Black Rocket Ralli, Tervakoski
18.5.2013
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
V1600 ja Trophy
Tervakosken UA ry
Hiidenportti
 
EK1, 6.4km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
125Viitala Joni23:35,7
214Laakso Jorma13:36,91,2
326Suvanto Laura23:38,12,4
411Koskela Anssi13:39,53,8
527Tokee Joonas23:39,94,2
615Laaksomaa Pasi13:40,85,1
73Heikkilä Mikko13:44,38,6
817Rintanen Timo23:44,99,2
924Karkia Juha23:46,610,9
104Lahtinen Juha13:46,711,0
1119Joona Kalle23:46,811,1
1221Kortelainen Matti23:47,812,1
135Pouttu Jari13:47,912,2
149Salonen Jouni13:48,512,8
1516Pimiä Petri13:48,612,9
1623Laine Jouni23:48,612,9
1720Takala Timo23:49,814,1
1828Tonttila Olli23:52,316,6
196Oksanen Petri13:55,119,4
2010Honkanen Jarmo13:56,821,1
2122Luhtala Esa23:58,122,4
222Kaasman Miikka14:05,329,6
2318Eestilä Mici24:10,034,3
248Rantasalo Riku14:10,835,1
251Tarvainen Matti.J.14:12,937,2
267Ruotimo Timo14:15,239,5
2712Koskela Ilkka15:27,41:51,7
2813Selänne Juha111:00,07:24,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
125Viitala Joni2(1) 3:35,7
214Laakso Jorma1(1) 3:36,9 1,2
326Suvanto Laura2(2) 3:38,1 2,4
411Koskela Anssi1(2) 3:39,5 3,8
527Tokee Joonas2(3) 3:39,9 4,2
615Laaksomaa Pasi1(3) 3:40,8 5,1
73Heikkilä Mikko1(4) 3:44,3 8,6
817Rintanen Timo2(4) 3:44,9 9,2
924Karkia Juha2(5) 3:46,6 10,9
104Lahtinen Juha1(5) 3:46,7 11,0
1119Joona Kalle2(6) 3:46,8 11,1
1221Kortelainen Matti2(7) 3:47,8 12,1
135Pouttu Jari1(6) 3:47,9 12,2
149Salonen Jouni1(7) 3:48,5 12,8
1516Pimiä Petri1(8) 3:48,6 12,9
1623Laine Jouni2(8) 3:48,6 12,9
1720Takala Timo2(9) 3:49,8 14,1
1828Tonttila Olli2(10) 3:52,3 16,6
196Oksanen Petri1(9) 3:55,1 19,4
2010Honkanen Jarmo1(10) 3:56,8 21,1
2122Luhtala Esa2(11) 3:58,1 22,4
222Kaasman Miikka1(11) 4:05,3 29,6
2318Eestilä Mici2(12) 4:10,0 34,3
248Rantasalo Riku1(12) 4:10,8 35,1
251Tarvainen Matti.J.1(13) 4:12,9 37,2
267Ruotimo Timo1(14) 4:15,2 39,5
2712Koskela Ilkka1(15) 5:27,4 1:51,7
2813Selänne Juha1(16) 11:10,0*7:34,3


*AT-pisteet: 13, Selänne Juha, 1B, EK-maksimi, 10,0

EK2, 9km, nopein: 110.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
125Viitala Joni24:53,9
227Tokee Joonas24:59,05,1
314Laakso Jorma15:02,08,1
411Koskela Anssi15:02,58,6
526Suvanto Laura25:02,58,6
63Heikkilä Mikko15:04,510,6
715Laaksomaa Pasi15:05,111,2
821Kortelainen Matti25:10,616,7
920Takala Timo25:11,117,2
1024Karkia Juha25:12,118,2
115Pouttu Jari15:12,318,4
1228Tonttila Olli25:13,219,3
134Lahtinen Juha15:13,419,5
149Salonen Jouni15:13,719,8
1517Rintanen Timo25:14,921,0
1619Joona Kalle25:16,122,2
1723Laine Jouni25:16,122,2
1816Pimiä Petri15:20,826,9
1910Honkanen Jarmo15:24,931,0
206Oksanen Petri15:28,935,0
2122Luhtala Esa25:30,136,2
222Kaasman Miikka15:34,140,2
2318Eestilä Mici25:38,044,1
248Rantasalo Riku15:39,946,0
251Tarvainen Matti.J.15:43,249,3
267Ruotimo Timo15:45,051,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
125Viitala Joni2(1) 8:29,6
214Laakso Jorma1(1) 8:38,9 9,3
327Tokee Joonas2(2) 8:38,9 9,3
426Suvanto Laura2(3) 8:40,6 11,0
511Koskela Anssi1(2) 8:42,0 12,4
615Laaksomaa Pasi1(3) 8:45,9 16,3
73Heikkilä Mikko1(4) 8:48,8 19,2
821Kortelainen Matti2(4) 8:58,4 28,8
924Karkia Juha2(5) 8:58,7 29,1
1017Rintanen Timo2(6) 8:59,8 30,2
114Lahtinen Juha1(5) 9:00,1 30,5
125Pouttu Jari1(6) 9:00,2 30,6
1320Takala Timo2(7) 9:00,9 31,3
149Salonen Jouni1(7) 9:02,2 32,6
1519Joona Kalle2(8) 9:02,9 33,3
1623Laine Jouni2(9) 9:04,7 35,1
1728Tonttila Olli2(10) 9:05,5 35,9
1816Pimiä Petri1(8) 9:09,4 39,8
1910Honkanen Jarmo1(9) 9:21,7 52,1
206Oksanen Petri1(10) 9:24,0 54,4
2122Luhtala Esa2(11) 9:28,2 58,6
222Kaasman Miikka1(11) 9:39,4 1:09,8
2318Eestilä Mici2(12) 9:48,0 1:18,4
248Rantasalo Riku1(12) 9:50,7 1:21,1
251Tarvainen Matti.J.1(13) 9:56,1 1:26,5
267Ruotimo Timo1(14) 10:00,2 1:30,6


Keskeyttäneet: 12, Koskela Ilkka, 2A, Tekninen vika   -   13, Selänne Juha, 2A, Sähköt
*AT-pisteet: 13, Selänne Juha, 1B, EK-maksimi, 10,0

EK3, 13km, nopein: 94.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
127Tokee Joonas28:15,4
211Koskela Anssi18:20,75,3
314Laakso Jorma18:21,86,4
415Laaksomaa Pasi18:21,86,4
525Viitala Joni28:22,16,7
626Suvanto Laura28:28,613,2
73Heikkilä Mikko18:32,517,1
828Tonttila Olli28:36,020,6
95Pouttu Jari18:37,922,5
1021Kortelainen Matti28:39,023,6
1116Pimiä Petri18:41,125,7
129Salonen Jouni18:43,528,1
1323Laine Jouni28:43,728,3
1417Rintanen Timo28:45,329,9
1510Honkanen Jarmo18:46,230,8
1624Karkia Juha28:47,632,2
1719Joona Kalle28:51,135,7
186Oksanen Petri19:02,346,9
1922Luhtala Esa29:09,353,9
208Rantasalo Riku19:11,456,0
212Kaasman Miikka19:12,156,7
221Tarvainen Matti.J.19:14,759,3
237Ruotimo Timo19:23,71:08,3
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
125Viitala Joni2(1) 16:51,7
227Tokee Joonas2(2) 16:54,3 2,6
314Laakso Jorma1(1) 17:00,7 9,0
411Koskela Anssi1(2) 17:02,7 11,0
515Laaksomaa Pasi1(3) 17:07,7 16,0
626Suvanto Laura2(3) 17:09,2 17,5
73Heikkilä Mikko1(4) 17:21,3 29,6
821Kortelainen Matti2(4) 17:37,4 45,7
95Pouttu Jari1(5) 17:38,1 46,4
1028Tonttila Olli2(5) 17:41,5 49,8
1117Rintanen Timo2(6) 17:45,1 53,4
129Salonen Jouni1(6) 17:45,7 54,0
1324Karkia Juha2(7) 17:46,3 54,6
1423Laine Jouni2(8) 17:48,4 56,7
1516Pimiä Petri1(7) 17:50,5 58,8
1619Joona Kalle2(9) 17:54,0 1:02,3
1710Honkanen Jarmo1(8) 18:07,9 1:16,2
186Oksanen Petri1(9) 18:26,3 1:34,6
1922Luhtala Esa2(10) 18:37,5 1:45,8
202Kaasman Miikka1(10) 18:51,5 1:59,8
218Rantasalo Riku1(11) 19:02,1 2:10,4
221Tarvainen Matti.J.1(12) 19:10,8 2:19,1
237Ruotimo Timo1(13) 19:23,9 2:32,2


Keskeyttäneet: 4, Lahtinen Juha, 3A, Tekn vika   -   12, Koskela Ilkka, 2A, Tekninen vika   -   13, Selänne Juha, 2A, Sähköt   -   18, Eestilä Mici, 3B, Ulosajo   -   20, Takala Timo, 3B, Vetoakseli
*AT-pisteet: 13, Selänne Juha, 1B, EK-maksimi, 10,0

EK4, 8.6km, nopein: 101.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
125Viitala Joni25:04,3
214Laakso Jorma15:07,33,0
327Tokee Joonas25:08,03,7
426Suvanto Laura25:10,15,8
528Tonttila Olli25:10,25,9
615Laaksomaa Pasi15:11,26,9
711Koskela Anssi15:12,07,7
83Heikkilä Mikko15:16,512,2
99Salonen Jouni15:17,413,1
1017Rintanen Timo25:18,314,0
115Pouttu Jari15:18,414,1
1223Laine Jouni25:19,815,5
1321Kortelainen Matti25:19,915,6
1410Honkanen Jarmo15:24,219,9
1524Karkia Juha25:24,219,9
1619Joona Kalle25:25,220,9
171Tarvainen Matti.J.15:30,125,8
186Oksanen Petri15:30,125,8
192Kaasman Miikka15:38,033,7
208Rantasalo Riku15:42,438,1
2122Luhtala Esa25:44,540,2
227Ruotimo Timo15:57,052,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
125Viitala Joni2(1) 21:56,0
227Tokee Joonas2(2) 22:02,3 6,3
314Laakso Jorma1(1) 22:08,0 12,0
411Koskela Anssi1(2) 22:14,7 18,7
515Laaksomaa Pasi1(3) 22:18,9 22,9
626Suvanto Laura2(3) 22:19,3 23,3
73Heikkilä Mikko1(4) 22:37,8 41,8
828Tonttila Olli2(4) 22:51,7 55,7
95Pouttu Jari1(5) 22:56,5 1:00,5
1021Kortelainen Matti2(5) 22:57,3 1:01,3
119Salonen Jouni1(6) 23:03,1 1:07,1
1223Laine Jouni2(6) 23:08,2 1:12,2
1324Karkia Juha2(7) 23:10,5 1:14,5
1419Joona Kalle2(8) 23:19,2 1:23,2
1510Honkanen Jarmo1(7) 23:32,1 1:36,1
166Oksanen Petri1(8) 23:56,4 2:00,4
1722Luhtala Esa2(9) 24:22,0 2:26,0
182Kaasman Miikka1(9) 24:29,5 2:33,5
191Tarvainen Matti.J.1(10) 24:40,9 2:44,9
208Rantasalo Riku1(11) 24:44,5 2:48,5
217Ruotimo Timo1(12) 25:20,9 3:24,9
2217Rintanen Timo2(10) 33:13,4*11:17,4


Keskeyttäneet: 4, Lahtinen Juha, 3A, Tekn vika   -   12, Koskela Ilkka, 2A, Tekninen vika   -   13, Selänne Juha, 2A, Sähköt   -   16, Pimiä Petri, 3C, Tekn vika   -   18, Eestilä Mici, 3B, Ulosajo   -   20, Takala Timo, 3B, Vetoakseli
*AT-pisteet: 17, Rintanen Timo, 4A, Myöhä, 10:10,0  -   13, Selänne Juha, 1B, EK-maksimi, 10,0

EK5, 5.5km, nopein: 82.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
111Koskela Anssi14:01,1
227Tokee Joonas24:05,24,1
325Viitala Joni24:07,05,9
43Heikkilä Mikko14:09,58,4
528Tonttila Olli24:11,910,8
65Pouttu Jari14:14,012,9
719Joona Kalle24:15,814,7
824Karkia Juha24:15,914,8
914Laakso Jorma14:16,315,2
1021Kortelainen Matti24:16,515,4
1110Honkanen Jarmo14:16,715,6
126Oksanen Petri14:25,023,9
1323Laine Jouni24:25,824,7
1417Rintanen Timo24:27,025,9
152Kaasman Miikka14:28,227,1
168Rantasalo Riku14:31,630,5
171Tarvainen Matti.J.14:31,830,7
1815Laaksomaa Pasi14:34,633,5
1922Luhtala Esa24:34,733,6
209Salonen Jouni14:44,143,0
2126Suvanto Laura24:54,553,4
227Ruotimo Timo14:59,458,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
125Viitala Joni2(1) 26:03,0
227Tokee Joonas2(2) 26:07,5 4,5
311Koskela Anssi1(1) 26:15,8 12,8
414Laakso Jorma1(2) 26:24,3 21,3
53Heikkilä Mikko1(3) 26:47,3 44,3
615Laaksomaa Pasi1(4) 26:53,5 50,5
728Tonttila Olli2(3) 27:03,6 1:00,6
85Pouttu Jari1(5) 27:10,5 1:07,5
926Suvanto Laura2(4) 27:13,8 1:10,8
1021Kortelainen Matti2(5) 27:23,8*1:20,8
1124Karkia Juha2(6) 27:26,4 1:23,4
1223Laine Jouni2(7) 27:34,0 1:31,0
1319Joona Kalle2(8) 27:35,0 1:32,0
149Salonen Jouni1(6) 27:47,2 1:44,2
1510Honkanen Jarmo1(7) 27:48,8 1:45,8
166Oksanen Petri1(8) 28:21,4 2:18,4
1722Luhtala Esa2(9) 28:56,7 2:53,7
182Kaasman Miikka1(9) 28:57,7 2:54,7
191Tarvainen Matti.J.1(10) 29:12,7 3:09,7
208Rantasalo Riku1(11) 29:16,1 3:13,1
217Ruotimo Timo1(12) 30:20,3 4:17,3
2217Rintanen Timo2(10) 37:40,4*11:37,4


Keskeyttäneet: 4, Lahtinen Juha, 3A, Tekn vika   -   12, Koskela Ilkka, 2A, Tekninen vika   -   13, Selänne Juha, 2A, Sähköt   -   16, Pimiä Petri, 3C, Tekn vika   -   18, Eestilä Mici, 3B, Ulosajo   -   20, Takala Timo, 3B, Vetoakseli
*AT-pisteet: 21, Kortelainen Matti, 5L, Vilppilähtö, 10,0  -   17, Rintanen Timo, 4A, Myöhä, 10:10,0  -   13, Selänne Juha, 1B, EK-maksimi, 10,0