Urjalan Historic Ralli
13.10.2018
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Historic
Urjalan Urheiluautoilijat ry
Neste Kylmäkoski
 
EK1, 7.95km, nopein: 102.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
128Kuukka Timo74:38,7
229Juhannusvuori Kimmo74:38,90,2
334Järvinen Tommi114:39,50,8
441Jaatinen Matti134:41,62,9
537Laaksonen Juha124:44,05,3
621Frilander Mikko64:49,310,6
720Taskinen Sami64:50,111,4
836Glad Vesa114:50,611,9
940Vuori Juhani134:50,611,9
1049Koskela Ilkka174:50,611,9
1126Hietanen Ilpo74:51,412,7
1215Allinen Niko54:53,614,9
1325Valkonen Heikki74:54,415,7
1419Loppi Kari64:55,416,7
1527Ala-Lahti Jorma74:56,217,5
1647Mustapuro Onni174:57,318,6
1738Hartikka Reijo134:57,919,2
1822Mäkelä Joni65:01,422,7
1910Taipale Markku35:01,723,0
2016Salminen Tero55:02,323,6
2146Laakso Markku165:03,324,6
229Mäkitalo Juha35:03,725,0
2345Haapasalo J-P165:03,825,1
2418Paarala Rauno65:07,328,6
254Leander Matti25:08,629,9
268Lindholm Bertil35:10,431,7
273Valtaala Jari25:10,832,1
2812Berner Juha45:13,534,8
2933Linden Raimo95:13,534,8
3035Husso Teemu115:13,534,8
3144Lindroos Esa155:15,136,4
3232Blomroos Pertti95:18,239,5
3314Sinkkonen Toni55:18,539,8
3448Tarvainen Matti.J.175:19,440,7
356Salminen Sakari35:21,342,6
3642Hyrske Sami145:25,046,3
3713Turtia Jari55:25,546,8
385Honkalatva Jari35:26,347,6
391Ohrankämmen Jari15:27,749,0
4043Siikala Antti145:27,749,0
4131Karttunen Arttu85:28,950,2
4230Hakala Markku85:42,11:03,4
432Koskinen Ari25:52,41:13,7
4411Laakkonen Pentti J46:56,62:17,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
128Kuukka Timo7(1) 4:38,7
229Juhannusvuori Kimmo7(2) 4:38,9 0,2
334Järvinen Tommi11(1) 4:39,5 0,8
441Jaatinen Matti13(1) 4:41,6 2,9
521Frilander Mikko6(1) 4:49,3 10,6
620Taskinen Sami6(2) 4:50,1 11,4
736Glad Vesa11(2) 4:50,6 11,9
840Vuori Juhani13(2) 4:50,6 11,9
949Koskela Ilkka17(1) 4:50,6 11,9
1026Hietanen Ilpo7(3) 4:51,4 12,7
1115Allinen Niko5(1) 4:53,6 14,9
1225Valkonen Heikki7(4) 4:54,4 15,7
1319Loppi Kari6(3) 4:55,4 16,7
1427Ala-Lahti Jorma7(5) 4:56,2 17,5
1547Mustapuro Onni17(2) 4:57,3 18,6
1638Hartikka Reijo13(3) 4:57,9 19,2
1722Mäkelä Joni6(4) 5:01,4 22,7
1810Taipale Markku3(1) 5:01,7 23,0
1916Salminen Tero5(2) 5:02,3 23,6
2046Laakso Markku16(1) 5:03,3 24,6
219Mäkitalo Juha3(2) 5:03,7 25,0
2245Haapasalo J-P16(2) 5:03,8 25,1
2318Paarala Rauno6(5) 5:07,3 28,6
244Leander Matti2(1) 5:08,6 29,9
258Lindholm Bertil3(3) 5:10,4 31,7
263Valtaala Jari2(2) 5:10,8 32,1
2712Berner Juha4(1) 5:13,5 34,8
2833Linden Raimo9(1) 5:13,5 34,8
2935Husso Teemu11(3) 5:13,5 34,8
3044Lindroos Esa15(1) 5:15,1 36,4
3132Blomroos Pertti9(2) 5:18,2 39,5
3214Sinkkonen Toni5(3) 5:18,5 39,8
3348Tarvainen Matti.J.17(3) 5:19,4 40,7
346Salminen Sakari3(4) 5:21,3 42,6
3537Laaksonen Juha12(1) 5:24,0*45,3
3642Hyrske Sami14(1) 5:25,0 46,3
3713Turtia Jari5(4) 5:25,5 46,8
385Honkalatva Jari3(5) 5:26,3 47,6
391Ohrankämmen Jari1(1) 5:27,7 49,0
4043Siikala Antti14(2) 5:27,7 49,0
4131Karttunen Arttu8(1) 5:28,9 50,2
4230Hakala Markku8(2) 5:42,1 1:03,4
432Koskinen Ari2(3) 5:52,4 1:13,7
4411Laakkonen Pentti J4(2) 6:56,6 2:17,9

 
Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty
*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0

EK2, 12.68km, nopein: 96.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
129Juhannusvuori Kimmo77:52,6
228Kuukka Timo77:54,21,6
337Laaksonen Juha128:05,012,4
434Järvinen Tommi118:09,717,1
536Glad Vesa118:13,020,4
640Vuori Juhani138:14,622,0
726Hietanen Ilpo78:14,722,1
825Valkonen Heikki78:18,626,0
915Allinen Niko58:19,727,1
1021Frilander Mikko68:21,829,2
1127Ala-Lahti Jorma78:22,329,7
1219Loppi Kari68:22,830,2
1349Koskela Ilkka178:28,335,7
1447Mustapuro Onni178:30,137,5
1538Hartikka Reijo138:30,237,6
1646Laakso Markku168:30,537,9
1720Taskinen Sami68:31,338,7
1816Salminen Tero58:33,140,5
1945Haapasalo J-P168:34,742,1
2010Taipale Markku38:36,143,5
219Mäkitalo Juha38:39,747,1
224Leander Matti28:46,453,8
2318Paarala Rauno68:48,255,6
243Valtaala Jari28:48,856,2
2533Linden Raimo98:53,41:00,8
2612Berner Juha48:57,81:05,2
278Lindholm Bertil38:58,51:05,9
2848Tarvainen Matti.J.179:00,41:07,8
2944Lindroos Esa159:00,81:08,2
3032Blomroos Pertti99:06,01:13,4
3142Hyrske Sami149:07,81:15,2
3214Sinkkonen Toni59:10,01:17,4
336Salminen Sakari39:12,41:19,8
3443Siikala Antti149:14,71:22,1
355Honkalatva Jari39:16,21:23,6
3631Karttunen Arttu89:16,21:23,6
3713Turtia Jari59:18,31:25,7
381Ohrankämmen Jari19:24,51:31,9
3930Hakala Markku89:32,61:40,0
402Koskinen Ari29:36,51:43,9
4111Laakkonen Pentti J411:47,03:54,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
129Juhannusvuori Kimmo7(1) 12:31,5
228Kuukka Timo7(2) 12:32,9 1,4
334Järvinen Tommi11(1) 12:49,2 17,7
436Glad Vesa11(2) 13:03,6 32,1
540Vuori Juhani13(1) 13:05,2 33,7
626Hietanen Ilpo7(3) 13:06,1 34,6
721Frilander Mikko6(1) 13:11,1 39,6
825Valkonen Heikki7(4) 13:13,0 41,5
915Allinen Niko5(1) 13:13,3 41,8
1019Loppi Kari6(2) 13:18,2 46,7
1127Ala-Lahti Jorma7(5) 13:18,5 47,0
1249Koskela Ilkka17(1) 13:18,9 47,4
1320Taskinen Sami6(3) 13:21,4 49,9
1447Mustapuro Onni17(2) 13:27,4 55,9
1538Hartikka Reijo13(2) 13:28,1 56,6
1637Laaksonen Juha12(1) 13:29,0*57,5
1746Laakso Markku16(1) 13:33,8 1:02,3
1816Salminen Tero5(2) 13:35,4 1:03,9
1910Taipale Markku3(1) 13:37,8 1:06,3
2045Haapasalo J-P16(2) 13:38,5 1:07,0
219Mäkitalo Juha3(2) 13:43,4 1:11,9
224Leander Matti2(1) 13:55,0 1:23,5
2318Paarala Rauno6(4) 13:55,5 1:24,0
243Valtaala Jari2(2) 13:59,6 1:28,1
2533Linden Raimo9(1) 14:06,9 1:35,4
268Lindholm Bertil3(3) 14:08,9 1:37,4
2712Berner Juha4(1) 14:11,3 1:39,8
2844Lindroos Esa15(1) 14:15,9 1:44,4
2948Tarvainen Matti.J.17(3) 14:19,8 1:48,3
3032Blomroos Pertti9(2) 14:24,2 1:52,7
3114Sinkkonen Toni5(3) 14:28,5 1:57,0
3242Hyrske Sami14(1) 14:32,8 2:01,3
336Salminen Sakari3(4) 14:33,7 2:02,2
3443Siikala Antti14(2) 14:42,4 2:10,9
355Honkalatva Jari3(5) 14:42,5 2:11,0
3613Turtia Jari5(4) 14:43,8 2:12,3
3731Karttunen Arttu8(1) 14:45,1 2:13,6
381Ohrankämmen Jari1(1) 14:52,2 2:20,7
3930Hakala Markku8(2) 15:14,7 2:43,2
402Koskinen Ari2(3) 15:28,9 2:57,4
4111Laakkonen Pentti J4(2) 18:43,6 6:12,1

 
Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko   -   24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika   -   41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0

EK3, 8.4km, nopein: 111km/h
SijNroNimiLkTulosEro
137Laaksonen Juha124:32,4
228Kuukka Timo74:32,70,3
329Juhannusvuori Kimmo74:35,22,8
434Järvinen Tommi114:40,98,5
540Vuori Juhani134:43,911,5
626Hietanen Ilpo74:44,812,4
721Frilander Mikko64:46,113,7
825Valkonen Heikki74:46,514,1
915Allinen Niko54:48,115,7
1020Taskinen Sami64:49,216,8
1136Glad Vesa114:51,519,1
1227Ala-Lahti Jorma74:51,619,2
1319Loppi Kari64:52,720,3
1449Koskela Ilkka174:53,921,5
1510Taipale Markku34:54,121,7
1646Laakso Markku164:55,122,7
1738Hartikka Reijo134:55,523,1
1816Salminen Tero54:55,923,5
1945Haapasalo J-P164:56,824,4
204Leander Matti24:58,826,4
219Mäkitalo Juha35:02,329,9
2212Berner Juha45:02,329,9
2318Paarala Rauno65:02,329,9
243Valtaala Jari25:02,430,0
2544Lindroos Esa155:06,534,1
2633Linden Raimo95:07,134,7
2714Sinkkonen Toni55:08,035,6
288Lindholm Bertil35:10,738,3
2942Hyrske Sami145:13,941,5
301Ohrankämmen Jari15:18,145,7
3143Siikala Antti145:18,245,8
325Honkalatva Jari35:19,046,6
3332Blomroos Pertti95:20,047,6
3413Turtia Jari55:21,449,0
356Salminen Sakari35:23,050,6
3631Karttunen Arttu85:25,753,3
372Koskinen Ari25:33,41:01,0
3830Hakala Markku85:42,41:10,0
3911Laakkonen Pentti J46:52,32:19,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
128Kuukka Timo7(1) 17:05,6
229Juhannusvuori Kimmo7(2) 17:06,7 1,1
334Järvinen Tommi11(1) 17:30,1 24,5
440Vuori Juhani13(1) 17:49,1 43,5
526Hietanen Ilpo7(3) 17:50,9 45,3
636Glad Vesa11(2) 17:55,1 49,5
721Frilander Mikko6(1) 17:57,2 51,6
825Valkonen Heikki7(4) 17:59,5 53,9
915Allinen Niko5(1) 18:01,4 55,8
1037Laaksonen Juha12(1) 18:01,4*55,8
1127Ala-Lahti Jorma7(5) 18:10,1 1:04,5
1220Taskinen Sami6(2) 18:10,6 1:05,0
1319Loppi Kari6(3) 18:10,9 1:05,3
1449Koskela Ilkka17(1) 18:12,8 1:07,2
1538Hartikka Reijo13(2) 18:23,6 1:18,0
1646Laakso Markku16(1) 18:28,9 1:23,3
1716Salminen Tero5(2) 18:31,3 1:25,7
1810Taipale Markku3(1) 18:31,9 1:26,3
1945Haapasalo J-P16(2) 18:35,3 1:29,7
209Mäkitalo Juha3(2) 18:45,7 1:40,1
214Leander Matti2(1) 18:53,8 1:48,2
2218Paarala Rauno6(4) 18:57,8 1:52,2
233Valtaala Jari2(2) 19:02,0 1:56,4
2412Berner Juha4(1) 19:13,6 2:08,0
2533Linden Raimo9(1) 19:14,0 2:08,4
268Lindholm Bertil3(3) 19:19,6 2:14,0
2744Lindroos Esa15(1) 19:22,4 2:16,8
2814Sinkkonen Toni5(3) 19:36,5 2:30,9
2932Blomroos Pertti9(2) 19:44,2 2:38,6
3042Hyrske Sami14(1) 19:46,7 2:41,1
316Salminen Sakari3(4) 19:56,7 2:51,1
3243Siikala Antti14(2) 20:00,6 2:55,0
335Honkalatva Jari3(5) 20:01,5 2:55,9
3413Turtia Jari5(4) 20:05,2 2:59,6
351Ohrankämmen Jari1(1) 20:10,3 3:04,7
3631Karttunen Arttu8(1) 20:10,8 3:05,2
3730Hakala Markku8(2) 20:57,1 3:51,5
382Koskinen Ari2(3) 21:02,3 3:56,7
3911Laakkonen Pentti J4(2) 25:35,9 8:30,3

 
Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko   -   24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika   -   41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika   -   47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika   -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0

EK4, 20.9km, nopein: 113.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
128Kuukka Timo711:03,1
237Laaksonen Juha1211:19,716,6
340Vuori Juhani1311:31,528,4
427Ala-Lahti Jorma711:33,630,5
521Frilander Mikko611:37,033,9
636Glad Vesa1111:37,033,9
715Allinen Niko511:37,134,0
834Järvinen Tommi1111:37,234,1
919Loppi Kari611:38,235,1
1026Hietanen Ilpo711:38,935,8
1120Taskinen Sami611:40,737,6
1238Hartikka Reijo1311:47,344,2
1310Taipale Markku311:51,148,0
1449Koskela Ilkka1711:54,151,0
1546Laakso Markku1612:02,259,1
164Leander Matti212:08,51:05,4
1718Paarala Rauno612:13,81:10,7
1812Berner Juha412:16,01:12,9
1944Lindroos Esa1512:19,61:16,5
203Valtaala Jari212:33,41:30,3
2133Linden Raimo912:35,91:32,8
2214Sinkkonen Toni512:36,81:33,7
239Mäkitalo Juha312:38,41:35,3
2416Salminen Tero512:44,21:41,1
258Lindholm Bertil312:45,71:42,6
265Honkalatva Jari312:52,21:49,1
2732Blomroos Pertti912:55,21:52,1
2843Siikala Antti1413:05,92:02,8
2913Turtia Jari513:07,82:04,7
306Salminen Sakari313:11,22:08,1
3131Karttunen Arttu813:23,52:20,4
322Koskinen Ari213:54,22:51,1
3330Hakala Markku814:04,43:01,3
3442Hyrske Sami1414:46,73:43,6
351Ohrankämmen Jari115:23,04:19,9
3611Laakkonen Pentti J416:40,25:37,1
3745Haapasalo J-P1618:07,67:04,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
128Kuukka Timo7(1) 28:08,7
234Järvinen Tommi11(1) 29:07,3 58,6
340Vuori Juhani13(1) 29:20,6 1:11,9
437Laaksonen Juha12(1) 29:21,1*1:12,4
526Hietanen Ilpo7(2) 29:29,8 1:21,1
636Glad Vesa11(2) 29:32,1 1:23,4
721Frilander Mikko6(1) 29:34,2 1:25,5
815Allinen Niko5(1) 29:38,5 1:29,8
927Ala-Lahti Jorma7(3) 29:43,7 1:35,0
1019Loppi Kari6(2) 29:49,1 1:40,4
1120Taskinen Sami6(3) 29:51,3 1:42,6
1249Koskela Ilkka17(1) 30:06,9 1:58,2
1338Hartikka Reijo13(2) 30:10,9 2:02,2
1410Taipale Markku3(1) 30:23,0 2:14,3
1546Laakso Markku16(1) 30:31,1 2:22,4
164Leander Matti2(1) 31:02,3 2:53,6
1718Paarala Rauno6(4) 31:11,6 3:02,9
1816Salminen Tero5(2) 31:15,5 3:06,8
199Mäkitalo Juha3(2) 31:24,1 3:15,4
2012Berner Juha4(1) 31:29,6 3:20,9
213Valtaala Jari2(2) 31:35,4 3:26,7
2244Lindroos Esa15(1) 31:42,0 3:33,3
2333Linden Raimo9(1) 31:49,9 3:41,2
248Lindholm Bertil3(3) 32:05,3 3:56,6
2514Sinkkonen Toni5(3) 32:13,3 4:04,6
2632Blomroos Pertti9(2) 32:39,4 4:30,7
275Honkalatva Jari3(4) 32:53,7 4:45,0
2843Siikala Antti14(1) 33:06,5 4:57,8
296Salminen Sakari3(5) 33:07,9 4:59,2
3013Turtia Jari5(4) 33:13,0 5:04,3
3131Karttunen Arttu8(1) 33:34,3 5:25,6
3242Hyrske Sami14(2) 34:33,4 6:24,7
332Koskinen Ari2(3) 34:56,5 6:47,8
3430Hakala Markku8(2) 35:01,5 6:52,8
351Ohrankämmen Jari1(1) 35:33,3 7:24,6
3645Haapasalo J-P16(2) 36:42,9 8:34,2
3711Laakkonen Pentti J4(2) 42:16,1 14:07,4

 
Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko   -   24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   25, Valkonen Heikki, 4B, Tekninen vika   -   29, Juhannusvuori Kimmo, 4B, Tekninen vika   -   35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika   -   41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika   -   47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika   -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0

EK5, 7.24km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
137Laaksonen Juha124:04,3
226Hietanen Ilpo74:05,31,0
340Vuori Juhani134:06,52,2
427Ala-Lahti Jorma74:07,02,7
516Salminen Tero54:07,93,6
628Kuukka Timo74:08,34,0
715Allinen Niko54:08,64,3
819Loppi Kari64:09,14,8
921Frilander Mikko64:09,55,2
1020Taskinen Sami64:09,95,6
1134Järvinen Tommi114:09,95,6
1238Hartikka Reijo134:14,910,6
1310Taipale Markku34:15,210,9
1449Koskela Ilkka174:17,413,1
1544Lindroos Esa154:20,716,4
1646Laakso Markku164:21,417,1
174Leander Matti24:21,917,6
1818Paarala Rauno64:23,218,9
1936Glad Vesa114:24,320,0
2014Sinkkonen Toni54:28,324,0
2112Berner Juha44:30,125,8
2245Haapasalo J-P164:30,626,3
239Mäkitalo Juha34:30,726,4
243Valtaala Jari24:32,728,4
2533Linden Raimo94:33,128,8
268Lindholm Bertil34:34,830,5
276Salminen Sakari34:38,133,8
2832Blomroos Pertti94:42,738,4
2931Karttunen Arttu84:43,238,9
305Honkalatva Jari34:43,339,0
3143Siikala Antti144:44,540,2
3213Turtia Jari54:45,641,3
331Ohrankämmen Jari14:48,143,8
3430Hakala Markku85:03,359,0
352Koskinen Ari25:20,71:16,4
3611Laakkonen Pentti J45:47,91:43,6
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
128Kuukka Timo7(1) 32:17,0
234Järvinen Tommi11(1) 33:17,2 1:00,2
337Laaksonen Juha12(1) 33:25,4*1:08,4
440Vuori Juhani13(1) 33:27,1 1:10,1
526Hietanen Ilpo7(2) 33:35,1 1:18,1
621Frilander Mikko6(1) 33:43,7 1:26,7
715Allinen Niko5(1) 33:47,1 1:30,1
827Ala-Lahti Jorma7(3) 33:50,7 1:33,7
936Glad Vesa11(2) 33:56,4 1:39,4
1019Loppi Kari6(2) 33:58,2 1:41,2
1120Taskinen Sami6(3) 34:01,2 1:44,2
1249Koskela Ilkka17(1) 34:24,3 2:07,3
1338Hartikka Reijo13(2) 34:25,8 2:08,8
1410Taipale Markku3(1) 34:38,2 2:21,2
1546Laakso Markku16(1) 34:52,5 2:35,5
1616Salminen Tero5(2) 35:23,4 3:06,4
174Leander Matti2(1) 35:24,2 3:07,2
1818Paarala Rauno6(4) 35:34,8 3:17,8
199Mäkitalo Juha3(2) 35:54,8 3:37,8
2012Berner Juha4(1) 35:59,7 3:42,7
2144Lindroos Esa15(1) 36:02,7 3:45,7
223Valtaala Jari2(2) 36:08,1 3:51,1
2333Linden Raimo9(1) 36:23,0 4:06,0
248Lindholm Bertil3(3) 36:40,1 4:23,1
2514Sinkkonen Toni5(3) 36:41,6 4:24,6
2632Blomroos Pertti9(2) 37:22,1 5:05,1
275Honkalatva Jari3(4) 37:37,0 5:20,0
286Salminen Sakari3(5) 37:46,0 5:29,0
2943Siikala Antti14(1) 37:51,0 5:34,0
3013Turtia Jari5(4) 37:58,6 5:41,6
3131Karttunen Arttu8(1) 38:17,5 6:00,5
3230Hakala Markku8(2) 40:04,8 7:47,8
332Koskinen Ari2(3) 40:17,2 8:00,2
341Ohrankämmen Jari1(1) 40:21,4 8:04,4
3545Haapasalo J-P16(2) 41:13,5 8:56,5
3611Laakkonen Pentti J4(2) 48:04,0 15:47,0

 
Keskeyttäneet: 7, Sarasto Martti, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   17, Lappalainen Jussi, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   22, Mäkelä Joni, 2B, Rengasrikko   -   24, Pyrhönen Pasi, LÄHTÖ, Lähtöoikeus evätty   -   25, Valkonen Heikki, 4B, Tekninen vika   -   29, Juhannusvuori Kimmo, 4B, Tekninen vika   -   35, Husso Teemu, 2B, Tekninen vika   -   41, Jaatinen Matti, 2B, Tekninen vika   -   42, Hyrske Sami, 5A, Tekninen vika   -   47, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika   -   48, Tarvainen Matti.J., 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 37, Laaksonen Juha, 1A, Myöhä, 40,0