:0
 
Luokka 5, nuotti Ryhmä F yli 1600 cm3, Lähti:0
 
Luokka 6, nuotti Historic kaikki ikäkaudet enintään 1300 cm3, Lähti:0
 
Luokka 7, nuotti Historic kaikki ikäkaudet enintään 1600 cm3, Lähti:0
 
Luokka 8, nuotti Historic kaikki ikäkaudet yli 1600 cm3, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
23
Laine Antero
Ervasto Hannu
UUDENMAAN AUTOURHELIJAT
Salon UA
Audi Quattro (671/B242)23:06,6
2
21
Hannuksela Tommi
Nordström Antti
EMSC
RiiUA
Ford Escort RS23:36,4 29,829,8

Keskeyttäneet: 22, Sirro Martti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 9, nuotti 4 WD, Rallin säännöt art 16 mukaiset autot kuutiotilavuus vapaa, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
26
Haapasalo Kai
Peltoniemi Juhani
HyUA
HyUA
Subaru Impreza WRX Sti23:56,7

Keskeyttäneet: 24, Haataja Mikko, 1B, Tekninen vika  -   25, Rajala Jari, 1L, Tekninen vika
 
Luokka 10, nuotti FIA R1 ja V1600 enintään 1600 cm3, Ryhmä N/A enintään 1400 cm3, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
28
Vähämaa Atte
Laine Timo
RiiUA
SaloUA
BMW 316 Compact25:51,7
2
27
Laakso Jorma
Mäkinen Jouni
HyUA
RiiUA
Volkswagen Polo 1.428:33,3*2:41,62:41,6

*AT-pisteet: 27, Laakso Jorma, 1A, Myöhä, 2:00,0
 
Luokka 11, nuotti FIA R2/R2B, Ryhmä N/A enintään 2000 cm3, FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cm3, FIA R3T/R3D, Super 1600, Ryhmä N/A (TDi 2-veto), Lähti:0
 
Luokka 12, nuotti Ryhmä F enintään 1600 cm3, Lähti:0
 
Luokka 13, nuotti Ryhmä F yli 1600 cm3, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
19
Rantasalo Mika
Takala Ali-Ossi
RaisUA
TamUA
Opel Kadett GSi 16V21:54,7
2
17
Rostedt Kimmo
Kemmo Antti
LahUA
LahUA
Volvo 24022:59,1 1:04,41:04,4
3
16
Soininen Arto
Tyyskä Tuuka
PoSUA
PoSUA
BMW M323:12,7 1:18,013,6
4
14
Kölhi Petri
Nordling Kaj
VihUA
SaloUA
Opel Astra F GSi 16V /23:49,0 1:54,336,3

Keskeyttäneet: 15, Piiroinen Erkki, 1B, Tekninen vika  -   18, Kunttu Tomi, 4B, Tekninen vika  -   20, Nevä Samuli, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 14, 4 WD, Rallin säännöt art 16 mukaiset autot kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 15, FIA R1 ja V1600 enintään 1600 cm3, RYHMÄ N/A enintään 1400 cm3, Lähti:0
 
Luokka 16, FIA R2/R2B, Ryhmä N/A enintään 2000 cm3, FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cm3, FIA R3T/R3D, Super 1600, Ryhmä N/A (TDi 2-veto), Lähti:0
 
Luokka 17, Ryhmä F enintään 1600 cm3, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
38
Mikkola Jerry
Mikkola Jasse
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla GT23:03,7
2
40
Koskela Toni
Jauhiainen Miikka
HyUA
HyUA
Toyota Starlet23:08,2 4,54,5
3
36
Saari Sami
Korpi Jarmo
PR-Rac
PR-Rac
Toyota Starlet23:12,6 8,94,4
4
37
Karhumäki Jouko
Pöllönen Juha
LopUA
LopUA
Toyota Starlet 1300 (KP61)26:07,2 3:03,52:54,6

Keskeyttäneet: 39, Mansikkamäki Marko, 4A, Sähköt
 
Luokka 18, Ryhmä F yli 1600 cm3, Lähti:8
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
42
Välilä Tuomas
Kukkonen Mikko
TerUA
RiiUA
Opel Astra F GSi 16V /22:32,0
2
41
Nordberg Jussi
Myyrinmaa Sami
RauUA
NuUA
BMW M322:59,0 27,027,0
3
47
Jalava Toni
Janger Tomi
THU-TEAM
THU-TEAM
Opel Astra F GSi 16V /23:01,1 29,12,1
4
44
Reunanen Petri
Kuusela Jari
PaiUA
RaisUA
BMW M323:34,1 1:02,133,0
5
46
Torkell Toni
Pasenius Jukka
KSAU
ValUA
Ford Sierra RS Cosworth23:52,3 1:20,318,2
6
43
Hinkka Reijo
Suokas Tapani
LamUA
LamUA
Ford Escort RS23:57,0 1:25,04,7
7
48
Kilpiä Mikko
Tikanmäki Tomi
LprRT
LprRT
Volvo 24024:08,7 1:36,711,7

Keskeyttäneet: 45, Sorjasaari Jyrki, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 19, Historic kaikki ikäkaudet enintään 1300 cm3, Lähti:0
 
Luokka 20, Historic kaikki ikäkaudet, enintään 1600 cm3, Lähti:0
 
Luokka 21, Historic kaikki ikäkaudet yli 1600 cm3, Lähti:8
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
51
Rantala Ilkka
Rantala Joonas
LopUA
LopUA
Opel Ascona 40023:01,4
2
50
Lindberg Janne
Ruokonen Harri
TerUA
TERVAKOSKEN URHEILUAUTOILIJAT
Volkswagen Golf GTI23:44,9 43,543,5
3
52
Leino Miika
Leino Tommi
LopUA
LopUA
Opel Kadett 1.8 E24:14,3 1:12,929,4
4
49
Salminen Tero
Noso Annina
LopUA
LopUA
Toyota Corolla24:20,6 1:19,26,3
5
53
Loppi Kari
Mönkö Niina
UUA
UUA
Ford Cortina 1600 GT25:14,8 2:13,454,2
6
54
Sarasto Martti
Someroja Pasi
NHD
THU-TEAM
Ford Cortina GT27:02,0 4:00,61:47,2
7
55
Haake Jesse-Joonas
Leander Joni
RiiUA
LopUA
Volvo 6628:12,6 5:11,21:10,6
8
56
Koskinen Ari
Kalenius Anni
UUA
UUA
Renault 8 Gordini28:45,2 5:43,832,6
 
Luokka 22, 4 WD, Rallin säännöt art 16 mukaiset autot kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 23, FIA R1 ja V1600 enintään 1600 cm3, Ryhmä N/A enintään 1400 cm3, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
31
Litjo Iiro
Peippo Matias
KySUA
KySUA
Skoda Fabia 1.424:35,7
2
34
Nikula Pauli
Loikainen Tero
LopUA
AUA
Volkswagen Golf IV25:22,3 46,646,6

Keskeyttäneet: 29, Viljamaa Peetu, 4A, Tekninen vika  -   30, Tiainen Saku, 5A, Tekninen vika  -   32, Anttonen Mikko, 3B, Ulosajo  -   33, Jokela Lauri, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 24, FIA R2/R2B, Ryhmä N/A enintään 2000 cm3, FIA R3 ja FIN R enintään 2500 cm3, FIA R3T/R30, Super 1600, Ryhmä N/A (TDi 2-veto), Lähti:0
 
Luokka 25, Ryhmä F enintään 1600 cm3, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
61
Forsgren Kim
Kärpijoki Jussi
MäntsMK
RaisUA
Toyota Starlet22:51,3
2
59
Koskinen Petri
Koskinen Tatu
LopUA
LopUA
Toyota Corolla24:13,5 1:22,21:22,2
3
58
Kainulainen Eetu
Kainulainen Petri
LahUA
LahUA
Toyota Starlet25:07,6 2:16,354,1
4
57
Aaltonen Kari
Sarekivi Mika
SatUA
SatUA
Volkswagen 1302 S25:36,7 2:45,429,1

Keskeyttäneet: 60, Jorvala Juuso, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 26, Ryhmä F yli 1600 cm3, Lähti:14
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
62
Vasenius Simo
Linden Harri
THU-TEAM
THU-TEAM
Ford Escort RS 200023:09,9
2
63
Seppälä Mika
Seppälä Ari
LopUA
LopUA
Opel Astra F GSi 16V /23:25,0 15,115,1
3
66
Lehtonen Marko
Lehtonen Tuomas
LopUA
LopUA
Opel Astra F GSi 16V /23:29,0 19,14,0
4
65
Hutri Esa
Hutri Sami
LopUA
LopUA
BMW 328i23:41,8 31,912,8
5
73
Richardt Tuomas
Niemelä Markku
EMSC
EMSC
BMW 325i (E36)23:42,2 32,30,4
6
67
Gylden Ari
Salonen Marko
HyUA
NuUA
BMW M323:45,9 36,03,7
7
70
Kononen Olli-Pekka
Toivo Pasi
VUORIKEMIAN MK
SatUA
Ford Fiesta ST23:54,1 44,28,2
8
69
Kirjonen Esa
Syväranta Jussi
LahUA
LahUA
Ford Escort RS 200024:06,2 56,312,1
9
64
Rantanen Joonas
Jääskeläinen Henri
HausUA
LopUA
BMW 328i24:39,4 1:29,533,2
10
71
Kauppinen Petteri
Falck Aleksi
RiiUA
RiiUA
Ford Escort26:12,5 3:02,61:33,1

Keskeyttäneet: 68, Rihu Jani, 1B, Tekninen vika  -   72, Hiekkavuo Pasi, 4A, Tekninen vika  -   74, Laine Lauri, 2A, Ulosajo  -   75, Jousi Niko, 3A, Tekninen vika