Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
V1600 ja Trophy
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Neste Kylmäkoski
 
EK1, 7.95km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1122Laaksomaa Pasi314:52,7
2123Honkanen Jarmo314:57,04,3
3133Ristimäki Olli324:57,64,9
4121Koskinen Jani315:04,411,7
5129Jokela Lauri325:05,813,1
6127Savikko Aleksi325:10,217,5
7125Launonen Marko325:12,019,3
8131Riutta Ari-Pekka325:12,519,8
9128Kangastie Timo325:13,420,7
10132Tiinus Risto325:13,420,7
11124Koskinen Kimmo325:15,122,4
12130Kylökäs Juuso325:18,525,8
13134Koskinen Jussi325:28,335,6
14126Valkama Timo325:49,857,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1122Laaksomaa Pasi31(1) 4:52,7
2123Honkanen Jarmo31(2) 4:57,0 4,3
3133Ristimäki Olli32(1) 4:57,6 4,9
4121Koskinen Jani31(3) 5:04,4 11,7
5129Jokela Lauri32(2) 5:05,8 13,1
6127Savikko Aleksi32(3) 5:10,2 17,5
7125Launonen Marko32(4) 5:12,0 19,3
8131Riutta Ari-Pekka32(5) 5:12,5 19,8
9128Kangastie Timo32(6) 5:13,4 20,7
10132Tiinus Risto32(7) 5:13,4 20,7
11124Koskinen Kimmo32(8) 5:15,1 22,4
12130Kylökäs Juuso32(9) 5:18,5 25,8
13134Koskinen Jussi32(10) 5:28,3 35,6
14126Valkama Timo32(11) 5:49,8 57,1

 

EK2, 12.68km, nopein: 92km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1122Laaksomaa Pasi318:16,3
2133Ristimäki Olli328:21,85,5
3123Honkanen Jarmo318:24,07,7
4121Koskinen Jani318:31,915,6
5129Jokela Lauri328:33,917,6
6125Launonen Marko328:38,522,2
7131Riutta Ari-Pekka328:40,924,6
8127Savikko Aleksi328:42,526,2
9128Kangastie Timo328:48,632,3
10132Tiinus Risto328:50,233,9
11130Kylökäs Juuso328:55,339,0
12134Koskinen Jussi328:55,739,4
13126Valkama Timo329:45,41:29,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1122Laaksomaa Pasi31(1) 13:09,0
2133Ristimäki Olli32(1) 13:19,4 10,4
3123Honkanen Jarmo31(2) 13:21,0 12,0
4121Koskinen Jani31(3) 13:36,3 27,3
5129Jokela Lauri32(2) 13:39,7 30,7
6125Launonen Marko32(3) 13:50,5 41,5
7127Savikko Aleksi32(4) 13:52,7 43,7
8131Riutta Ari-Pekka32(5) 13:53,4 44,4
9128Kangastie Timo32(6) 14:02,0 53,0
10132Tiinus Risto32(7) 14:03,6 54,6
11130Kylökäs Juuso32(8) 14:13,8 1:04,8
12134Koskinen Jussi32(9) 14:24,0 1:15,0
13126Valkama Timo32(10) 15:35,2 2:26,2

 
Keskeyttäneet: 124, Koskinen Kimmo, 2B, Ulosajo

EK3, 8.4km, nopein: 106.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1122Laaksomaa Pasi314:44,7
2133Ristimäki Olli324:54,09,3
3123Honkanen Jarmo314:56,912,2
4129Jokela Lauri324:59,114,4
5127Savikko Aleksi325:02,517,8
6121Koskinen Jani315:03,218,5
7125Launonen Marko325:04,519,8
8131Riutta Ari-Pekka325:05,320,6
9128Kangastie Timo325:06,722,0
10130Kylökäs Juuso325:11,927,2
11132Tiinus Risto325:15,931,2
12134Koskinen Jussi325:16,131,4
13126Valkama Timo325:48,11:03,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1122Laaksomaa Pasi31(1) 17:53,7
2133Ristimäki Olli32(1) 18:13,4 19,7
3123Honkanen Jarmo31(2) 18:17,9 24,2
4129Jokela Lauri32(2) 18:38,8 45,1
5121Koskinen Jani31(3) 18:39,5 45,8
6125Launonen Marko32(3) 18:55,0 1:01,3
7127Savikko Aleksi32(4) 18:55,2 1:01,5
8131Riutta Ari-Pekka32(5) 18:58,7 1:05,0
9128Kangastie Timo32(6) 19:08,7 1:15,0
10132Tiinus Risto32(7) 19:19,5 1:25,8
11130Kylökäs Juuso32(8) 19:25,7 1:32,0
12134Koskinen Jussi32(9) 19:40,1 1:46,4
13126Valkama Timo32(10) 21:23,3 3:29,6

 
Keskeyttäneet: 124, Koskinen Kimmo, 2B, Ulosajo

EK4, 20.9km, nopein: 108.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1122Laaksomaa Pasi3111:34,8
2123Honkanen Jarmo3111:56,521,7
3129Jokela Lauri3212:03,929,1
4133Ristimäki Olli3212:08,934,1
5128Kangastie Timo3212:15,540,7
6131Riutta Ari-Pekka3212:16,942,1
7127Savikko Aleksi3212:19,044,2
8125Launonen Marko3212:20,846,0
9121Koskinen Jani3112:29,554,7
10132Tiinus Risto3212:42,31:07,5
11134Koskinen Jussi3212:53,01:18,2
12126Valkama Timo3214:03,02:28,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1122Laaksomaa Pasi31(1) 29:28,5
2123Honkanen Jarmo31(2) 30:14,4 45,9
3133Ristimäki Olli32(1) 30:22,3 53,8
4129Jokela Lauri32(2) 30:42,7 1:14,2
5121Koskinen Jani31(3) 31:09,0 1:40,5
6127Savikko Aleksi32(3) 31:14,2 1:45,7
7131Riutta Ari-Pekka32(4) 31:15,6 1:47,1
8125Launonen Marko32(5) 31:15,8 1:47,3
9128Kangastie Timo32(6) 31:24,2 1:55,7
10132Tiinus Risto32(7) 32:01,8 2:33,3
11134Koskinen Jussi32(8) 32:33,1 3:04,6
12126Valkama Timo32(9) 35:26,3 5:57,8

 
Keskeyttäneet: 124, Koskinen Kimmo, 2B, Ulosajo   -   130, Kylökäs Juuso, 4B, Tekninen vika

EK5, 7.24km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1122Laaksomaa Pasi314:12,9
2133Ristimäki Olli324:19,76,8
3128Kangastie Timo324:22,49,5
4127Savikko Aleksi324:22,59,6
5129Jokela Lauri324:23,210,3
6123Honkanen Jarmo314:23,310,4
7125Launonen Marko324:26,313,4
8121Koskinen Jani314:28,015,1
9134Koskinen Jussi324:34,821,9
10131Riutta Ari-Pekka324:36,523,6
11132Tiinus Risto324:37,024,1
12126Valkama Timo324:58,745,8
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1122Laaksomaa Pasi31(1) 33:41,4
2123Honkanen Jarmo31(2) 34:37,7 56,3
3133Ristimäki Olli32(1) 34:42,0 1:00,6
4129Jokela Lauri32(2) 35:05,9 1:24,5
5127Savikko Aleksi32(3) 35:36,7 1:55,3
6121Koskinen Jani31(3) 35:37,0 1:55,6
7125Launonen Marko32(4) 35:42,1 2:00,7
8128Kangastie Timo32(5) 35:46,6 2:05,2
9131Riutta Ari-Pekka32(6) 35:52,1 2:10,7
10132Tiinus Risto32(7) 36:38,8 2:57,4
11134Koskinen Jussi32(8) 37:07,9 3:26,5
12126Valkama Timo32(9) 40:25,0 6:43,6

 
Keskeyttäneet: 124, Koskinen Kimmo, 2B, Ulosajo   -   130, Kylökäs Juuso, 4B, Tekninen vika