<< EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Urjalan Urheiluautoilijat ry
JL-Tarra Oy
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1000cm3/-1969, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 80.9km/h
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari9:24,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Ohrankämmen Jari14:52,2

 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cm3/-1969, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti8:46,4
23Valtaala Jari8:48,82,4
32Koskinen Ari9:36,550,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Leander Matti13:55,0
23Valtaala Jari13:59,6 4,6
32Koskinen Ari15:28,9 1:33,9

 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600cm3/-1969, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku8:36,1
29Mäkitalo Juha8:39,73,6
38Lindholm Bertil8:58,522,4
46Salminen Sakari9:12,436,3
55Honkalatva Jari9:16,240,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Taipale Markku13:37,8
29Mäkitalo Juha13:43,4 5,6
38Lindholm Bertil14:08,9 31,1
46Salminen Sakari14:33,7 55,9
55Honkalatva Jari14:42,5 1:04,7


Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4,yli1600cm3/-1969, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 84.9km/h
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha8:57,8
211Laakkonen Pentti J11:47,02:49,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Berner Juha14:11,3
211Laakkonen Pentti J18:43,6 4:32,3

 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1300cm3/1970-1975, Lähti:5
EK2, 12.68km, nopein: 91.4km/h
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko8:19,7
216Salminen Tero8:33,113,4
314Sinkkonen Toni9:10,050,3
413Turtia Jari9:18,358,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
115Allinen Niko13:13,3
216Salminen Tero13:35,4 22,1
314Sinkkonen Toni14:28,5 1:15,2
413Turtia Jari14:43,8 1:30,5


Keskeyttäneet: 17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, enint.1600cm3/1970-1975, Lähti:5
EK2, 12.68km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko8:21,8
219Loppi Kari8:22,81,0
320Taskinen Sami8:31,39,5
418Paarala Rauno8:48,226,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Frilander Mikko13:11,1
219Loppi Kari13:18,2 7,1
320Taskinen Sami13:21,4 10,3
418Paarala Rauno13:55,5 44,4


Keskeyttäneet: 22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/2 ja 4, yli 1600cm3/1970-1975, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 96.6km/h
SijNroNimiTulosEro
129Juhannusvuori Kimmo7:52,6
228Kuukka Timo7:54,21,6
326Hietanen Ilpo8:14,722,1
425Valkonen Heikki8:18,626,0
527Ala-Lahti Jorma8:22,329,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Juhannusvuori Kimmo12:31,5
228Kuukka Timo12:32,9 1,4
326Hietanen Ilpo13:06,1 34,6
425Valkonen Heikki13:13,0 41,5
527Ala-Lahti Jorma13:18,5 47,0


Keskeyttäneet: 24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1300cm3/1970-1981, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 82.1km/h
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu9:16,2
230Hakala Markku9:32,616,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
131Karttunen Arttu14:45,1
230Hakala Markku15:14,7 29,6

 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I/1 ja 3, enint.1600cm3/1970-1981, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 85.6km/h
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo8:53,4
232Blomroos Pertti9:06,012,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
133Linden Raimo14:06,9
232Blomroos Pertti14:24,2 17,3

 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1300cm3/1976-1981, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 93.2km/h
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi8:09,7
236Glad Vesa8:13,03,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Järvinen Tommi12:49,2
236Glad Vesa13:03,6 14,4


Keskeyttäneet: 35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, enint.1600cm3/1976-1981, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 94.1km/h
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha8:05,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
137Laaksonen Juha13:29,0*


*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I/2 ja 4, yli 1600cm3/1976-1981, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 92.3km/h
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani8:14,6
238Hartikka Reijo8:30,215,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Vuori Juhani13:05,2
238Hartikka Reijo13:28,1 22,9


Keskeyttäneet: 41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1300cm3/1982-1990, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 83.3km/h
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami9:07,8
243Siikala Antti9:14,76,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Hyrske Sami14:32,8
243Siikala Antti14:42,4 9,6

 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.1600cm3/1982-1990, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 84.4km/h
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa9:00,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
144Lindroos Esa14:15,9

 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, enint.2000cm3/1982-1990, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 89.4km/h
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku8:30,5
245Haapasalo J-P8:34,74,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Laakso Markku13:33,8
245Haapasalo J-P13:38,5 4,7

 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/N, A ja B, yli 2000cm3/1982-1990, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 89.8km/h
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka8:28,3
247Mustapuro Onni8:30,11,8
348Tarvainen Matti.J.9:00,432,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Koskela Ilkka13:18,9
247Mustapuro Onni13:27,4 8,5
348Tarvainen Matti.J.14:19,8 1:00,9

 
Luokka 18, HRCF nuottisarja: E, F ja G1/T, GT, 1-4, vapaa/-1969, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 84km/h
SijNroNimiTulosEro
150Hämäläinen Teuvo9:03,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Hämäläinen Teuvo14:18,3

 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N, A ja B, enint.1300cm3/1970-1990, Lähti:4
EK2, 12.68km, nopein: 90.6km/h
SijNroNimiTulosEro
153Selänne Juha8:23,9
254Pitkäniemi Timo8:25,71,8
351Karpiola Mika8:27,13,2
452Eriksson Egil9:17,753,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Pitkäniemi Timo13:23,0
253Selänne Juha13:27,4 4,4
351Karpiola Mika13:29,5 6,5
452Eriksson Egil14:54,9 1:31,9

 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N, A ja B, enint.1600cm3/1970-1990, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 87.1km/h
SijNroNimiTulosEro
155Koskinen Pasi8:44,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Koskinen Pasi13:58,5

 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N, A ja B, enint.2000cm3/1970-1990, Lähti:2
EK2, 12.68km, nopein: 92.3km/h
SijNroNimiTulosEro
156Aboiltiz Miguel Diaz8:14,7
257Westerlund Heikki8:16,82,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
156Aboiltiz Miguel Diaz13:05,2
257Westerlund Heikki13:09,5 4,3

 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N, A ja B, yli 2000cm3/1970-1990, Lähti:1
EK2, 12.68km, nopein: 83.6km/h
SijNroNimiTulosEro
158Koivisto Teemu9:05,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
158Koivisto Teemu14:26,8

 
Luokka 23, Aircooled.fi VW Rallisarja, luokkasäännön mukaan, Lähti:8
EK2, 12.68km, nopein: 88.4km/h
SijNroNimiTulosEro
161Haapalainen Kari8:36,1
262Korpela Matti8:36,80,7
363Hannu Mika8:44,07,9
460Laaksonen Juhani8:50,614,5
567Niittymäki Esa8:57,321,2
664Laine Jukka9:01,125,0
765Turunen Mikko9:11,535,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
161Haapalainen Kari13:34,2
263Hannu Mika13:44,2 10,0
362Korpela Matti13:45,5 11,3
460Laaksonen Juhani14:07,2 33,0
564Laine Jukka14:16,1 41,9
667Niittymäki Esa14:20,0 45,8
765Turunen Mikko14:31,8 57,6


Keskeyttäneet: 66, Eerola Erkki, 1B, Ulosajo
 
Luokka 24, BMW Xtreme Rally, luokkasäännön mukaan, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 95.3km/h
SijNroNimiTulosEro
168Lavio Jaakko7:59,2
273Alanen Matti8:03,54,3
372Parkkinen Toni8:14,215,0
469Nieminen Joni8:15,716,5
570Näsi Juha8:46,247,0
671Saarinen Timo8:56,557,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
168Lavio Jaakko12:42,3
272Parkkinen Toni13:01,0 18,7
373Alanen Matti13:01,1*18,8
469Nieminen Joni13:07,5 25,2
570Näsi Juha14:02,0 1:19,7
671Saarinen Timo14:15,6 1:33,3


*AT-pisteet: 73, Alanen Matti, 2A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 25, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 100.2km/h
SijNroNimiTulosEro
174Joona Lauri7:35,5
279Markkanen Kalle7:38,63,1
378Kauppi Roni7:47,211,7
476Silanterä Tero7:49,814,3
575Luosmala Tatujussi7:56,320,8
677Mäki Timo8:09,734,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
174Joona Lauri12:07,4
279Markkanen Kalle12:11,2 3,8
378Kauppi Roni12:22,9 15,5
476Silanterä Tero12:28,3 20,9
575Luosmala Tatujussi12:34,9 27,5
677Mäki Timo12:55,3 47,9

 
Luokka 26, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
EK2, 12.68km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
181Suontausta Jari7:49,0
283Virolainen Sami7:54,75,7
380Mäkelä Lauri8:07,218,2
482Kalmi Niko8:13,624,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
181Suontausta Jari12:28,5
283Virolainen Sami12:34,7 6,2
380Mäkelä Lauri12:57,2 28,7
482Kalmi Niko13:08,4 39,9

 
Luokka 27, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:4
EK2, 12.68km, nopein: 94.1km/h
SijNroNimiTulosEro
186Mikkola Jerry8:04,9
284Saari Sami8:12,87,9
385Mattila Hannu8:13,78,8
487Järvinen Asko8:22,317,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
186Mikkola Jerry12:47,0
284Saari Sami12:54,3 7,3
385Mattila Hannu13:03,2 16,2
487Järvinen Asko13:21,3 34,3

 
Luokka 28, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:5
EK2, 12.68km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke7:55,9
289Paasonen Marko7:59,63,7
391Kortesuo Hannu8:15,619,7
493Lehtonen Jari-Pekka8:16,620,7
592Valtaala Elina8:29,133,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Yrjölä Mikke12:30,2
289Paasonen Marko12:57,2 27,0
393Lehtonen Jari-Pekka13:05,3 35,1
491Kortesuo Hannu13:07,5 37,3
592Valtaala Elina13:26,0 55,8

 
Luokka 29, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, enint.1600cm3, Lähti:6
EK2, 12.68km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso8:06,2
298Jokinen Sami8:25,319,1
394Nyblom Emil8:43,937,7
499Meskus Petteri8:45,239,0
596Salminen Jari9:18,51:12,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
195Jorvala Juuso12:49,7
298Jokinen Sami13:10,8 21,1
394Nyblom Emil13:51,4 1:01,7
499Meskus Petteri13:51,8 1:02,1
596Salminen Jari14:48,3 1:58,6


Keskeyttäneet: 97, Vilenius Kimmo, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 30, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art.17 mukaiset autot, yli 1600cm3, Lähti:20
EK2, 12.68km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
1102Kohtaniemi Jarkko7:53,5
2104Nordberg Jussi7:57,23,7
3116Viitasaari Jari8:04,310,8
4112Loppi Sami8:06,513,0
5107Gylden Ari8:08,815,3
6118Hiekkavuo Pasi8:10,116,6
7108Kaakinen Jere8:10,717,2
8117Richardt Tuomas8:11,417,9
9110Laaksonen Rasmus8:15,221,7
10103Mattila Antti8:16,523,0
11109Baarman Bjarne8:19,926,4
12111Laurila Hannu8:19,926,4
13113Laine Lauri8:25,031,5
14101Kauppi Juuso8:28,535,0
15114Tyllinen Jenna8:33,139,6
16119Juupajärvi Joonas8:52,358,8
17115Ågren Jorma9:03,01:09,5
18120Uusi-Rauva Antti9:08,31:14,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1104Nordberg Jussi12:29,3
2102Kohtaniemi Jarkko12:33,4 4,1
3116Viitasaari Jari12:44,1 14,8
4112Loppi Sami12:45,5 16,2
5117Richardt Tuomas12:46,2 16,9
6108Kaakinen Jere12:56,9 27,6
7107Gylden Ari12:57,5 28,2
8118Hiekkavuo Pasi12:59,4 30,1
9110Laaksonen Rasmus13:06,1 36,8
10111Laurila Hannu13:07,6 38,3
11103Mattila Antti13:11,1 41,8
12109Baarman Bjarne13:14,1 44,8
13113Laine Lauri13:23,4 54,1
14101Kauppi Juuso13:29,3 1:00,0
15114Tyllinen Jenna13:37,1 1:07,8
16119Juupajärvi Joonas13:42,5 1:13,2
17115Ågren Jorma14:28,5 1:59,2
18120Uusi-Rauva Antti14:37,7 2:08,4


Keskeyttäneet: 105, Tuomainen Sami, 1B, Ulosajo  -   106, Savilaakso Timo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 31, Yleinen V1600, 1400 Trophy, Lähti:3
EK2, 12.68km, nopein: 92km/h
SijNroNimiTulosEro
1122Laaksomaa Pasi8:16,3
2123Honkanen Jarmo8:24,07,7
3121Koskinen Jani8:31,915,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1122Laaksomaa Pasi13:09,0
2123Honkanen Jarmo13:21,0 12,0
3121Koskinen Jani13:36,3 27,3

 
Luokka 32, Juniorit V1600, 1400 Trophy, Lähti:11
EK2, 12.68km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
1133Ristimäki Olli8:21,8
2129Jokela Lauri8:33,912,1
3125Launonen Marko8:38,516,7
4131Riutta Ari-Pekka8:40,919,1
5127Savikko Aleksi8:42,520,7
6128Kangastie Timo8:48,626,8
7132Tiinus Risto8:50,228,4
8130Kylökäs Juuso8:55,333,5
9134Koskinen Jussi8:55,733,9
10126Valkama Timo9:45,41:23,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1133Ristimäki Olli13:19,4
2129Jokela Lauri13:39,7 20,3
3125Launonen Marko13:50,5 31,1
4127Savikko Aleksi13:52,7 33,3
5131Riutta Ari-Pekka13:53,4 34,0
6128Kangastie Timo14:02,0 42,6
7132Tiinus Risto14:03,6 44,2
8130Kylökäs Juuso14:13,8 54,4
9134Koskinen Jussi14:24,0 1:04,6
10126Valkama Timo15:35,2 2:15,8


Keskeyttäneet: 124, Koskinen Kimmo, 2B, Ulosajo